Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2016, 18:53   #1
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Dziwne odgłosy z układu wspomagania

Po rozgrzaniu układu (wystarczy dosłownie minuta, dwie) podczas ruszania kierownicą niezależnie jak szybko, jako mocno i jak bardzo słychać spod maski dziwny dźwięk. Trudno go opisać, mi się kojarzy z odgłosem pracy prasy hydraulicznej podczas sprężania płynu. Dźwięk występuje wyłącznie podczas poruszania kierownicą. Na kierownicy zero luzu, żadnych wycieków, jedynie maglownica lekko spocona, ale ponoć one taką mają w focusie, płyn na stałym poziomie odkąd go kupiłem, czyli jakie 3/4 roku. Węże obejrzałem, nie widać żeby któryś był spuchnięty.

Płyn jest nieco ciemniejszy niż nowy, pewnie przepracowany i nadaje się do wymiany, ale wątpię czy może to dawać takie objawy. Oczywiście klarowny, zero bąbelków powietrza lub co gorsza opiłków metalu co mogłoby świadczyć o zbliżającym się końcu żywota maglownicy.

Miał ktoś może podobny problem? Czy brak luzów na kierownicy może świadczyć o tym, że maglownica jest jeszcze w dobrym stanie? Może to pompa od wspomagania?

Międzyczasie pojawił się problem z falowaniem obrotów na biegu jałowym, praktycznie zlało się to z problemami z wspomaganiem. Albo przypadek, albo można to jakoś powiązać poprzez np. obciążenie silnika pompą od wspomagania. Oczywiście to tylko moja hipoteza, staram się upewnić czy te dwa problemu nie są ze sobą powiązane.

dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2016, 21:50   #2
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z układu wspomagania

Nie wiem skąd wziąłeś że maglownice w focusie się pocą, "że tak mają", mam 3 sztuki na warsztacie świeżo wyjęte suche jak wiór. Wracając do twojego przypadku to pewnie pompa się kończy lub właśnie przez nieszczelną maglownicę się tobie zapowietrza, weź po odpaleniu pokręć kilka razy kierownicą od końca do końca przytrzymując na końcu na 2 sekundy, zobacz czy dźwięk się zmieni.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2016, 22:24   #3
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z układu wspomagania

Chodzi ci o taki dźwięk "sapania" i stękania przy kręceniu kierownicą? Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Podbija ci przy okazji odrobinę obroty? Też nic nadzwyczajnego.
Piszesz że pojawił się w tym samym czasie problem z falowaniem obrotów na jałowym? Możesz to dokładnie opisać, co się dzieje?
Płyn w układzie wspomagania jest przewidziany na cały okres eksploatacji auta, jak nie jest brudny i czarny to wymiana jest niepotrzebna. Zwłaszcza że samo ściągnięcie i wlanie nowego najczęściej nic nie daje, żeby miało to sens trzeba przelać układ tak ze 3 litrami płynu. Brudna i żmudna robota.
Tak się składa że gadałem z tydzień temu o wymianie płynu w warsztacie który specjalizuje się w Fordach. Przekonali mnie żebym dał sobie spokój.
No i nie zapominaj że w starym Fordzie ze wspomaganiem mechaniczno-hydraulicznym kierownica nie będzie ci się kręcić po dotknięciu końcówką paznokcia jak w nowych autach ze wspomaganiem elektrycznym.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2016, 07:04   #4
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z układu wspomagania

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś zrobiłem szybki test po przyjeździe do pracy, kręciłem kierownicą maksymalnie w lewo i w prawy, "efekty" bez zmian. Nie wiem czy tak samo definiujemy "sapanie", ale chyba rzeczywiście bliżej do tego określenia niż syczenia, chociaż jak dla mnie to jest połączenie jednego z drugim. Poza tym efektem żadnym innych niepokojących objawów. W okolicach jednej z osłon maglownicy wytworzyła się taka gęsta maż, ale tak jak wspominałem jest ona od początku kiedy go mam i płynu w międzyczasie nic nie uciekło.

Co do falowania obrotów to po rozgrzaniu silnika, sprzęgło + jedynka obroty falują pomiędzy 600 a 800, jest to trochę upierdliwe, bo później łatwiej o zadławienie go przy ruszaniu podczas takiej akcji. Co ciekawe przy wrzuconym luzie nie zauważyłem takich objawów, ale może to być równie dobrze zbieg okoliczności, bo miałem dopiero kilka razy taką sytuacje.

EDIT
Przyjrzałem się bliżej temu falowaniu obrotów i występuje wyłącznie kiedy klimatyzacja jest włączona, do tego zaczęła się czasem świecić kontrolka ładowania, więc zacznę od wymiany paska wieloklinowego, bo zauważyłem na nim dwa ubytki. Do tego podczas ruszania kierownicą zauważyłem, że trzymając rurę od dolotu powietrza do przepustnicy czuć jakby zwiększony przepływ powietrza, więc może stąd ten dźwięk. Trudno jednoznacznie stwierdzić, bo praca silnika nie do końca to umożliwia.

Ostatnio edytowane przez dzbyrad ; 06-06-2016 o 17:47 Powód: Dodatkowa diagnostyka
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
maglownica , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.