Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2015, 10:49   #11
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

Wrzuć fotkę po zmroku , będzie widać wyrazniej różnice .

__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 23:11   #12
ir_sen
ford::amateur
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 09-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

Mnie bardzo denerwowały żółte postojówki, co w połączeniu z ksenonami źle wyglądało. Ale mam złe doświadczenia z LED na postojówkach. Po jakimś czasie przerywały, wymieniłem na inne i taki sam objaw. Kupowałem na allego CAN i nie były tanie. Teraz mam założone zwykłe żarówy ale o zimnej barwie Zesram czy Osram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i do ksenonów ładnie pasują i od roku zero problemu.
ir_sen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 18:59   #13
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

No i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Mają homologację i niebiescy dowodu nie zabiorą.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam także złe doświadczenia z LED-ami i to nie ważne czy te tanie czy drogie (oczywiście wszystkie z canbus). Po jakimś czasie diody migotały.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 07:01   #14
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

A ja kupiłem o połowę tańsze Philipsy white vision, które w teorii mają 4300K, czyli maksymalną dopuszczalną przepisami barwę. Osram ma 4000K. Róznica w porównaniu do zwykłych ogromna, ale nadal nie są tak białe jak ksenony. Jedyny ich minus, to fakt, że są niebieskie jak nie działają, Osram jest tutaj zdecydowanie mniej niebieski.
Te z 6 LEDami 5630 są o wiele za jasne na postojówki. Ja podobne, tylko boczne na PCB zamontowałem do lusterek i bagażnika. Porównania ze zwykłą żarówką nie ma, nastała jasność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 09:52   #15
Rommi
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: KUGA. FIESTA
Silnik: 2.0 TDCI. 1,5 TDCI
Rocznik: 2017, 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

Witam . Ja mam założone takie ..

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i powiem że całkiem nieźle świecą wg. mnie optymalnie.

Do oświetlenia bagażnika i tablicy mam te

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

aczkolwiek dołożyłem jeszcze te:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Rommi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 13:34   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

Ja pisałem dokładnie o takich jak z 2 linka Rommi.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie uważasz, że te z pierwszego linka są za jasne na postojówki?
I co Ty czytasz książki w bagażniku, że tyle światła tam zrobiłeś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie dwie sztuki tych po 6 diod wystarczają. I tak jest o wiele więcej swiatła niż pzy zwykłych żarówkach. A do tablicy dałem takie same, ale z 4 diodami, bo 6 daje za dużo swiatła i jest mega łuna za autem. Chociaż są i tego plusy mamy podświetlone kałuże do okoła auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupowałem na allegro po 5,5zł i taki jest ich realny koszt, cała reszta to marża.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 07:16   #17
Rommi
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: KUGA. FIESTA
Silnik: 2.0 TDCI. 1,5 TDCI
Rocznik: 2017, 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja pisałem dokładnie o takich jak z 2 linka Rommi.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie uważasz, że te z pierwszego linka są za jasne na postojówki?
I co Ty czytasz książki w bagażniku, że tyle światła tam zrobiłeś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie dwie sztuki tych po 6 diod wystarczają. I tak jest o wiele więcej swiatła niż pzy zwykłych żarówkach. A do tablicy dałem takie same, ale z 4 diodami, bo 6 daje za dużo swiatła i jest mega łuna za autem. Chociaż są i tego plusy mamy podświetlone kałuże do okoła auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupowałem na allegro po 5,5zł i taki jest ich realny koszt, cała reszta to marża.
Wg. mnie idealnie pasują do ksenonów i barwą światła i natężeniem.
Natomiast w bagażniku potrzebuje sporo światła gdyż autko jest w działalności ( musi na siebie zarobić ) poruszam się sporo wieczorami i w nocy i przewożony towar muszę podzielić na kilka punktów --- przy oryginalnym oświetleniu musiałem trzymać latarkę w zębach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Mam pytanie czy montowałeś Ledy do lusterek , jakie zamontowałeś ?
Rommi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 08:02   #18
styma27
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-01-2015
Skąd: Głogów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Turbo
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

ja polecam te co kolega k1102 dał linka
po podłączeniu nie ma żadnych błędów
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wymieniłem w swoim s-max-ie wszystkie w lusterkach,lampkach,bagażniku,podświetlenie rejestracji,podświetlenie nad nasłonecznikami,świecą rewelacyjnie
w postojach dałem mocniejsze,poniżej link
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],
a w halogeny dałem bardzo mocno świecące żarówki LED CREE
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wszystkie świecą białym światłem.
styma27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 09:15   #19
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

Cytat:
Napisał styma27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja polecam te co kolega k1102 dał linka
po podłączeniu nie ma żadnych błędów
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wymieniłem w swoim s-max-ie wszystkie w lusterkach,lampkach,bagażniku,podświetlenie rejestracji,podświetlenie nad nasłonecznikami,świecą rewelacyjnie
A czy wchodzą gładko w miejsce tradycyjnych żarówek? Gdzieś czytałem/słyszałem, że te nowe LEDy mają grubszą końcówkę od tradycyjnych i średnio pasują, boję się, czy w razie problemów będę mógł wrócić do tradycyjnych (tj. czy wejście nie będzie już za luźne...)
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 13:56   #20
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana postojówek na Led

Cytat:
Napisał Rommi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie czy montowałeś Ledy do lusterek , jakie zamontowałeś ?
Jeśli pytasz o lampki pod lusterkami zewnętrznymi to zamontowałem takie same jak Ty do tablicy 6x5630 jednostronne, tylko ja kupione tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Próbowałem w różne strony jak świecą i najlepiej jest diodami w dół. Dodatkowo konstrukcja gniazda lampki wymusza montaż minimalnie obrócony do tyłu i dzięki temu jest też oświetlenie podłoża dla tylnych drzwi. Teoretycznie możnaby zastosować dwustronne, tak żeby dodatkowo odbłysnik dodawał światła, ale ja uważam, że to zbędne. Masz już takie, to możesz sprawdzić czy ilość światła Ci wystarcza, mnie tak. Lusteka są identyczne w C- i S-maxie.
Tylko pamiętaj o słynnej śrubce, o której nie ma nic w żadnej instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja mam wrażenie, że płytki są ciut grubsze niż zwykła żarówka, ale bez przesady, da się z poworotem założyć żarówkę. W razie potrzeby można podgiąć śrbokrętem blaszki gniazda.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak Ci świecą teraz halogeny?

Ostatnio edytowane przez boncio ; 04-02-2015 o 14:00
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.