Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2017, 10:51   #1
radiz900
ford::amateur
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 13-03-2017
Model: F. Mondeo Mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 2
Post Auto nie odpala, dym z alternatora.Duratec 1.8 beznyna + LPG

Witam wszystkich serdecznie,
Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka akumulatora. Jak tylko to zauważyłem od razu zjechałem na pobliski parking, po zaparkowaniu auto samo zgasło. Podniosłem maskę i zauważyłem dym (jak się później dowiedziałem z alternatora) a do tego śmierdziało spalenizną. Odczekałem żeby trochę ostygło i spróbowałem go odpalić, odpalił bez problemu ale musiałem go gazować, przy czym słychać było że silnik nie pracuje normalnie (jak by klekotał), po puszczeniu gazu auto samo zgasło. Odpalił tak jeszcze raz a później tylko rozrusznik kręcił ale nie było zapłonu. Udało się zaholować samochód do pobliskiego mechanika, jak kazał mi odpalić, patrząc pod maskę bez wahania stwierdził że to rozrząd (można tak szybko to określić ??)
Dodam jeszcze że od jakiś 3 dni przed tą awarią z prawej strony silnika (z perspektywy kokpitu) słychać było dziwny dźwięk (jakieś piszczenie, świszczenie) przeważnie na niskim biegu i wolnych obrotach (czasem jak wrzuciłem wyższy bieg to było słychać jak by to piszczenie zostało nagle ucięte i przestawało, oczywiście wystarczy, że się zatrzymałem na światłach i na biegu jałowym piszczenie znowu wracało). Ten dźwięk nasilił się od razu przed zapaleniem kontrolki akumulatora. Ponad to silnik jest po remoncie ale rozrząd nie był tam ruszany (wymiana pierścieni)
Rocznik 2002
Przebieg auta 240 000 km
Silnik Duratec 1.8, 125 km benz + LPG
Dym leciał z alternatora a mechanik mówi że to rozrząd.
No i pytanie czy to rozrząd, czy alternator czy może jedno i drugie, a może wogóle coś innego ?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 09-07-2017 o 17:20 Powód: każdy szuka na forum pomocy
radiz900 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 11:09   #2
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Pomocy ! Auto nie odpala, dym z alternatora.Duratec 1.8 beznyna + LPG

Dzwiek ktory slyszales to bylo piszczenie paska wielorowkowego.
Pytanie czy sie zerwal czy tylko spalil.
Jezeli sie slizgal to byl problem z ladowaniem, za niska wartosc akumulatora mogla powodowac ze auto gaslo (za niskie napiecie by wytworzyc iskre).
Jezeli sie zerwal to mogl uszkodzic czujnik polozenia walu przy kole pasowym.
To nie jest silnik bezkolizyjny, przestawiony rozrzad rowna sie spotkaniu tlokow z zaworami

Bump: A zerwany rozrzad to juz bys auta nie odpalil
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 12:53   #3
radiz900
ford::amateur
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 13-03-2017
Model: F. Mondeo Mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pomocy ! Auto nie odpala, dym z alternatora.Duratec 1.8 beznyna + LPG

No właśnie na chwile obecną auto nie odpala.
Odpaliło dwa razy od razu po wyskoczeniu kontrolki akumulatora jak gazowałem silnik chodził ale klekotał po puszczeniu gazu od razu gasł. teraz rozrusznik kręci a auto nie odpalala. możliwe że uszkodziłem rozrząd tym odpalaniem ?

Dodam jeszcze *że wczesniej nie wyskakiwała mi kontrolka było słychać tylko ten świst

Jeżeli chodzi o pasek na alternatorze to stan wizualny wyglada na dobry

Ostatnio edytowane przez radiz900 ; 09-07-2017 o 13:10
radiz900 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 15:53   #4
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Pomocy ! Auto nie odpala, dym z alternatora.Duratec 1.8 beznyna + LPG

Pasek wielorowkowy nie jest polaczony z rozrzadem.
Tak jak napisalem na dole masz kolo pasowe i czujnik pozycji walu, moze on jest uszkodzony.
A swiszczenie moglo pochodzic z rolki lub napinacza.
Jak mechanik byl w stanie wizualnie stwierdzic ze to rozrzad? Gdyby sie przestawil to juz bys nie pokrecil, a napewno bys uslyszal spotkanie tloka z zaworem.
Sprawdz stan akumulatora, czy jest naladowany, jak mozesz to sprawdz czy zapisaly sie jakies bledy w komputerze
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 21:35   #5
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Auto nie odpala, dym z alternatora.Duratec 1.8 beznyna + LPG

W 1.8 benzyna jest lamcuch rozrzadu i napewno tam sie nic nie zerwie a tym bardziej od paska wielorowkowego. Jesli uszkodzil sie czujnik walu korbowego albo jego wiazka elektryczna to auto nigdy nie odpali bo sterownik silnika nie ma info z czujnika walu co powoduje brakiem iskry na swiecach.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 08:05   #6
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Auto nie odpala, dym z alternatora.Duratec 1.8 beznyna + LPG

Cytat:
Napisał corneliusab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli uszkodzil sie czujnik walu korbowego albo jego wiazka elektryczna to auto nigdy nie odpali bo sterownik silnika nie ma info z czujnika walu co powoduje brakiem iskry na swiecach.
cały czas to wróżenie z fusów...
Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak mozesz to sprawdz czy zapisaly sie jakies bledy w komputerze
racja, trzeba zacząć od podpięcia pod komputer- jak czujnik wału to wskaże jego błąd, jak przeskoczył łańcuch rozrządu też będą błędy z tym związane. Przyczyn może być wiele.
Cytat:
Napisał corneliusab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 1.8 benzyna jest lamcuch rozrzadu i napewno tam sie nic nie zerwie
spotkałem się z zerwanym łańcuchem co prawda w 2.0 ale to te same silniki lecz objawy podane przez autora nie wskazują na to
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 10:01   #7
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Auto nie odpala, dym z alternatora.Duratec 1.8 beznyna + LPG

Dokladnie,
Sprawdzic bledy,
Sprawdzic bezpieczniki, jezeli byl dym to albo z paska albo z alternatora.
Sprawdzic rolki i napinacz co moglo sie zablokowac.
Sprawdzic alternator.
Kopnac w d...e mechanika za naciaganie na koszty . . .
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8pb , alternator , dym , nie odpala , rozrząd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.