Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2019, 22:07   #1
Jovi_X
 
Postów: n/a
Domyślnie Jak nie ford to co?

Cześć,
To może krótko: mam Mondeo MK3 sedan TDDi 2002 115KM, dużo już w nim zrobione, ale pewnie dużo przede mną. Podjąłem decyzję o zmianie. Mogę przeznaczyć około 30K zł. Interesuje mnie teraz tylko benzyna.
Mam taki odwieczny dylemat, co wybrać. nie pytam o inne marki, choć jak coś polecacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przyzwyczajony do komfortu celuje w Mondeo MK4 kombi albo S-MAXa. Silniki jakie mnie interesują to benzyny 2.0 145KM i 2.5 220KM. Możecie napisać jakie wady i zalety mają te modele, jak kosztują części do modeli i silników. Co jest typowym mankamentem, lub dlaczego nie powinienem wybrać danego modelu. Na koniec jaka wersja z jakim wyposażeniem optymalna. Na koniec dodam, że chce założyć gaz i śmigać po taniości.
Jak temat trafił do nieodpowiedniej kategorii lub był już wałkowany to z góry przepraszam, ale nie udało mi się go znaleźć. Generalnie zawsze warto odświeżyć temat.
Pozdrawiam,
Piotr

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2019, 23:05   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Z dwóch podanych przez Ciebie silników lepszym wyborem będzie 2.5T 220KM. I nie chodzi tu tylko o większą moc i lepsze osiągi. To po prostu sprawdzona solidna jednostka Volvo, pasująca również do gazu. Silnik jest trwały i nie sprawia większych problemów.
Z kolei motor 2.0 po większym przebiegu lubi brać olej. No i w dużym i ciężkim aucie, jak S-Max, będzie mu brakowało pary.
Wersja wyposażeniowa? Zależy czego oczekujesz, ale pewnie większość kolegów z forum powie, że Titanium.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 10:45   #3
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Dobra też wersja z 2,3 bo tam jest automat ja miałem juz 3 sztuki mk4 2,0 bp w tym 2 z lpg fakt jak ktoś na nim śmigał po autostradach 150 kmh to zapiekł mu pierścienie zganiające olej i śorbie wtedy olej do tego głośno w nim przy 140 kmh ma ciut powyżej 4000 obr silnik w sumie dawał radę tylko troszkę źle dobraną skrzynie ma w mazdzie 6 ten silnik dział ze skrzynią 6 biegową i tam jest ciut lepiej mk4 2,5 fakt jest oki ale mało go na rynku wie jeszcze w dobrym stanie go wyszukać no to jest już sztuka. Co do wyposażenia to ja patrzę tylko na fotele są 2 wersje w bieda-edyszyn nie mają podtrzymania bocznego w innych mają i są ciut wygodniejsze ,waży był kiedyś dla mnie tempomat ale teraz przy tym ruchu na autostradzie już zapomniałem jak go używać .
Co do innych marek audi A4 B7 1,8T najlepiej w aut (będziesz pan zadowolony ) A6C^ 2,4 też oki troszeczkę skomplikowane zawieszenie i lubi czasami łyknąć oleju ale komfort jest .
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 11:50   #4
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fakt jak ktoś na nim śmigał po autostradach 150 kmh to zapiekł mu pierścienie zganiające olej i śorbie wtedy olej
to jest bzdura a nie fakt.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 12:08   #5
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jest bzdura a nie fakt.
Może i bzdura ale tak się stało w moim przypadku po wyprawie na narty do Itali przed wyprawą od wymiany do wymiany mieścił się w 1 litrze po wymianie po 3000 km 2 litry 10 000 potem remont silnika (zapieczone pierścienie zgarniające ) i nie jest to odosobniony przypadek .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 12:17   #6
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i nie jest to odosobniony przypadek .
akurat ten problem znam bardzo dobrze i dużo o nim pisałem w dziale Mondeo.
Z Twojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że jak jedziesz 150km/h autostradą to "zabijasz" pierścienie. Nie jest to prawdą w żadnym względzie i nie dzieje się to z dnia na dzień tylko postępuje z czasem. Skoro od wymiany do wymiany dolewałeś litr to już był początek problemu kolejne kilometry dopełniły tylko dzieła.
W skrócie problemem jest konstrukcja pierścienia i prędzej czy później dojdzie do jego zabicia nagarem i w efekcie do zapieczenia go.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 12:30   #7
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,012
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W skrócie problemem jest konstrukcja pierścienia i prędzej czy później dojdzie do jego zabicia nagarem i w efekcie do zapieczenia go.
Ponawiam pytanie, które już kiedyś Ci zadawałem. Kiedy jest to "prędzej czy później". Wtedy mi nie odpowiedziałeś. Rozumiem, że nie miałeś wystarczająco dobrych danych. Może już teraz wzbogaciłeś swoją wiedzę?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 12:53   #8
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponawiam pytanie, które już kiedyś Ci zadawałem.
nie pamiętam jak mam być szczery. Podrzuć linke na PW
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 13:54   #9
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,012
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Dlaczego przez PW? Tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
masz temat, w którym starałem się dowiedzieć (choćby w przybliżeniu), kiedy następuje ten moment, że silnik DURATEC zaczyna mieć problem ubywającego nadmiernie oleju. Bo skoro "zapiekanie się" pierścieni jest "wadą fabryczną" tych motorków, to ona się chyba powinna ujawniać w jakimś określonym przedziale wiekowym, albo kilometrowym, nieprawdaż?
Tymczasem od momentu, gdy w ww. wątku zadałem ww. pytanie przelatałem 20k km (nie przekraczając przelotowej prędkości na poziomie ~130-140 km/h). W tzw. międzyczasie dokonałem dwóch wymian oleju (pomiędzy wymianami nie dolewając ani mililitra oleju), a wymieniam od 4 lat (od kiedy mam to auto), co 10k km. Teraz mój biedny S-MAX 2.0 DURATEC HE ma przebieg nieco ponad 210k km.
Owszem, jestem laikiem - nie ukrywam. Ty piszesz o sobie, że jesteś "doświadczony". No to ponownie pytam - czy to już jest ten moment, że mam się bać i zbierać kasę na remont?


P.S. Śledzę FCP od kilku lat. W czasie gdy mój "niejeżdżący" i "skazany na branie oleju" S-MAX przejeździł (a może przechodził?) bez dolewek 20k km, znalazłem na forum co najmniej kilka tematów dotyczących nadmiernej konsumpcji oleju przez jakże zachwalane silniki 2.0EB oraz 2.5T. To ja się pytam - O co chodzi? Dlaczego?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 15:38   #10
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Jak nie ford to co?

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego przez PW?
dlatego że ten temat nie dotyczy tego problemu.
Dziękuję za odświeżenie.
Co do Twojego pytania nadal nie udzielę Ci odpowiedzi - odpowiedź czemu tego nie zrobię masz we wskazanym przez Ciebie temacie.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.