Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2021, 18:49   #1
wooyek90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-08-2021
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 tdci 140
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie 2.0 TDDCI Awaria silnika, błąd P0003

Witam.

Pacjent:
Mondeo MK4
Rok produkcji: 2008
Silnik:2.0TDCI DW10
Przebieg: 327 tyś. km

Auto kupione przed trzema tygodniami, po jeździe próbnej stwierdziłem że jak na swój przebieg zachowuje się całkiem ok, cena była niska, nie oczekiwałem niczego wiecej.
W miedzy czasie pojechałem na urlop innym samochodem, dziś zarejestrowałem Mondeo, zatankowałem i poganiałem autostradami.
Jeszcze będąc na urlopie, kupiłem sobie OBD2 Bluetooh ELM 327.

1. Czy komukolwiek działa Forscann Lite na androidzie? Moja appka nie łączy się z ELM 327, pomimo że Torque i Carscanner tak.

2. Przy spokojnej jeździe autostradowej, wyskoczył błąd AWARIA SILNIKA.
Auto nie chciało jechać, utrzymywało tylko wolne oborty. Uruchomiłem ponownie silnik, błąd zniknął, zjechałem z autostrady lecz po kilku kilometrach błąd znów powrócił. Tym razem nie pomagał ponowny start silnika. Autem mogłem jechać tylko na wolnych obrotach, próba dodania gazu kończyła się duszeniem silnika. Postanowiłem więc użyć niebieskiego smerfa i sczytałem kody Carskanner'em.
Oto wyniki:

Cytat:
Car Scanner ELM OBD2
DTC report
Selected brand: Ford
VIN: WF0GXXGBBG8B05861

============1==============
P0003(00)
Raw code: 000300
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: Test nie powiódł się w bieżącym cyklu jazdy, Oczekująca, Potwierdzona, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania błędu
OBDII: Fuel volume regulator control - circuit low

============2==============
P0003(00)
Raw code: 000300
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: Test nie powiódł się w bieżącym cyklu jazdy, Oczekująca, Potwierdzona, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania błędu
OBDII: Fuel volume regulator control - circuit low
Teraz Panowie sedno sprawy. Prosze mi wierzyć, na urlopie czytałem forum wzdłuż i wszerz. Z prawdopodonych przyczyn biore pod uwage czujnik EGR bądź kopiowania turbiny.

Problem polega na tym, że nie bardzo wiem gdzie one sie znajdują, auto jeździ normalnie aż do wystąpienia ww. błędu.

Tymczasowym rozwiązaniem jest poruszanie wszystkimi, ale to wszystkimi wtyczkami pod pokrywą silnika.
Niestety, zatrudniłem żonę do obserwacji zegarów, dodam, że błąd znika odrazu po poprawieniu którejś ze wtyczek, jednak nie zareagowała ona na tyle szybko żebym znalazł właściwą wtyczkę.

Prosze was bardzo o nakierowanie mnie na prawdopodobną przyczyne mojego problemu. Jasnym jest, że jedna z wtyczek lub/i jej wiazka bądź sam czujnik ma jakiś problem elektryczny. Tylko czy po ww kodzie błędu, można wskazac bezposrednio winowajce, czy może jednak to szukanie na ślepo i kod błędu jest zbyt ogólny?

Jestem z góry wdzięczny za wszelkie wskazówki.


Ostatnio edytowane przez wooyek90 ; 13-09-2021 o 19:20 Powód: błąd w nazwie silnika
wooyek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2022, 07:11   #2
Ejfler
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-08-2022
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDDCI Awaria silnika, błąd P0003

Witam.pidpinam się mam podobny problem w galaxym.czy udało się rozwiązać u Pana ten problem?

Bump:
Ejfler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2022, 08:41   #3
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Odp: 2.0 TDDCI Awaria silnika, błąd P0003

Prawdopodobnie brak styku na wtyczce lub uszkodzony regulator ciśnienia paliwa w listwie wtryskowej...
Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2022, 18:04   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 TDDCI Awaria silnika, błąd P0003

Regulator ciśnienia, a dokładnie dawki paliwa, nie znajduje się na listwie wtryskowej, tylko na pompie. Na listwie jest tylko czujnik, zawory są na pompie.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2022, 07:34   #5
tyson2020
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-01-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2.0 TDDCI Awaria silnika, błąd P0003

U mnie jak DPF nie miał takiej przepustowości jak być powinna to komunikat o Awarii silnika wyświetlał się co chwilę
tyson2020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.