Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2021, 13:22   #1
proxi
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: Gorzów Wlkp/Szczecin
Model: ford Galaxy Mk4
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2020
Postów: 5
Post jak zdemontować konsole

Witam serdecznie,

mam pytanie, poszukuje informacji jak zdemontować konsole w Fordzie Galaxy MK4 (Lift)... ale wydaje mi się ze przedlifty to to samo. Mam odkręcona konsole ale trzyma mi jeszcze środek (w okolicy górnego schowka). Czy ktoś ma może jakąś informacje co muszę jeszcze odkręcić. Może środek mocowany jest na klipsach?
Proszę o pomoc. Ewentualnie jeśli ktoś ma dostęp do programów typu Microcat lub bliźniaczych to jakieś screeny co tam się znajduje. Chyba że ktoś posiada taką konsole zdemontowaną to poproszę o zdjęcia. Z góry za pomoc dziękuję

ps. nie chce nic robić na siłę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

proxi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2021, 13:34   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK4 2015-> Konsola/Cokpit

Cytat:
Napisał proxi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Chyba że ktoś posiada taką konsole zdemontowaną to poproszę o zdjęcia. ...
Najprościej popatrzeć jest na stelaż deski i obejrzeć gdzie są miejsca na śruby.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-09-2021 o 13:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 09:41   #3
proxi
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: Gorzów Wlkp/Szczecin
Model: ford Galaxy Mk4
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2020
Postów: 5
Post Odp: Ford Galaxy MK4 2015-> Konsola/Cokpit

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprościej popatrzeć jest na stelaż deski i obejrzeć gdzie są miejsca na śruby.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za odpowiedz.... chyba się nie zrozumieliśmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Źle sformułowałem pytanie (za bardzo ogólnie). Już się poprawiam.

Dodałem kilka fotek. Dokładnie chodzi mi o konsole, a właściwie jej górną część (stelaż i nagrzewnica mają zostać, chcę zdemontować tylko górną część - miękką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Na zdjęciu nr 1 konsola zaznaczone na niebiesko (obszar gdzie coś mi trzyma) czerwone strzałki pokazują że chyba jakieś śruby (dodatkowe zdjęcia jeden z nich - druga symetrycznie) które się wkręca od strony grodzi silnika czyli odwrotnie do kierunku jazdy - wykręcenie ich graniczy z cudem. Modlę się o to abym był w błędzie jeśli chodzi o te śruby. Może tam coś trzyma na zatrzaski? clipy ?....

Nadmienię że szarpie górną częścią konsoli a ona mi trzyma środek (pokazane śruby na zdjęciach (te nie do odkręcenia ;( - takie mam wrażenie)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Konsola Góra_.jpg (101.7 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg śruba.jpg (94.2 KB, 23 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg sruba1.jpg (87.7 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez proxi ; 27-09-2021 o 09:58 Powód: dopisanie jednego zdania
proxi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 21:24   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Ford Galaxy MK4 2015-> Konsola/Cokpit

Cytat:
Napisał proxi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...chyba się nie zrozumieliśmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. ...
Zrozumieliśmy się bardzo dobrze...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przynajmniej ja zrozumiałem.
Śruby mocujące deskę wkręcane są w stelaż. Wystarczy pooglądać stelaż grze są otwory na śruby by wiedzieć gdzie ich szukać...
Można też oglądać na allegro wystawione deski by też patrzeć gdzie są otwory...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2021, 20:02   #5
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: jak zdemontować konsole

Cytat:
Napisał proxi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam odkręcona konsole ale trzyma mi jeszcze środek (w okolicy górnego schowka)
Galaxy podobny do smaxa....
Odkręciłeś śruby, które widać po zdemontowaniu podszybia? Są chyba trzy sztuki...
Trzeba odpiąć układ klimatyzacji, zdjąć podszybie zewnetrzne pod wycieraczkami.... I odkręcić kolejne dwie śruby

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 28-09-2021 o 20:05
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2021, 20:54   #6
proxi
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: Gorzów Wlkp/Szczecin
Model: ford Galaxy Mk4
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2020
Postów: 5
Question Odp: jak zdemontować konsole

Tak podobny...
Podszybie mam odkręcone, ale tam na zewn. nie zaglądałem. Jutro będę próbował dalej... Dam znać, bo sam jestem ciekawy.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 29-09-2021 o 06:42 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
proxi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.