Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2012, 16:03   #1
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 25
Lightbulb Światła do jazdy dziennej - montaż modułu SD2 (manual)

Witam,
Co prawda jestem świeżym posiadaczem Galaxy, ale niedopuszczalne dla mnie jest nie posiadać automatyki świateł, stąd mój mały manual.

Jako, że rozważałem kilka opcji wykonania świateł do jazdy dziennej, nieco poczytałem informacji na ten temat. W grę wchodziły 3 opcje:
1. Dodatkowe diodowe światła
2. Włączenie opcji świateł skandynawskich w serwisie
3. Montaż modułu SD2
Pierwsza opcja odpadła, ponieważ nie specjalnie przepadam za jakimiś przeróbkami zewnętrznymi auta, a w galaxy ciężko umieścić te światła aby wyglądało to zgrabnie. Druga opcja wydawałaby się najprostsza, ale później gdy coś robi się w aucie, światła są włączona cały czas, aby opcję wyłączyć, konieczna jest ponowna wizyta w serwisie – każda ok.100zł.
Dlatego padło na montaż modułu SD2 (wpiszcie w alledrogo „moduł SD2” i na pewno znajdziecie), koszt ok.50zł z przesyłką, do mnie paczka dotarła błyskawicznie na drugi dzień. Montaż dziecinnie prosty, do wykonania na spokojnie w 30min (gdy nie trzeba szukać kabli). UWAGA! Należy zamówić moduł do Forda Smaxa / Galaxy mk3 – jest to wersja z diodą, która uniemożliwia przedostawaniu się znikomego napięcia na światła drogowe, podczas świecenia się mijania (nie żarzą się długie).
Moduł jest wielkości grubszej paczki papierosów i mieści pod lampą, wciśnięty pod wiązkę przewodów (widać na foto). Wychodzą z niego następujące przewody:
- czerwony – zasilanie +12 po stacyjce
- czarny – masa
- brązowy – zasilanie +12 ze świateł pozycyjnych (podanie napięcia na ten przewód wyłącza moduł)
- 2x niebieski – do świateł drogowych (długich)
Podłączenie:
1. Odpiąć wtyczkę zasilającą i odkręcić lewą lampę, dwa górne wkręty i lampa sama wychodzi.
2. Rozwinąć taśmę na łączeniu wiązek przewodów idących do lewej lampy (widać w którym miejscu wiązka wchodzi w większą), wyjąć nieco przewodów z plastikowej otuliny.
3. Rozwinąć taśmę na łączeniu wiązek przewodów idących jakby w dół zderzaka (wiązka od paktronika, zasilania pompy spryskiwacza, halogenów i właśnie pozycyjnych), wyjąć nieco przewodów z plastikowej otuliny.
4. W pierwszej kolejności podłączamy masę, najlepiej lutownicą wykonać oczko lub kupić gotowe, przykręcić do masy. Pod lampą jest do wyboru kilka opcji, ja podłączyłem do mocowania puszki bezpieczników, jako że w ogóle nie było zardzewiałe.
5. Mostkujemy dwa niebieskie przewody i podłączamy do szaro-brązowego idącego od kostki lampy lewej. Instalacja w aucie jest tak wykonana, iż nie trzeba podłączać się do lampy prawej (stąd zmostkowane przewody niebieskie).
6. Przewód brązowy podłączamy do żółto-niebieskiego idącego do świateł pozycyjnych w zderzaku (w obudowie halogenów).
7. Przewód czerwony najprawdopodobniej trzeba będzie przedłużyć, można go wpiąć w wolne gniazdo bezpicznika F6 w skrzynce. Jeśli macie je zajęte (pewnie jakieś wyposażenie), trzeba znaleźć jakieś inne zasilanie ale po włączeniu zapłonu. Na przewodzie czerwonym można zamontować włącznik, jeśli chcemy aby od czasu do czasu moduł wyłączyć.
8. Wszystkie podłączenia solidnie lutujemy lub można wykorzystać takie specjalnie złączki (spinki), ale jakoś bardziej ufam lutowi. Po zaizolowaniu taśmą, przewody chowamy do oryginalnych otulin, które później na nowo owijamy taśmą.
9. Montujemy i podłączamy lampę
Aby sprawdzić funkcjonowanie, należy URUCHOMIĆ SILNIK – dopiero wtedy moduł działa. Od teraz kilka sekund po uruchomieniu silnika, zapalą się światła drogowe na ok 30% mocy. Po włączeniu świateł pozycyjnych, zgodnie z przepisami gasną. Oczywiście w dzień również działa „miganie” światłami drogowymi, zapalając się pełną mocą. Ja mam światła automatyczne i wszystko działa wzorowo – po zmierzchu wyłączają się światła dzienne, włączają się same światła mijania i pozycyjne. Co ważne, w dzień nie ściemnia się nam tablica rozdzielcza.

Mam nadzieję, że komuś to się przyda.
Pozdrawiam,
chevy

Instrukcje można ściągnąć w PDF z pliku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Za wszelkie informacje będę wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1 drogowe i masa.jpg (63.6 KB, 1111 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2 pozycyjne.jpg (59.8 KB, 1001 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3 bezpiczniki.jpg (60.2 KB, 1004 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez chevy ; 01-10-2012 o 10:52
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 10:53   #2
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Jednak i ja mam pytanie, to gdzie mogę zdobyć coś w rodzaju VAGa do Forda (ale takie sprawdzone) i jakie są tego orientacyjne koszty? Program, z tego co się zorientowałem to chyba ELMConfig, tak? Jak jest funkcjonalność tego (odczyt błędów, konfiguracje auta)? O tym chciałem przeczytać w przyklejonym wątku, ale dotyczy to mk2.
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 18:28   #3
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Wtam, Kolego wszystko fajne, tylko czy aby zgodne z przepisami?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 11:21   #4
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Skoro to podobno rozwiązanie fabrycznie programowalne, to chyba tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 14:00   #5
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

niestety nie do lamp z xenonami
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 18:27   #6
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,661
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Dikileiden na długich też masz XenonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam Xenony ale na krótkich a żarówki typu H są na długich i u mnie moduł SD-2 działa bez problemu podłączony właśnie pod długie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 18:40   #7
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

No to sorry , nie wiedziałem że podłącza się pod długie.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 19:00   #8
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,661
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Ten moduł można ustawiać na 30, 40 lub 50 procent mocy i wtedy długie nie dają po głazach - ja mam ustawione na 30%.
Jeżeli ktoś chce mieć możliwości regulacji (j.w.) to przed zakupem należy zaznaczyć sprzedającemu taką możliwość.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2012, 11:07   #9
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten moduł można ustawiać na 30, 40 lub 50 procent mocy i wtedy długie nie dają po głazach - ja mam ustawione na 30%.
Jeżeli ktoś chce mieć możliwości regulacji (j.w.) to przed zakupem należy zaznaczyć sprzedającemu taką możliwość.
Dokładnie tak. Ja mam na stałe 30% i raczej zmieniać tego nie będę, ponieważ wg. daje odpowiednie światło jako dzienne, a w żaden sposób nie oślepia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 20:42   #10
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej + diagnostyka

Witam Panowie, póki ten temat mnie nie dotyczył to go puściłem mimo uszu.
Ale od dwóch tygodni jestem szczęśliwym (?) posiadaczem MkIII i pierwsze co mnie wnerwia to brak świateł do jazdy dziennej. W poprzednim MkII to sobie rozwiązałem dokładając ledy - vide moje posty - ale w tym chciałbym, żeby to wyglądało profesjonalnie. I tu pytanie: czy można ten moduł założyć u mnie - mam bi-xenony.
Pozdro.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.