Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2016, 15:07   #1
Bladerx23
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 turbo + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 103
Domyślnie Uszkodzony zderzak

Witam
Mam pytanie podczas cofania z działki na drogę gminna która jest brukowana przez firmę otarłem tylny zderzak o kostkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Kostka leżała na środku drogi na palecie - będę zgłaszał szkodę z AC , czy mam jakąś inna możliwość ?

Dziękuję za odpowiedź

Bladerx23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 15:30   #2
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

Kurcze, kamery z tyłu nie masz?
Czy ta droga remontowana jest wyłączona z ruchu?
Ewentualnie pas drogi, na którym leżała paleta z kostką, czy on czasem nie jest wyłączony z ruchu?


Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 21:05   #3
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

Wg mnie jeśli droga nie była zamknięta a kostka nie była zabezpieczona przed najechaniem, a wręcz leżała na środku, samochody mogły normalnie się poruszać, a Ty jej nie zauważyłeś, mogłeś i miałeś prawo się po drodze poruszać to za niedopatrzenie i niezabezpieczenie odpowiednie placu budowy odpowiada firma, która remontuje. Przejęła ona od zarządcy drogę i odpowiada za wszelkie zdarzenia. Tak jest np zimą na remontowanym odcinku , za odśnieżanie odpowiada firma remontująca drogę.
Firma ma ubezpieczenie OC, proponuję zgłosić fakt do firmy.
Dobrze by było mieć zdjęcia z zajścia, świadka lub nawet policję, bo firma może się wyłgać od odpowiedzialności.
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 21:26   #4
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

Właśnie do tego dążyły moje pytania. Musisz się upewnić, jak dokładnie jest z tą drogą. Kolega wyżej ładnie to przedstawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 03:17   #5
Bladerx23
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 turbo + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

[QUOTE=keiw;2577255]Kurcze, kamery z tyłu nie masz?
Nie mam kamery.

Bump:
Cytat:
Napisał labusm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie jeśli droga nie była zamknięta a kostka nie była zabezpieczona przed najechaniem, a wręcz leżała na środku, samochody mogły normalnie się poruszać, a Ty jej nie zauważyłeś, mogłeś i miałeś prawo się po drodze poruszać to za niedopatrzenie i niezabezpieczenie odpowiednie placu budowy odpowiada firma, która remontuje. Przejęła ona od zarządcy drogę i odpowiada za wszelkie zdarzenia. Tak jest np zimą na remontowanym odcinku , za odśnieżanie odpowiada firma remontująca drogę.
Firma ma ubezpieczenie OC, proponuję zgłosić fakt do firmy.
Dobrze by było mieć zdjęcia z zajścia, świadka lub nawet policję, bo firma może się wyłgać od odpowiedzialności.
Dziekuję za odpowiedź - tak jak piszesz zgłosiłem do firmy modernizującej drogę mam chyba z 20 zdjęć. Dzisiaj koło południa ma przyjechać właściciel firmy z kimś odpowiedzialnym za polisy OC. Firma ma OC będę zgłaszał i ich ubezpieczenia. Kostki na drodze w żaden sposób nie zabezpieczyli nie oznaczyli, ani nie wygrodzili części pasa drogi
Bladerx23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 04:31   #6
Voldemord
ford::average
 
Avatar Voldemord
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160KM AT
Rocznik: 03.2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

Cytat:
Napisał Bladerx23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziekuję za odpowiedź - tak jak piszesz zgłosiłem do firmy modernizującej drogę mam chyba z 20 zdjęć. Dzisiaj koło południa ma przyjechać właściciel firmy z kimś odpowiedzialnym za polisy OC. Firma ma OC będę zgłaszał i ich ubezpieczenia. Kostki na drodze w żaden sposób nie zabezpieczyli nie oznaczyli, ani nie wygrodzili części pasa drogi
Przede wszystkim potrzebujesz zdjęcia dokumentujące brak oznaczeń odnośnie remontu i składowanej kostki. Jeżeli wykonawca remontu w jakikolwiek sposób oznaczył tę kostkę (np. paleta była owinięta taśmą biało-czerwoną, lub jakiś znak wskazujący miejsce składowania kostki) to nici z ich ubezpieczenia. Często też ubezpieczyciel żąda protokół policji, nawet pomimo tego, że do kolizji policji się nie wzywa.
Swego czasu miałem takie przeboje z urwanym kołem przez dziurę w drodze.
Voldemord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 07:45   #7
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

Fakt, musiałbyś zrobić kilka fotek tej drogi, bo może się okazać, że nagle w nocy jakieś znaki drogowe się pojawią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio w TV był taki przypadek, że po kolizji drogowej i zgłoszeniu roszczeń przez poszkodowanego - nie pamiętam o co dokładnie chodziło - na drodze pojawiły się znaki, których wg. poszkodowanego nie było.
Gość toczył walkę przez wiele miesięcy, uruchomiły się media i dzięki temu pojawił się inny świadek z nagraniem tej trasy bez znaków.
Firma może chcieć pozbyć się odpowiedzialności.

Jeśli sprawa dotyczy Mondeo MK5, to zaskoczyłeś mnie brakiem kamery.
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 08:05   #8
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

Chcecie się sądzić o zadrapanie na zderzaku? Kolega straci więcej czasu i pieniędzy niż dostanie odszkodowania, o ile jakieś dostanie. Co innego gdyby szkoda była jakaś spora. Zderzak od tego jest, żeby chronić resztę samochodu od zadrapań i uderzeń. (a że koncerny motoryzacyjne wpadły na genialny pomysł żeby je malować to już inna sprawa)

Nie wiem jakiej wielkości masz uszkodzenia i jakie masz warunki AC, ale możliwe że ubezpieczyciel też za to nie zapłaci. W umowie masz na pewno określoną minimalna kwotę szkody. (może być 0 zł wtedy dostaniesz odszkodowanie, ale jak ta kwota jest powiedzmy 500zł, a koszt naprawy będzie 200zł to ubezpieczyciel nic nie wypłaci. Warto też sprawdzić, czy nie stracisz jakichś zniżek, czy korzystanie z AC w ogóle się opłaci.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 08:53   #9
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

Cytat:
Chcecie się sądzić o zadrapanie na zderzaku? Kolega straci więcej czasu i pieniędzy niż dostanie odszkodowania, o ile jakieś dostanie. Co innego gdyby szkoda była jakaś spora. Zderzak od tego jest, żeby chronić resztę samochodu od zadrapań i uderzeń. (a że koncerny motoryzacyjne wpadły na genialny pomysł żeby je malować to już inna sprawa)

Nie wiem jakiej wielkości masz uszkodzenia i jakie masz warunki AC, ale możliwe że ubezpieczyciel też za to nie zapłaci. W umowie masz na pewno określoną minimalna kwotę szkody. (może być 0 zł wtedy dostaniesz odszkodowanie, ale jak ta kwota jest powiedzmy 500zł, a koszt naprawy będzie 200zł to ubezpieczyciel nic nie wypłaci. Warto też sprawdzić, czy nie stracisz jakichś zniżek, czy korzystanie z AC w ogóle się opłaci.
Ja nie widzę powodu, dla którego miałbym darować zadrapanie, jeśli uważam, że nie zawiniłem.
Należy zawsze walczyć o swoje a jako przykład dam sytuację mojego brata, któremu na parkingu przerysowano zderzak w niepozornym C5. Zderzak ma wzdłóżną rysę od prawa na lewo ( lub odwrotnie jak kto woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i delikatną deformację zderzaka, którą widać pod słońce. Niby nic, ale klient zwiał, za to znalazł się świadek który spisał numery i gościa znaleźli. Oczywiście sprawa się toczy bo gość idzie w zaparte a wycena ubezpieczyciela to 5.000 pln za wymianę zderzaka i malowanie. Zderzak to nie tylko skorupa, bo także listwa chromowana, jakaś listwa pod zderzakiem. Warto się kłócić o swoje czy nie ???
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 10:25   #10
Voldemorth
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 02-07-2014
Skąd: Lubin
Model: mondeo mk4 2.0 TDci Powershift
Silnik: 2.0 TDci 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uszkodzony zderzak

Cytat:
Chcecie się sądzić o zadrapanie na zderzaku? Kolega straci więcej czasu i pieniędzy niż dostanie odszkodowania, o ile jakieś dostanie. Co innego gdyby szkoda była jakaś spora. Zderzak od tego jest, żeby chronić resztę samochodu od zadrapań i uderzeń. (a że koncerny motoryzacyjne wpadły na genialny pomysł żeby je malować to już inna sprawa)

Nie wiem jakiej wielkości masz uszkodzenia i jakie masz warunki AC, ale możliwe że ubezpieczyciel też za to nie zapłaci. W umowie masz na pewno określoną minimalna kwotę szkody. (może być 0 zł wtedy dostaniesz odszkodowanie, ale jak ta kwota jest powiedzmy 500zł, a koszt naprawy będzie 200zł to ubezpieczyciel nic nie wypłaci. Warto też sprawdzić, czy nie stracisz jakichś zniżek, czy korzystanie z AC w ogóle się opłaci.
Możesz olać zadrapanie i za malowanie zapłacić z własnej kieszeni 300-400 zł. A co tam, stać Cię.
Możesz także naprawić to z pieniędzy ubezpieczyciela osoby która zawiniła. Nie trzeba do tego sądów. Wystarczy foto-dokumentacja że to jego wina.
Voldemorth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.