Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2010, 08:55   #1
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Mruga licznik dziennego przebiegu

Dziś po ruszeniu zauważyłem, że mrugają wskazania dziennego licznika przebiegu (naprzemiennie bieżąca wartość przebiegu i "0.0 km") co kilka sekund....

Nagrałem filmik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie wiem, czy to może mieć jakiś związek z licznikiem, ale po włączeniu stacyjki termometr pokazał -99 st C, potem -57 st C a potem doszedł do 7 st C.


Czy ktoś się spotkał z takim miganiem?

Pozdrawiajka,
Alek

__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 16:46   #2
trombczanin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo
Silnik: diesla
Rocznik: 1
Postów: 21
Domyślnie Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

Spróbuj włączyć test zegarów i wyświetlacza, może to pomoże.
trombczanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 17:55   #3
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Exclamation Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

Cytat:
Napisał trombczanin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj włączyć test zegarów i wyświetlacza, może to pomoże.
a test włącza się tak :

naciskasz na kierownicy przycisk OK i trzymając go właczasz zapłon . trzymasz tak długo aż wejdzie w fazę testu
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 08:25   #4
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

Cytat:
Napisał trombczanin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj włączyć test zegarów i wyświetlacza, może to pomoże.
Zrobiłem. Nie wiem co znaczą wartości przy niektórych skrótach, ale nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy, co mogłoby świadczyć o awarii.
A licznik mruga dalej.

Dodatkowo zauważyłem, że po odpaleniu stacyjki (przed uruchomieniem silnika) szybko i chaotycznie mruga kontrolka oleju (powinna się świecić stale). Po odpaleniu silnika gaśnie.
Poziom oleju i temperatura płynu chłodzącego są ok.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 12:34   #5
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

Odżałuj kaskę i do aso, bo może coś poważnego. W nowoczesnych autach o bezpieczeństwie decyduje elektronika i warto mieć ją sprawną.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 13:27   #6
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

Cytat:
Napisał ernestpierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odżałuj kaskę i do aso,
Na szczęście jeszcze na gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 14:15   #7
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

a może to jakaś bomba zegarowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 14:25   #8
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może to jakaś bomba zegarowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...odmierza czas do końca gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 15:11   #9
trombczanin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo
Silnik: diesla
Rocznik: 1
Postów: 21
Domyślnie Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem. Nie wiem co znaczą wartości przy niektórych skrótach, ale nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy, co mogłoby świadczyć o awarii.
A licznik mruga dalej.

Dodatkowo zauważyłem, że po odpaleniu stacyjki (przed uruchomieniem silnika) szybko i chaotycznie mruga kontrolka oleju (powinna się świecić stale). Po odpaleniu silnika gaśnie.
Poziom oleju i temperatura płynu chłodzącego są ok.

Pozdrawiajka,
Alek
Nie chodziło mi o wartości tylko o sam test palety kolorów RGB i test zegarów, ale jeżeli to nie pomogło to nie wiem co to może być.
Raczej chyba tylko aso zostało bo bezpieczeństwo najważniejsze.
A może to taka reakcja na wilgoć, nie przejeżdżałeś niedawno przez jakąś większą kałużę ? Choć taką możliwość bym wykluczył, ponieważ już wcześniej powinno się coś dziać, a nie dopiero po dwóch latach jazdy.
trombczanin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 15:30   #10
Pitermaster
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mruga licznik dziennego przebiegu

Witam,

w moim MKIII mam również problem z zegrami, które czasem w trakcie jazdy wariują - pojawiają się jakieś krzaki na ułamek sekundy, po czym wszystko wraca do normy. Niestety nie wiem jak często to się dzieje, gdyż trafia mi się to tylko w czasie jazdy, stąd nie mogę ciągle obserwować zegarów. Wie może ktoś, w czym może leżeć przyczyna?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.