Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2020, 19:43   #11
mareksw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-07-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 1.6B
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła

Takie problemy miałem po wymianie kompletnego sprzęgła z wysprzeglikiem. Po dłuższym postoju pedal wpadał w podłogę. Kilka razy trzeba było pompowac by wrzucić bieg. Wyciek był minimalny.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

mareksw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 20:09   #12
kafar27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła

Kolejny objaw jest taki po postoju np. po nocy wciskam sprzęgło jest ok. Odpalam auto wciskam pedał wrzucam bieg a auto somoczynnie rusza a pedał zostaje w podłodze! Uklad odpowietrzony i żadnych wycieków.
kafar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 20:36   #13
main34
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Krakow
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła

może kwestia łożyska oporowego jak to u mnie miało miejsce?
main34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 20:56   #14
kafar27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wpadający pedał sprzęgła

Do wymiany pompki sprzęgła wszytko było ok. Sprzęgło pracowało normalnie bez problemów. Po wymianie zaczęły się problemy
kafar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 20:58   #15
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Wpadający pedał sprzęgła

to wymień na LUKa
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 15:03   #16
kafar27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?

Znalazłem przyczynę moich problemów. W przewodzie od pompki do wysprzeglika był nieszczelny jeden oring. Teraz wszystko jest ok.
kafar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2022, 10:40   #17
maroD
ford::average
 
Avatar maroD
 
Zarejestrowany: 06-04-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 129
Domyślnie Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?

Niedawno wymieniłem pompkę sprzęgła w Focusie mk2 fl 2.0 tdci. Odpowietrzyłem ją i pedał sprzęgła pracuje inaczej niż wcześniej. Przed wymianą opór był cały czas taki sam. Po wymianie są jakby 2 rodzaje oporów. Przez powiedzmy ¼ długości (albo i mniej) wciskania pedała sprzęgła jest opór wynikający ze sprężyny, taki luźny, a potem przez ¾ długości wciskania pedała jest opór wynikający z oporu pompki czy tam płynu. Pojeździłem tak 2 tygodnie i bez zmian. Znowu odpowietrzyłem i dalej jest to samo. Biegi wchodzą normalnie, ale jest to strasznie denerwujące i wydaje się jakby coś było nie tak. Nigdzie nie ma wycieków.

Odpowietrzam w ten sposób, że odkręcam nakrętkę wlewu płynu, luzuje krócieć z otworem do odpowietrzania, nakładam na niego rurkę i strzykawką wyciągam płyn do momentu aż nie będzie tam pęcherzyków powietrza. Wszystko zakręcam. Robiłem to wielokrotnie z pedałem w podłodze, z wyciągniętym pedałem. Na silniku zapalonym i zgaszonym. Różne kombinacje, a końcowy efekt był zawsze taki sam.
maroD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2022, 11:03   #18
Maciek_kr
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 01-10-2022
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6Tdci 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?

Cytat:
Napisał maroD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedawno wymieniłem pompkę sprzęgła w Focusie mk2 fl 2.0 tdci. Odpowietrzyłem ją i pedał sprzęgła pracuje inaczej niż wcześniej. Przed wymianą opór był cały czas taki sam. Po wymianie są jakby 2 rodzaje oporów. Przez powiedzmy ¼ długości (albo i mniej) wciskania pedała sprzęgła jest opór wynikający ze sprężyny, taki luźny, a potem przez ¾ długości wciskania pedała jest opór wynikający z oporu pompki czy tam płynu. Pojeździłem tak 2 tygodnie i bez zmian. Znowu odpowietrzyłem i dalej jest to samo. Biegi wchodzą normalnie, ale jest to strasznie denerwujące i wydaje się jakby coś było nie tak. Nigdzie nie ma wycieków.

Odpowietrzam w ten sposób, że odkręcam nakrętkę wlewu płynu, luzuje krócieć z otworem do odpowietrzania, nakładam na niego rurkę i strzykawką wyciągam płyn do momentu aż nie będzie tam pęcherzyków powietrza. Wszystko zakręcam. Robiłem to wielokrotnie z pedałem w podłodze, z wyciągniętym pedałem. Na silniku zapalonym i zgaszonym. Różne kombinacje, a końcowy efekt był zawsze taki sam.
Kupiłeś nową pompę? Jakiej firmy?
Udało Ci się rozwiązać problem?
Maciek_kr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 11:01   #19
calusek
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2023
Skąd: Bolesławiec
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?

Focus MK3. Też mi padła pompa (wyciek na dywanik). Jakiej firmy pompę polecacie? Myślę o Sachs. Czy polecili byście jakieś inne. Jest to wersja bez Start-Stop.
calusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 13:39   #20
maroD
ford::average
 
Avatar maroD
 
Zarejestrowany: 06-04-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 129
Domyślnie Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?

Cytat:
Napisał Maciek_kr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś nową pompę? Jakiej firmy?
Udało Ci się rozwiązać problem?
Kupiłem nową pompkę. Nie pamiętam już jakiej firmy. Problem pozostał. Nauczyłem się z tym jeździć.
maroD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
sprzęgło , wysprzęglik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.