Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2014, 10:50   #111
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał Gagarin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spokojnie, chyba nie jest tak zle. Z tego co pisales to pozera ci mniej niz litr na 1000km. U Klodisa to bylo na 400km wiec tragedi jeszcze nie ma. Czarne swiece i czarny dym przy kreceniu to jest tez wina za bogatej mieszanki. (Klania sie sprawdzenie lambdy).Jakie masz srednie spalanie teraz? Sam remont to jesli juz bedzie konieczny to mysle ze troche mniej Cie wyniesie choc co do cen to sie nie wypowiadam bo obecnie jestem poza ojczyzna nasza piekna. Ja powinienem w ten nadchodzacy weekend zdjac dolot, separator oleju i wszystko wyczyscic a potem jak czas pozwoli zrobic plukanke. Oczywiscie opisze wszystko co robilem i jaki jest efekt. Moze komus to pomoze.

Teraz przy jeździe tylko po mieście jest jakieś 10l.
Jakiś czas jak ganiałem w trasy było ok. 9.
Dane wg wskazówek kompa, ale sprawdzane wcześniej ilości na podstawie ilości zatankowanego paliwa i przejechanego dystansu dawały kolo 8l/100% w jeździe mieszanej.
Teraz mam olej w połowie marki.
Zrobiłem około 100km i na razie nie ma zmiany.
W weekend przelecę około 300km, więc zobaczymy jak się sprawa będzie miała.
Lambda to może i dobry trop, jednak chyba musi ją coś zalepiać, by źle działała nie?
a skoro może coś zalepiać, to może to być nagar olejowy... -> czy mój trop jest błędny?

Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 11:49   #112
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

u mnie na 400km trzeba było wlać 4l oleju, więc to duża różnica, jeśli chodzi o sadzę, to zalepia sondę lambda ale także zawór EGR, jeśli po podłączeniu komputera zawór EGR nie ma błędu oraz sonda lambda pracuje można się domyślać, że sadzy jeszcze nie ma tyle że urządzenia pracują bez problemu, zawsze można podjechać na stację diagnostyczną i tam za 20zł sprawdzić spaliny, wtedy będzie wiadomo czy nasz C-max jest jeszcze z normą ECO2.
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 13:23   #113
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał klodis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie na 400km trzeba było wlać 4l oleju, więc to duża różnica, jeśli chodzi o sadzę, to zalepia sondę lambda ale także zawór EGR, jeśli po podłączeniu komputera zawór EGR nie ma błędu oraz sonda lambda pracuje można się domyślać, że sadzy jeszcze nie ma tyle że urządzenia pracują bez problemu, zawsze można podjechać na stację diagnostyczną i tam za 20zł sprawdzić spaliny, wtedy będzie wiadomo czy nasz C-max jest jeszcze z normą ECO2.
Klodis,
A on Ci w ogóle kopcił jak tyle żłopał tego oleju? Chlapał Ci wodą, olejem?
W jakim zakresie obrotów jeździłeś i jeździsz?

Ja właśnie zamówiłem nowe świeczki, bo te zamontowane to jeszcze chyba pierwszy montaż pamiętają, czyli nastukane mają 126 tysięcy.

Gdzieś jeszcze braciak miał kabelek do kompa po jego dotychczasowym Focusie, ale nie może o odnaleźć. Spróbuję jeszcze popatrzeć na błędy jak tylko ten moduł odnajdziemy.
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 13:54   #114
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał Aaronik25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klodis,
A on Ci w ogóle kopcił jak tyle żłopał tego oleju? Chlapał Ci wodą, olejem?
W jakim zakresie obrotów jeździłeś i jeździsz?

Ja właśnie zamówiłem nowe świeczki, bo te zamontowane to jeszcze chyba pierwszy montaż pamiętają, czyli nastukane mają 126 tysięcy.

Gdzieś jeszcze braciak miał kabelek do kompa po jego dotychczasowym Focusie, ale nie może o odnaleźć. Spróbuję jeszcze popatrzeć na błędy jak tylko ten moduł odnajdziemy.
Czy kopcił, tak na wolnych obrotach a przy ruszaniu i wyprzedaniu to mgła za mną jakbym jeździł polonezem :-) oczywiście bez urazy użytkowników polonezów. Jak zapalałem na zimnym silniku to z tłumika zostawiał czarną plamę z tłumika na chodniku, jak dodawałem gazu podobnie potrafił zostawić.
Na biegu jałowym jak stałem za samochodem to był nieprzyjemny zapach.

Jeśli chodzi o zakres obrotów, to jak się dowiedziałem ile oleju mi wcina to jeździłem w granicy 2000-3000 tak by jak najmniej oleju wlewać w cylindry.
Wymiana świec, nic ci nie da, na parę km będzie lepiej chodził, ale nic po za tym, świece zalepi i efektywność ich spadnie.

Mój jak kupiłem niby miał 172000km nie czytałem wcześniej opinii o tym silniku, raczej bym się nie spodziewał takiego brania oleju przy takim przebiegu, a tu niespodzianka. Fiata jak kupiłem z przebiegiem 239000km jeździłem od wymiany do wymiany z dolaniem około 1l. sprzedałem jak miał 312000km więc przy tak małym przebiegu nie spodziewałem się takiego kawału od forda, a tu pech.
Cały samochód jest super, tylko męczył mnie ten olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 14:51   #115
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał klodis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy kopcił, tak na wolnych obrotach a przy ruszaniu i wyprzedaniu to mgła za mną jakbym jeździł polonezem :-) oczywiście bez urazy użytkowników polonezów. Jak zapalałem na zimnym silniku to z tłumika zostawiał czarną plamę z tłumika na chodniku, jak dodawałem gazu podobnie potrafił zostawić.
Na biegu jałowym jak stałem za samochodem to był nieprzyjemny zapach.

Jeśli chodzi o zakres obrotów, to jak się dowiedziałem ile oleju mi wcina to jeździłem w granicy 2000-3000 tak by jak najmniej oleju wlewać w cylindry.
Wymiana świec, nic ci nie da, na parę km będzie lepiej chodził, ale nic po za tym, świece zalepi i efektywność ich spadnie.
No to copy-paste jak u mnie tylko, że ja miałem mieć tylko 120kkm na stanie...
mój nie zostawia jednak takiej czarnej chmury przy wyprzedaniu. Puści bąki ale przy mocnym kręceniu.
Też jeżdżę teraz w tym przedziale, by go nie przeciążać.

A teraz nie zostawia CI mokrej plamy na chodniku na postoju?
Nic dymek nie leciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? ech Szcześciarz...

Swieczkom raczej nic się nie stanie.
Tak czy siak te co mam są szrotem.
Czarny nalot jest wyłącznie na gwincie.

A miałem kupić 2.0 TDCi......to nie było
A ten był taki fajny bo nigdzie nie tłuczony (poza małym obtarciem o powierzchni 10cm2, które mam do dziś), czyściutki, nigdzie nic nie zniszczone, boki drzwi bez żadnych wgniotek.
Się Ford popisał z tym silnikiem, żesz kurddde...
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 15:20   #116
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

teraz to leci tylko para lub nic nie widać, ale silnik remont przeszedł niezły, pisałem już wcześniej na forum, ale to napisze raz jeszcze, teraz silnik naprawiony to wiem co mam, co do reszty, stan super, wiem że korozja go nie je i nie jest bity. Więc pech chciał musiałem zrobić silnik, teraz jeżdżę na pewniaka. Jak coś siądzie to myślę że to co już zrobione do 50-60000 mi wystarczy, potem sprzedam i kupuje coś nowszego.
Nad dieslem też się zastanawiałem, lecz ten co chciałem kupić miał defekt, i widzę że w komisie stoi już prawie trzeci miesiąc i zero zainteresowania, tylko miał 1,6 silnik.
Każdy swoje chwili lub i nie, mam nadzieję że teraz to i ja będę mógł się chwalić.

Świece możesz zawsze zmienić, jeśli były wypalone, to nowe powinny dać mu troche werwy. Ale zobaczysz jak założysz.

Pozdrawiam
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 16:22   #117
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał klodis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz to leci tylko para lub nic nie widać, ale silnik remont przeszedł niezły, pisałem już wcześniej na forum, ale to napisze raz jeszcze, teraz silnik naprawiony to wiem co mam, co do reszty, stan super, wiem że korozja go nie je i nie jest bity. Więc pech chciał musiałem zrobić silnik, teraz jeżdżę na pewniaka. Jak coś siądzie to myślę że to co już zrobione do 50-60000 mi wystarczy, potem sprzedam i kupuje coś nowszego.
Nad dieslem też się zastanawiałem, lecz ten co chciałem kupić miał defekt, i widzę że w komisie stoi już prawie trzeci miesiąc i zero zainteresowania, tylko miał 1,6 silnik.
Każdy swoje chwili lub i nie, mam nadzieję że teraz to i ja będę mógł się chwalić.

Świece możesz zawsze zmienić, jeśli były wypalone, to nowe powinny dać mu troche werwy. Ale zobaczysz jak założysz.

Pozdrawiam
Puść mi na PW namiar na swojego mechnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Będę miał 3-ego do porówniania cenowego.... heh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 08:36   #118
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Drodzy obserwatorzy, przejechałem już od naprawy 1550km jaki jest pobór oleju, jak dla mnie i dla mojego mechanika, żaden, remont trochę kosztowny ale opłacalny, wiem czy teraz jeżdżę. Teraz jazda to czysta przyjemność, a i ładnie się wkręca go w obroty nawet powyżej 5000tys.
A olej ciągle w tym samym miejscu na bagnecie.

Jeszcze jedno spostrzeżenie odnośnie pomiaru oleju, bagnet najlepiej wkładać znacznikiem np. odwróconym na godzinę 9 nie do dołu czy do góry bo wtedy jakieś cuda mi pokazywał. jak będzie na boku zawsze bynajmniej u mnie mierzy tak samo.

Pozdrawiam
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 10:32   #119
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Klodis dobrze ze widac efekt remontu!
Ja w sobote zdjalem kolektor i separator oleju. W kolektorze nawalone bylo oleju a sam separator nie wygladal najgorzej. Przy okazji sprawdzilem klapki i na szczescie wygladaja i pracuja ksiazkowo.
Zrobilem podwojna plukanke i teraz olej jest tak czysty ze trudno dokladnie stwierdzic ile go jest na bagnecie :-) Ale masz racje, tez zauwazylem ze jak jest obrocony znacznikiem na 9ta to pokazuje dokladnie. Poki co zrobione dopiero 60km wiec trudno stwierdzic czy w ogole jest jakis efekt. Najblizszych kilka dni powinno dac jakas odpowiedz. Oczywiscie od razu podziele sie wiedza ze wszystkimi sledzacymi watek.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 12:16   #120
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Gagarin, efekt będziesz miał taki po tych zabiegach, taki sam jakbyś umył silnik z zewnątrz, i oczekiwał poprawy.
Tylko zdjęcie głowicy, wyjęcie tłoków , wymiana pierścieni tłokowych, regeneracja głowicy, usunie dolegliwości twojego silnika, i odchudzi ci troche portfel.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.