Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2007, 12:14   #1
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Brak ciśnienia oleju w 2.3 16V

Witam,mam duży problem!!Wczoraj zauważyłem ze podczas rozruchu silnika kontrolka ciśnienia oleju zaświeciła się.Zgasiłem silnik i zapaliłem znowu ,wszystko było ok.Później podobna historia,ale dzisiaj kontrolka nie zgasła i jadąc do domu (4km)usłyszałem że zawory zaczynają klepać.Wcześniej było wszystko ok,poziom oleju w normie,10w-40,zrobiłem już na nim 3500km.Myślałem że to może czujnik ale teraz wiem (przez to klepanie)ze to coś chyba z pompą będzie.Dzisiaj spuściłem olej,dekiel miski i poza paroma wiórkami nic nie widać.Proszę Kolegów o pomoc co to może być.Moze nie musze tej całej miski odręcać,a jeżeli już to proszę o linki jak to rozebrać i złożyć :fcp11

MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 09:17   #2
KUSY
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 92
Domyślnie

masz chłopie szczęście ze to wygląda u ciebie w taki sposób - ja rozwaliłem silnik bo mi lampka sie nie zaświeciła \ wykręcił ci sie zawor olejowy i motorek traci ciśnienie jak to znaleśc poszukaj troche na forum roboty z tym duzo nie ma a efekt jest zaskakujący
cze
KUSY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 09:20   #3
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Cytat:
Napisał KUSY
masz chłopie szczęście ze to wygląda u ciebie w taki sposób - ja rozwaliłem silnik bo mi lampka sie nie zaświeciła \ wykręcił ci sie zawor olejowy i motorek traci ciśnienie jak to znaleśc poszukaj troche na forum roboty z tym duzo nie ma a efekt jest zaskakujący
cze
Napisz coś więcej o tym zaworku bo to bardzo ciekawe, czy masz na mysli zaworek w pompie olejowej???????
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 11:50   #4
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie

Witam,powiem szczerze że jestem zawiedziony Taką pomocą od Kolegów(z wyjątkiem tych co odpisali).Teraz juz jest po fakcie,silnik uratowany :fcp2 i ja jestem bogatszy o nowe doświadczenia i powiem więcej-silnik lepiej chodz ,kontrolka gaśnie już w momencie kręcenia rozrusznikiem.Tym co mają lub co będą mieć (a będą na 99%)ten problem życzę powodzenia i końskich nerwów :fcp29
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 11:56   #5
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie

I oczywiscie teraz zawiedziony nie napiszesz innym co to było. A niech inni też się nie dowiedzą !
Miłego dnia.
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 11:58   #6
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie

Gratuluję refleksu,i też milego dnia
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 12:26   #7
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

a moze nikt nie potrafil Ci pomoc w tym temacie. NIe pomyslales o tym... I rzeczywiscie nie napiszesz co sie u Ciebie dzialo ?
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2007, 21:42   #8
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarcusGawin
Witam,powiem szczerze że jestem zawiedziony Taką pomocą od Kolegów(z wyjątkiem tych co odpisali).Teraz juz jest po fakcie,silnik uratowany :fcp2 i ja jestem bogatszy o nowe doświadczenia i powiem więcej-silnik lepiej chodz ,kontrolka gaśnie już w momencie kręcenia rozrusznikiem.Tym co mają lub co będą mieć (a będą na 99%)ten problem życzę powodzenia i końskich nerwów :fcp29
Nie masz co się obrażać........ tylko podziel się z nami swoim szczęściem i napisz co było przyczyną,......ale to może dla ciebie za trudne.
Tak czy owak to cieszymy się twoim sukcesem.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2007, 15:49   #9
KUSY
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 92
Domyślnie

Witam ponownie zdaje sie ze to był zawór olejowy w misce jak wspomniałem na wstepie -jest to dziadostwo w silnikach 2.0 v 8 \model jet tak zrobiony ze w trakcie kiedy w\w zawór sie wykręci i silnik straci cisnienie z ok 3,9 -4,0 na 2,0-1,8 to kontrolka sie nie swieci a małe cisnienie powoduje iz łancuszek rozrzady nie jest odpowiednio napiety i po koleji dostaja ślizgi wykonane z plastiku nie wiadomo czemu,zawory ,szklanki ,popychacze ogólnie mówiąc cały bałagan - w przypadku kolegi mał pewnie dosć stary olej bo zaswiciła sie kontrolka oleju i to uratowało silnik ,u mnie było tak ze zawór oparł sie o blok nie wykrecił sie do końca i silnik mając pewien procent obiegu wymuszonego ciśnienie powiedzmy grawitacyjne oleju jako tako smarował ale w środku sie wszytko mieliło jedyna rzecz która nam zasygnalizuje początek awarji to hałas z silnika - jak wspomaniałem na wstępie w drugim poscie to na forum jest dokładny opis jak sprawdzić zawór mozna sie do niego dostać od strony kół pasowych po prawej \ ja ta robote zleciłem mechaniorowi - na wykręconym zaworze zrobiłem jakies 1500 km i rozwaliłem motor \
KUSY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2007, 21:42   #10
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

DZięki KUsy za szczegółowy opis, czekamy jeszcze na MarcusGawin
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa oleju , zawór nadmiarowy , zawór przelewowy , zawór zwrotny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.