Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2018, 12:39   #11
anonim001
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-05-2017
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.25 60KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Pamiętajcie, że jakakolwiek zmiana żarówek na inne, niż homologowane dla danego typu źrodła jest nielegalna. Jeden z Kolegów pisał, że diagności się już nawet nie czepiają... diagnosta diagnostą, ale co jak ktoś wjedzie Ci w zadek i powie, że nie widział Twoich ledowych pozycyjnych albo wyjedzie na czołówkę twierdząc, że Twoje ledowe H4 czy tam H7 go oślepiły (a jak wiadomo takie ledy "walą" światłem we wszystkich kierunkach)? Ubezpieczyciel nie będzie pytał czy diagnosta zwrócił uwagę tylko powie, że samochód miał niehomologowane oświetlenie i wypnie się na wypłatę odszkodowania - a raczej wypłaci odszkodowanie a potem co do grosza ściągnie od właściciela takiego pojazdu, pewnie z odsetkami (jak wszyscy wiemy naprawy raczej nie są tanio wyceniane przez ubezpieczycieli). Pół biedy, jak będzie do naprawy tylko auto, gorzej jak - odpukać - komuś coś się stanie. Z tym nie ma co kombinować, nie porównujcie montowania DRL-ów (te też muszą być homologowane!) do wstawiania LEDów o mocy porównywalnej do żarówki 50-60w do głównego źródła oświetlenia w nocy.
Jeszcze nie znalazłem na rynku homologowanych zamienników LED dla żarówek zewnętrznych stosowanych w samochodach. Widzę szansę na to w lampach LED typu filament, one faktycznie mogą mieć szansę bo filament jest zbliżony lub nawet taki sam kształtem jak żarnik w tradycyjnej żarówce, ale jak na razie nikt takich jeszcze nie produkuje, stawiam na problem z uzyskaniem odpowiedniej mocy takiego włókna.

anonim001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 21:28   #12
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Z tego co wiem m.in philips posiada w swojej ofercie żarówki h7/h4 które mają bardzo dobrą linie odcięcia i nie oślepiają ale nadal nie są to żarówki legalne chociaż gdzieś słyszałem że Philips podjął starania aby prawo UE zostało zmienione i dopuszczało używanie ledów. Sądzę że przeciągu kilku lat będzie to legalne, a technologia cały czas idzie do przodu. Trzeba poczekaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 09:08   #13
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał whirl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
słyszałem że Philips podjął starania aby prawo UE zostało zmienione i dopuszczało używanie ledów. Sądzę że przeciągu kilku lat będzie to legalne. Trzeba poczekaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jeśli tak, to każdy kraj wdraża prawo UE we własnym zakresie, w jakimś czasie od przyjęcia ogólnych wytycznych z Brukseli. Z tym czekaniem to fakt, ale sądzę, że już będziemy jeździć innymi niż Fiesta autami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 14:23   #14
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Akurat żarówki halogenowe do użytku domowego są nadal legalne i dostępne. Zakazane są tylko zwykłe wolframowe. Więc argument od czapy.

Cytat:
Napisał anonim001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filament jest zbliżony lub nawet taki sam kształtem jak żarnik w tradycyjnej żarówce
Filament świeci w 2 strony, a żarnik dookoła, więc daleko mu do bycia identycznym. Poza tym żarnik ma kilka mm i moc 55W, a filament maks kilka W na długości kilku cm...
Zgadza się Philips robi żarówki led zbliżone do H7/H1 itd.

Nowy Focus ma statyczne ledy mijania o mocy 22W. Nie ma spryskiwaczy i poziomowania, więc w ciemno można założyć mniej niż 2000lm, a więc tak samo lub tylko trochę lepiej niż H7.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 20:39   #15
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątpię. Producenci aut zarabiają krocie na LED w reflektorach. Niezależne testy już udowadniają, że te lampy świecą słabiej niż zwykłe żarówki led h4/h7. A mimo to kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych w droższych autach.
Lobbing producentów aut jest na razie bardzo mocny i póki halogenowe żarówki samochodowe są legalne, to tak to będzie trwało.
Gdyby UE zdecydowała o konieczności redukcji oświetlenia halogenowego, tak jak z żarówkami domowymi, to byłby to krok w kierunku zmian.
Mam porownanie z nowa Ibiza ze swiatlami full led i to jest dzien do dony vs fiesta z h7. Sa o niebo lepsze a juz matriksowe z wyzszych modeli to bajka vs zwykle zarowki.
wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 22:31   #16
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał wujekcybul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam porownanie z nowa Ibiza ze swiatlami full led i to jest dzien do dony vs fiesta z h7. Sa o niebo lepsze a juz matriksowe z wyzszych modeli to bajka vs zwykle zarowki.
OK...są bardzo dobre jak jest sucho. Ale wystarczy że popada i droga mokra a różnica na plus znika. Światło LEDowe "ślizga" się po mokrej nawierzchni i bije po oczach jadących z przeciwnej strony. My widzimy z za kółka mniej.

Piszę z doświadczenia jeździłam Oplem z matrycowymi LEDami.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 00:03   #17
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał Zeta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A myślisz że halogenowe nie? Tyle, że jest mniej luxów.

Ech... szkoda klawiatury.
Ksenony i ledy mają paskudną wadę że ich temperatura barwowa jest raczej zimna co za tym idzie w deszczu i jak jest mokro no to już jest dużo gorzej, a jak już jest mgła to jest katastrofa. Im wyższa temperatura barwowa tym gorzej. Stąd nieco halogen jako że ma znacznie cieplejszą barwę trochę lepiej sobie daje rade w deszczu, a rzekłbym znaczniej lepiej w gęstej mgle. Jednakże jakby było legalna możliwość upchnięcia LED w miejsce h7 to sam bym to zrobił bo Osram nightbraker zazwyczaj mi żyją około 6 miesięcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 06:46   #18
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cześć! Od niedawna jestem posiadaczem fiesty ST-Line i właśnie jestem na etapie kombinacji nad zmianą źródła światła mijania. Strasznie się gryzie żółta barwa oryginalnych h7 z ledami dziennych/ postojowych. Ledy H7 raczej odpadają bo obawiam się braku homologacji, choć cały czas się łamię. Bo chyba nie istnieje inna legalna alternatywa o barwie zbliżonej do dziennych Led? W drugim aucie mam xenony i nie jest dla mnie problemem ich barwa w deszczu. Jakie tradycyjne h7 polecacie o barwie zimnej, które jednocześnie normalnie świecą? Czytam w necie o tych wszystkich nightbreakerach i innych coolblue i wszyscy piszą że to sciema z tą barwą i że żadne nie są cool...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 09:57   #19
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytam w necie o tych wszystkich nightbreakerach i innych coolblue i wszyscy piszą że to sciema z tą barwą i że żadne nie są cool...
Nightbrakery nie są barwione w całości i światło jest bliskie białemu, coolblue natomiast ma cała bankę lekko pokrytą niebieskawą farbą (albo proszkiem?) Niestety oba produkty mają krótki czas pracy, no chyba że pójdziesz w cool blue boost ale te nie są legalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 10:34   #20
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED

Jakbym się miał decydować na temat nielegalny to na 100% byłyby to LED Philips. Ale na razie chcę spróbować tematów z homologacją. Mam świadomość że H7 jakie wymieniłeś mają znacznie krótszą żywotność, ale które są najbliższe "cool white"? Efekt jaki chciałbym osiągnąć jest taki:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.