Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2023, 13:50   #1
fty46
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2021
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie 2.0 TDCI DW10C z Powershiftem - auto lekko szarpie na 3 biegu po Chiptuningu

Hej. Chciałem ostatnio podnieść moc w aucie z tematu - Mondeo Mk4 2012 2.0 TDCI DW10C 163hp z Powershiftem.
Obecny przebieg - 220k km, potwierdzony.
Skrzynia regenerowana w pełni 60k km temu przy zakupie (koszt 11k, na nowych sprzęgłach itd.), od tamtego czasu zero jakichkolwiek problemów. Olej zmieniony 10k temu.
Na serii auto jeździ absolutnie bezproblemowo, brak uwag co do pracy silnika i skrzyni, zero błędów w Forscanie. Diagnostycznie wszystkie parametry w normie.

Wszystko wygląda ok, więc zachciało mi się chipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem w 2 zakładach. Seria wyszła 158km/340Nm, normalnie.

Stage 1 zakład A: uzyskany wynik to 180km/380Nm. Po wyjeździe od gościa, od razu zauważyłem że auto lekko szarpie, jednokrotnie, tylko i wyłącznie na 3 biegu, przy przyspieszaniu w zakresie 1500-2000 obrotów. Pozatym elegancja, śmiga. Wróciłem do gościa - coś pozmieniał, niby zmniejszył reakcję na pedał gazu. Jadę na przejażdzkę - teraz to auto na trójce nie przekracza 2000 obrotów, jakby jakiś tryb awaryjny/limit się włączał.
Wróciłem, gość zrezygnował z dalszych prób zwalając winę na skrzynię. (nadal brak błędów TCM i PCM). Wgrana seria, wszystko wróciło do porządku.

Stage 1 zakład B: uzyskany wynik 184km/395Nm. Tym razem nieco inne objawy - auto nie szarpie, ale na 3 biegu jest zmulone i nie przekracza 220Nm, zczytane z parametrów silnika (obliczony moment PCM). Po wrzuceniu 4 biegu od razu pełny moment, okolice 400Nm. Na 1,2,4,5,6 wszystko ok - 1 i 2 są limitowane fabrycznie, ale od czwórki pełne okolice 400Nm, jedzie bez zająknięcia. Poszukane, popróbowane - nie chce się poprawić, limity PCM ustawione ok, nic nie daje. Słabszy program - na 167km/358Nm - wydaje się że brak tego efektu, ale to prawie nie czuć różnicy do serii.
Ostatecznie wgrana seria - wszystko znowu jest ok.

Jakieś pomysły, ktoś miał podobnie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zastanawiam się czy odpuścić, zostać na serii i zapomnieć, czy coś szukać dalej. Może trzeba na coś specjalnego zwrócić uwagę przy modyfikacji silnika auta z Powershiftem? No ale nie wydaje mi się, goście powinni to wiedzieć.

fty46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 10:27   #2
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI DW10C z Powershiftem - auto lekko szarpie na 3 biegu po Chiptuningu

Ja bym został na fabrycznym 163 i jeździł póki PS jeszcze działa.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.