Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2020, 01:48   #1
Speedshifter
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 14-11-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fiesta mk6 Ambiente
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6

Witam.

Nabyłem ostatnio zegary z komputerem pokładowym do mojego Forda Fiesty mk 6, które niestety mają o 10 tyś większy przebieg od mojego faktycznego przebiegu oraz problem jest tego typu że po podłączeniu nowych zegarów nie mogę odpalić auta.
Poszukuję więc osoby we Wrocławiu lub okolicach, która potrafi aktywować komputer w zegarach oraz potrafi skorygować przebieg na właściwy w Fordzie Fiesta mk6.

Speedshifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 08:44   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6

Większość z nas obecnie korzysta z ucds ale on niestety nie obsługuje mk6 więc do cofnięcia przebiegu będzie potrzebny programator, na forum może być z tym problem ale ogólnie sporo osób posiada odpowiednie "narzędzia" . Auto nie odpala bo licznik jest elementem imo, trzeba na nowo zaprogramowac kluczyki, z tego co pamiętam to w mk6 robiło się to sekwencją kluczyka, nie wiem czy tak jak w nowszych sprzętach nie trzeba mieć minimum dwa klucze. Teoretycznie licznik trzeba też odpowiednio skonfigurowac ale działać powinien i bez tego.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 09:01   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6

pats mk6 robi się jak focusa mk2 czyli forscan
klucze mozesz dodawac samemu ale dwa muszą być zrobione tradycyjnie

cofkę da radę zrobić przez obd ale trzeba mieć kabel do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i nie jest to viakrn ani ucds
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2020, 13:27   #4
Speedshifter
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 14-11-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fiesta mk6 Ambiente
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto nie odpala bo licznik jest elementem imo, trzeba na nowo zaprogramowac kluczyki, z tego co pamiętam to w mk6 robiło się to sekwencją kluczyka, nie wiem czy tak jak w nowszych sprzętach nie trzeba mieć minimum dwa klucze. Teoretycznie licznik trzeba też odpowiednio skonfigurowac ale działać powinien i bez tego.
Gdy podłączyłem zegary to przypisałem tylko jeden klucz, i auto nie odpalało więc możliwe że musiałbym spróbować dołożyć drugi

Bump:
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cofkę da radę zrobić przez obd ale trzeba mieć kabel do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i nie jest to viakrn ani ucds
Drogi jest taki kabel? i jaki program sobie z tym poradzi? Jakbym mógł prosić o linka do takiego sprzętu.
Speedshifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2020, 13:52   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6

z tego co widzę to 400zl i w gore

Cytat:
Napisał Speedshifter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przypisałem tylko jeden klucz
czym?
bo forsacn wyraznie informuje ze muszą być minium dwa

Ostatnio edytowane przez Antej ; 13-06-2020 o 13:54
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2020, 15:07   #6
Speedshifter
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 14-11-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fiesta mk6 Ambiente
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Aktywacja komputera pokładowego Ford Fiesta MK6

Czyli teoretycznie jak przypiszę drugi klucz Fiesta powinna odpalić i zostaje jedynie korekcja przebiegu.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo nie da się zrobić korekcji przebiegu do tyłu jeśli nie ma się do tego sprzętu, można jedynie go podnieść np za pomocą ELM-FNN
Gdzieś na Angielskim forum widziałem jak pewien człowiek napisał że można zrobić reset licznika przez wpisanie przebiegu 999999 a następnie przejechanie z kilometr, ktoś może mi powiedzieć ile w tym prawdy, bo mi osobiście się wydaje że to takie proste nie jest i można sobie w ten sposób tylko sobie bardziej namieszać w zegarach niż to warte?

Bump:
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co widzę to 400zl i w gore


czym?
bo forsacn wyraznie informuje ze muszą być minium dwa
Kluczyk przypisywałem sekwencją 4x przekręcenie kluczyka na drugą pozycję w ciągu 10 sekund i po sygnale dźwiękowym naciśnięcie któregoś z przycisków na pilocie. Forscana nie uruchamiałem do tego.
Speedshifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.