Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2015, 18:01   #11
piotrula63
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 05-11-2015
Skąd: UK
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 cdi
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Witam. Mi stało się coś takiego. Auto servisowane u forda. bez żadnych objawów wstępnych po prostu zapalło i natychmiast zgasło. Od razu pomyślałem,że to może jakiś antyzłodziejski gadżet mi tu figle płata. Pomyślałem ,że odłączę ako tak na minutkę, może coś tam się zrestuje. Guzik. no spróbowełem taki myk. Zostawiłem otwartą maskę i zamknąłem auto pilotem. Potem odkręciłem klemę (-)i zaczął wyć alarm. Nie mam pojęcia skąd alararm. Załozyłem ponownie klemę. i otworzyłem auto pilotem. Podgrzałem świece i w drogę. Nawet się nie zająknął przy zapaleniu. Auto ma około 60 tys kilometrów. Ale co zauważyłem. Nie działa mi przednie lewe światło mijania. Nie wierzę w przypadki i myślę ,że jakieś zwarcie w zarówce uruchomiło imobilizer ale tak naprawdę to za głupi na to jestem. ważne ,ze działa i może to co zrobiłem komuś pomoże.

piotrula63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 21:14   #12
pirzmol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2019
Model: mondeo mk4
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

panowie odgrzeję temat.
mam podobny problem.
miałem problem z zaciętymi wycieraczkami- chodziły non stop nawet po zgaszeniu silnika, wymontowałem sklniczek i podmienilem na inny ale nic to nie dało. miałem jakiś czas odłączony akumulator i chciałem go dziś odpalić i podjechać do mechanika. po rozruchu auto jakiś czas pracowało po czym zaczęło się dławić i zgasło. próbowałem go jeszcze odpalić, ale ciężko kręcił i już nie zapalił, bałem się że rozładuję akumulator i zaprzestałem prób. podłączyłem prostownik, teraz na Aku jest napięcie 12v jednak po wejściu do auta działa tylko radio, lampki wewnątrz, światła postojowe. auto to 2.0tdci automat z systemem bezkluczykowym. wduszam hamulec i przycisk start ale zero reakcji.. co może być przyczyną? pozdrawiam
pirzmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 11:26   #13
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Dokręć porządnie klemy , ewentualnie doładuj akumulator .
W celu wyeliminowania możliwości robienia zwarcia przez podmieniony silnik wycieraczek wyjmij bezpiecznik .
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 08:53   #14
smis1000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-04-2015
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Ostatnio spotkał mnie podobny problem. Samochód nie odpala, wobec tego podłączam prostownik, po paru godzinach akumulator się podładował, próbuję zapalić - a tu niespodzianka, komunikat: "immobiliser aktywny" i rozrusznik ani drgnie. Ani zmiana kluczyka, ani ściągnięcie klemy niestety nie pomogło. A w instrukcji tylko zalecenie żeby w takim wypadku udać się do ASO.
Poszukałem jednak w internecie i znalazłem jakiś anglojęzyczny filmik na youtube z patentem, który okazał się skuteczny a jednocześnie prosty i bezkosztowy.
Trzeba ściągnąć klemę+, odkręcić przewód masy i papierem ściernym delikatnie zeszlifować lakier na połączeniu kabla do masy. Przykręcić masę, założyć klemę i to już wszystko. Samochód zapalił za pierwszym razem.
Może komuś się przyda jak nie teraz to w przyszłości.
Pozdrawiam
smis1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 16:52   #15
klemensss
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Odgrzewam temat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój przypadek jest trochę podobny.
Dotyczy Ford Mondeo MK4 2013r 2.0 140KM ON Kombi. 190 tyś przebieg

Historia - objawy.
W lipcu 2020 nowy akumulator Duracell - był sprawdzany i jest OK.

Z pół roku temu zdarzyło się tak że po odpaleniu auta radio grało ale się nie świeciło i nie reagowało na żadne przyciski. Taka sytuacja zdarzyła się 2 razy.
Po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy.

Dwa miesiące temu przekręcam kluczyk do końca bez zatrzymywania jak zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i cisza. Rozrusznik nie kręci. Na desce ukazuje się napis "immobilizer włączony". Cofam kluczyk na poz. I, przekręcam poz.II czekam aż kontrolki zgasną i odpalam -auto zapala bez problemów. No i od tego momentu z dnia na dzień coraz częściej komunikat "immobilizer włączony" niezależnie czy czekam na poz.II czy nie a do tego coraz to nowsze błędy na desce (błąd wspomagania, Awaria silnika, ABS itp). Muszę kilka razy wachlować kluczykiem do skutku, czasem i 15 min. Auto podczas jazdy nie pokazuje żadnych błędów wszystko dział bez zarzutu, nic nie buczy nic nie puka. Dwa razy zdarzyło się tak, że podczas deszczu włączyłem wycieraczki i zaświecił się błąd ABS na tablicy na 5s. auto jakby zaczęło zwalniać i potem już OK, ale używałem wycieraczki jeszcze 100 razy i było OK.

Po 2tyg. stresu oddaję auto do najlepszego elektromechanika w promieniu 50km. (Naprawdę dobry specjalista wszyscy go polecają - same pochlebne opinie, warsztat z dziada pradziada) mechanik walczy z autem 3 tygodnie sprawdzał wszystko co możliwe i ostatecznie podejrzewał pompę od wspomagania (wymienił na dwie inne i dalej co jakiś czas "immobilizer włączony"). Uczciwy człowiek oddał auto nie naprawione ale nie skasował. Powiedział że jak auto całkiem się zepsuje to mam na lawecie przywieźć to wtedy naprawiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Trochę mnie się to nie uśmiecha bo podróżuje po całej Polsce i płacić za lawetę za 300km to już spory wydatek poza tym bez auta mam duży problem logistyczny.

Auto zaplam powoli najpierw poz. I 5s przerwy potem poz. II aż zgasną lampki i poz III, 15 razy zapala bez groźnych komunikatów na desce a 2 razy trzeba się stresować. Jak już całkiem nie zapalał to poodpinam komputer usuwam wszystkie błędy i zapalaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy to wina jakiegoś przekaźnika czy może jakieś płytki drukowanej, czytałem że w kierownicy jest jakaś płytka, która steruje wszystkim i to ona może roić takie problemy?

Czy macie jakiś pomysł co można by jeszcze sprawdzić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klemensss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 11:12   #16
Dominiczek26
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 29-10-2023
Skąd: Kużaj
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Problem po wymianie akumulatora

Dzień dobry. Wczoraj po raz pierwszy wymieniłem akumulator w swoim Mondeo MK4 2008r 2.0 TDCI
Wszystko przebiegło pomyślnie. Wsiadam do samochodu wpisuje kod radia, odpalam silnik to znaczy chce odpalić i nic. Kompletnie nic. Przy odpaleniu pojawia się komunikat Immobilizer aktywny i nic nie mogę zrobić. Miał ktoś podobny problem i udało się uporać z tym dziadostwem. Dziękuję za każdą odpowiedź.
Dodam jeszcze, że próbowałem multum rzeczy z Google czy Youtuba i dalej nic. Rozkładam ręce

Ostatnio edytowane przez Dominiczek26 ; 29-10-2023 o 11:16
Dominiczek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 11:16   #17
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Problem po wymianie akumulatora

Dwa razy wymieniałem w tym jedna wymiana trwała prawie tydzień,bo nie miałem czasu wsadzić nowego Aku i nic takiego nie miało miejsca.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 20:44   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Problem po wymianie akumulatora

Cytat:
Napisał Dominiczek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...próbowałem multum rzeczy z Google czy Youtuba i dalej nic. Rozkładam ręce
Przy wymianie aku została ruszona wiązka od skrzynki bezpieczników do sterownika silnika. No i popękały przewody (masy albo zasilania) do sterownika silnika.
KLASYKA dla tych roczników...

Naprawa żmudna, bo trzeba namierzyć które przewody popękały.

Podobnych opisów na forum są DZIESIĄTKI jeśli nie setki...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2024, 09:19   #19
artur_win87
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Majdów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 40
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Dołączam się. Wymieniałem radio na chińczyka. Przeprowadzając przewody pod kamerkę, USB itp natchnalem się na stary zestaw głośnomówiący "bury" czy jakiś taki. Zdemontowalem go. Odpiałem też z kostki stacyjkę, miałem pomysł by radio gasiło się po wyjęciu kluczyka, wcześniej tak nie było. Lutowałem też jeden przewód w kostce pin od radia. Po tych działaniach wyskoczył komunikat o aktywnym immo. Czy moglem coś uszkodzić czy to jakiś dziwny zbieg okoliczności? To było wczoraj, odpiałem Aku na noc. Teraz po 12h bez zmian.
artur_win87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2024, 13:11   #20
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?

Podrzucić link z tym radiem.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.