Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2019, 13:12   #1
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Parująca tylna blenda

Kuźwa moja cierpliwość się skończyła, podobno w instrukcji pisze że to to może parować, ale u mnie to już nie para jest tylko pełno kropel na całej długości, nadmienię że lampę kupiłem u nas nówkę sztukę.
Czy ktoś z was też ma tą przypadłość, jak z tym walczyć, nie bardzo idzie pozbyć się tej wody, a że idą mrozy bałem się że coś zamarznie, lód rozpierdzieli elektronikę i będzie po bólu ściągnąłem lampę, leży na grzejniku już 3 dzień, zmiana jest taka że teraz cała woda para jest po bokach, poodkręcane śrubki od tyłu dekiel na środku, tam nie ma żadnego odpowietrznika i to co wlezie nie ma którędy wyleźć, będę robił test szczelności zobaczymy gdzie jest mankament.

Mam plan, ale może ktoś ma łatwiejszy sposób na naprawę tego co fabryka zmaściła.

__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 13:21   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

Cytat:
Napisał mordziaty1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nadmienię że lampę kupiłem u nas nówkę sztukę.
Może montaż niewłaściwy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 13:56   #3
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może montaż niewłaściwy.
No proszę Cię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., tego nie da się źle zainstalować, wkładasz w zatrzaski dokręcasz śruby i gotowe, wiem że są asy co wszystkiemu dadzą radę, ale nie w tym przypadku, to wada konstrukcyjna, wiem z serwisu że mój przypadek nie jest odosobniony, i pewnie dlatego zabezpieczają się wpisem że może parować, sam tego zapisu nie widziałem - zasłyszane.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 14:09   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

A mnie się z zaczytageo przypomniało jak ktoś dowodził, że parowanie to cecha charakterystyczna współczesnych lamp i nieobłym kształcie. Te stare były dobrze osuszane ciepłem tradycyjnej żarówki. A dzisiaj lampy mają cienkie i wąskie zakamarki, do których ciepło żarówki nie dociera. A w połączeniu z LEDami to jeszcze bardziej kapota. Do tego dochodzi producent nieprzetestowanych do końca rozwiązań. No i jest, jak jest.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 14:19   #5
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

Egzakli, jest jak piszesz, robią niby szczelne lamy i potem jest problem, skodziany też mają wpis w gwarancji o parowaniu, co do grzania, to ledy niby nie grzeją, grzeje natomiast elektronika i to ostro, nie wiem czy tu nie jest pies pogrzebany, nagrzeje się ciśnienie wzrasta, robi się mała nieszczelność i potem zaciąga sobie wilgoć, a że nie ma odpowietrzenia to zaciąga i siedzi.
A tak z innej beczki, widzę masę aut z popalonymi paroma ledami, były żarówki wymieniłeś i gitara, teraz trzeba nową lampę albo robić rzeźbę.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 11-01-2019 o 14:22
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 14:30   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

Cytat:
Napisał mordziaty1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do grzania, to ledy niby nie grzeją, grzeje natomiast elektronika i to ostro
I to nie w lampę (gdzie jest sporo przestrzeni), tylko w jej "zaplecze", gdzie jest zazwyczaj bardzo ciasno.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2019, 15:02   #7
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

Nieszczelności zlokalizowane, z całym przekonaniem stwierdzam że ta blenda to jeden wielki bubel, po diagnozie okazuje się że chyba są dwa odpowietrzenia, piszę celowo chyba bo do końca przekonany nie jestem czy to odpowietrzenia, ich rozmieszczenie jest niezgodne z prawami fizyki, chyba że ford ma swoje, inne prawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jeśli to nie są odpowietrzenia a raczej tak jest, to jest to kolejny błąd w konstrukcji.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2019, 16:05   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

Jakbym samego siebie czytał. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 20:07   #9
leelo81
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 63
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

Witam.
Czy ktoś już rozwiązał problem parujacych tylnych lamp? U mnie cały tył zaparowany ale tak że już krople wody są 😫. A auto ma nie cały rok. Serwis standardowo że te typy tak mają. Już nie wiem czy mam się z nimi na siłę kłucić czy co. W końcu to nie Żuk żeby lampy były mokre w środku.
Pozdrawiam
leelo81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 08:00   #10
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Parująca tylna blenda

Dajcie znać, bo u mnie też już woda w środku a nie para
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.