Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2019, 08:35   #1
ainak76
ford::amateur
 
Avatar ainak76
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-12-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 1.8 Duratec 16V benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

Witam wszystkich.

Wiem, że podobne tematy były zakładane, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem w poprzednich.
Tak jak w temacie, po zgaszeniu silnika, nie gaśnie mi komputer pokładowy. Już dwa razy ładowałem akumulator (teraz nawet kupiłem nowy). Jakiś miesiąc temu wymieniłem radio i gdzieś od tego czasu zaczęły się problemy. Dziś wyjąłem radio z auta i ono samo w sobie nie jest problemem, bo komputer dalej po 3 godzinach się palił. Natomiast stare radio (Oryginalne Sony CD) miałem zesparowane z telefonem aby korzystać z systemu głośnomówiącego. Po zmianie radia stała się dziwna rzecz. Mam zesparowane nowe radio, ale po wejściu do auta( i cały czas podczas jazdy) dostaję komunikat na telefonie, że Ford Car chce nawiązać połączenie bluetooth. Jak to możliwe, skoro starego radia nie ma? Czy ten system jest osobno? Da się to wyłączyć jakoś i czy to możliwe, że to jest właśnie źródłem moich problemów?

ainak76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 09:03   #2
Festador
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2016
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

Jest osobny moduł BT w samochodzie i to on chce się łączyć, radio jest tylko interfejsem. Żeby znaleźć złodzieja prądu musisz podpiąć w szereg z aku miernik nat. prądu i sprawdzać po bezpiecznikach. Tutaj masz mniej więcej jak to wyglada [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Festador jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 12:06   #3
ainak76
ford::amateur
 
Avatar ainak76
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-12-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 1.8 Duratec 16V benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

Dzięki za odpowiedź. Chyba sobie poradziłem z tematem. Podpiąłem stare radio, wykasowałem wszystkie sparowane urządzenia i wyłączyłem BT. Włożyłem nowe radio i jak na tą chwilę, zgasło podświetlenie komputera. Mam nadzieję, że to pomoże. Jeśli nie, muszę szukać urządzenia BT i je po prostu odłączyć.
ainak76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 12:49   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

co to za "nowe radio" chinczyk czy fabryczne?
Moduł BT jest osobny i trzyma parowanie ze słuchawką.
Pewnie jak go wyjmiesz to problem ustanie.
Z tego co inni pisali potrafi kaszanić jak nie jest w "fabrycznym" zestawie.

Jak nie pomoze to dopiero co skonczylem "sagę" jednego auta które kradlo prąd licznikiem.
Mam nadzieję ze "napisalem" jej ostatni rozdział, bo szamani już w nim byli i widzialem tam sporo druciarstwa.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 13:28   #5
ainak76
ford::amateur
 
Avatar ainak76
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-12-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 1.8 Duratec 16V benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

Radio chińczyk. Jeśli będzie problem się powtarzał, to faktycznie będę musiał BT jakoś odłączyć. Gdzieś czytałem, że jest podłączony bezpośrednio pod stacyjkę. Tak jest? Nie musiałbym szukać samego urządzenia, tylko odpiąłbym zasilanie.
ainak76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 13:35   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

jest w okolicach schowka pasazera
wyjmiesz radio to po wiazce powinienes dojsc
mozliwe ze trzeba wyjac schowek pasazera jak nie siegniesz wtyczki
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 13:47   #7
ainak76
ford::amateur
 
Avatar ainak76
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-12-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford Fokus mk2
Silnik: 1.8 Duratec 16V benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

Dzięki wielkie. Temat przyprawiał mnie o rozstrój żołądka. Dobrze przynajmniej, że wiem o co chodzi i gdzie jest problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ainak76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2019, 15:28   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

tego szukasz
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 20:36   #9
dawidos160
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2019
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100km
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

Odświeżę temat,żeby nie zakładać nowego - problem podobny - tyle,że działo się to zarówno na starym oryginalnym radiu 600CD (tylko dużo wolniej)jak i na nowym z aliexpresu - zegary nie gasną, auto ciągle jest w stanie czuwania, radio mogę odpalić bez zapłonu i w 2 dni zdycha akumulator - jedynym sposobem na uniknięcie tego jest albo codziennie jeżdżenie (a ta opcja u mnie nie występuje) albo wyciągnięcie bezpiecznika 112 - to pomaga bezbłędnie, ale minus jest taki,że zostaję bez radia. Nie mam zielonego pojęcia jak podejść do tematu. Akumulator jest nowy, alternator naprawiany - elektryk powiedział,że to w sumie wróżenie z fusów,bo może to być wszystko - radio oryginalne 6000CD nie miało BT (przyciski są na radiu) - nie miałem sterowania w kierownicy ani nie mogłem tego włączyć z poziomu zaawansowanego stąd przesiadka na chinola (swoją drogą działa naprawdę fajnie).

Ed: Dodam tylko,że po włożeniu bezpiecznika z powrotem radio nie da się odpalić dopóki nie przekręcę zapłonu - wtedy jestem w stanie je ponownie odpalić i nie gaśnie po przekręceniu kluczyka do pozycji 0 - muszę je wyłączyć ręcznie - uruchamia się automatycznie po wrzuceniu wstecznego (podłączona kamerka cofania do światła wstecznego)

Ostatnio edytowane przez dawidos160 ; 07-02-2020 o 21:03
dawidos160 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 21:15   #10
pawcio98
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: małopolskie
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna LPG
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Po wyłączeniu silnika komputer nie gaśnie.

Cytat:
Napisał dawidos160 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżę temat,żeby nie zakładać nowego - problem podobny - tyle,że działo się to zarówno na starym oryginalnym radiu 600CD (tylko dużo wolniej)jak i na nowym z aliexpresu - zegary nie gasną, auto ciągle jest w stanie czuwania, radio mogę odpalić bez zapłonu i w 2 dni zdycha akumulator - jedynym sposobem na uniknięcie tego jest albo codziennie jeżdżenie (a ta opcja u mnie nie występuje) albo wyciągnięcie bezpiecznika 112 - to pomaga bezbłędnie, ale minus jest taki,że zostaję bez radia. Nie mam zielonego pojęcia jak podejść do tematu. Akumulator jest nowy, alternator naprawiany - elektryk powiedział,że to w sumie wróżenie z fusów,bo może to być wszystko - radio oryginalne 6000CD nie miało BT (przyciski są na radiu) - nie miałem sterowania w kierownicy ani nie mogłem tego włączyć z poziomu zaawansowanego stąd przesiadka na chinola (swoją drogą działa naprawdę fajnie).

Ed: Dodam tylko,że po włożeniu bezpiecznika z powrotem radio nie da się odpalić dopóki nie przekręcę zapłonu - wtedy jestem w stanie je ponownie odpalić i nie gaśnie po przekręceniu kluczyka do pozycji 0 - muszę je wyłączyć ręcznie - uruchamia się automatycznie po wrzuceniu wstecznego (podłączona kamerka cofania do światła wstecznego)
Witam. A canbus wpięty on może dawać taki efekt.
pawcio98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.