Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2014, 20:32   #11
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Miałem następujące objawy : po zapaleniu biały dymek , smród spalenizny , stuki w silniku.
Wlałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy ( 22 zł w tesco ) po przejechaniu 100- 150 km odstawiłem samochów. Od następnego dnia do dziś ( ok miesiąc ) ani stuków ani dymku ani szarpania oraz spalanie mniejsze.
Powyższe objawy miałem tylko na zimnym silniku ( po odstaniu kilku - kilkunastu godzin )
Oczywiście możesz mieć coś innego - po prostu napisałem co u mnie pomogło.
No i posiadam mondeo a nie focusa - nie wiem jaki tam masz mechanizm w silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 20:55   #12
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

czeslaw555 - Kolego uderz do niego robił gdzieś w Trójmieście diagnostykę (i chyba regeneracje wtryskiwaczy) chwalił że pełna profeska i zadowolenie w jakiś sensownych pieniądzach. Koszty podawane przez Twojego mechanika kwalifikują go do tego żeby omijać go szerokim łukiem.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 10:02   #13
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

odpowiedź dostałeś na maila ale dla innych z okolicy może się też przydać. Warsztat polecam ten [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Współpracują w dziedzinie wtrysków z tą firmą (polecam) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mają odpowiednią wiedzę, sprzęt, robią kodowanie wtryskiwaczy itd. Jak będziesz chciał skorzystać z usług daj mi znać, porozmawiam z nimi, jednak na wstępie spróbuj jak koledzy piszą środków, ja polecam Forte Advanced... lepiej zacząć od mniejszej kasy niż iść od razu w koszty.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 10:23   #14
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Odpisałem na maila. Najpierw wleje ten specyfik, jak nic nie da pojade do warsztatu o którym piszesz. Wlałem juz raz taki srodekl do czyszczenia wtryskow z tesco za 20 zl ale nic to nie dało. Zobaczymy moze ten zadziala. Napisze o efektach
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 10:41   #15
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

gdyby zalanie do baku nie dało oczekiwanego efektu bo np. jest już coś mocno zapchane, zabrudzone to jeszcze jest tzw. metoda warsztatowa,
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 16-01-2014 o 07:58
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 19:44   #16
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

A ja powiem z własnego doświadczenia że jesli rano po odpaleniu kopci na biało, lekko szarpie i słychać jakieś dziwne stuki, a póżniej jak już ciepły jest ok. to trzeba się przyjżeć koncówkom wtryskiwaczy (najprawdopodobniej do wymiany).
Miałem tak samo - zbagatelizowałem i skończyło się wymianą silnika bo korbowód wyszedł bokiem, a silnik nie chodził tak żle (jak zimny) więc się jeżdziło ...:-(
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 19:47   #17
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

wszystko jest możliwe ale od czegoś trzeba zacząć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 20:04   #18
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Dokładnie, trzeba od czegoś zacząć, a faktycznie środek do czyszczenia wtrysków(tylko nie jakiś marketowy) może być pierwszym i najtańszym ruchem w tej sprawie a jesłi by nie pomógl bo np. wtryski mają już uszkodzenia mechaniczne, no to wtedy regeneracja i nie odkładalbym tego na pózniej bo i tak nie minie a może podwoić koszty ...
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 21:01   #19
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Zalałem już specyfik Forte, opisze czy jest jakikolwiek efekt. Już 3 osoby mi mówią, ze 5 minut stukania rano a skończyło sie,ze tłok wypadł z silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 21:02   #20
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Mi pomogło STP a nie forte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale skoro forte to forte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.