Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2020, 22:35   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Są specjalne preparaty, najczęściej nazywane Contact Spray, nawet jest znanej firmy K2.
Lub Electronic Spray itd.
Ale WD40 też się sprawdza, tyle że na krótko, bo jest bardzo rzadki, za to dociera we wszelkie trudne miejsca.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 11:39   #22
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są specjalne preparaty...
Dziękuję. Już zamówione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mniej jednak mam wrażenie że czym dłużej przy nim siedzę tym mniej wiem. Dziś znowu nie odpala. Ruszanie wtyczki już nic nie daje. Co to jest to coś do czego podpięta jest ta wtyczka? może to nie wina samej wtyczki tylko kontaktu, albo przewodów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 11:51   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Cytat:
Napisał Mathun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to jest to coś do czego podpięta jest ta wtyczka?
To jest wtyczka wpięta do sterownika ABS-u, od strony elektrycznego silnika jest jeszcze druga, mniejsza zasilająca silnik pompy ABS-u.
Jeżeli nie świecą stale kontrolki ABS-u i/lub hamulca, to nie ruszaj tego. Ewentualnie zabezpiecz przed dostaniem się tam wody
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2020, 00:01   #24
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest wtyczka wpięta do sterownika ABS-u, (...) nie ruszaj tego.
Dziękuję. Bardzo mi pomogłeś, bo byłem pewny że to z tym jest problem..już nawet, co na zdjęciu było widać, rozebrałem tę wtyczkę. Po Twojej wiadomości szukałem dalej. Okazało się że poprzedni właściciel ładnie ukrył rdzę. Całe nadkole musiałem odbudować. Okazało się że to jedna wielka rdza, ale ładnie zamaskowana jakąś dziwną masą piankowo-kauczukową. W każdym razie aż 3 przewody masy prowadziły do tego nadkola, które się rozpadło po lekkim stuknięciu. Dodatkowo znalazłem też jeden cienki przewód (nie wiem od czego) biało-niebieski którego musiałem wymienić część, bo w środku zamiast miedzi był tylko proszek korozji chlorkowej. W każdym razie po naprawie tego przewodu i po przeniesieniu kabli od masy w inne miejsce, problem jak mi się wydaje rozwiązany. Auto odpala bez problemów. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , stacyjka , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.