Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2019, 11:56   #5041
radeka75
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 13-09-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzięki za reakcję :-)
- Nie słychać ani mnie, ani dzwoniącego.
Niestety nie sprawdzę jaki symbol ma pajączek. Nie mam warunków do rozkręcania samochodu, robię to tylko na wyjazdach do rodziny, wtedy mam miejsce i spokój.
Z tego co pamiętam pajączek jest i do tego zabezpieczony gąbką.
Jak tylko będzie szansa to na pewno się do tego dobiorę.
Czy są jakieś schematy które pasowałyby do mojego 6000cd i np. pajączka 8-pinowego?

radeka75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 13:10   #5042
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Pajączka musisz mieć 20 pinowego. Żeby go wymienić wystarczy wyjąć schowek a to można zrobić nawet pod blokiem. Poniżej schemat, jakbyś chciał dorobić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 15:20   #5043
radeka75
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 13-09-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Danielo 82, dziękuję. takiego schematu nie znalazłem nigdzie.
jeszcze 2 pytania:
- czy muszę podłączyć się ELMconfig i zmienić na Low audio? do radia owalnego 6000CD
- do czego w takim razie jest pająk 8 pinowy?
radeka75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 16:07   #5044
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie musisz. będziesz miał najwyżej błąd konfiguracji. Ja też mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pajączek 8 pin jest w standardzie m. Inn do złącza aux.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 05:37   #5045
faja000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cześć Panowie,
mam problem z BT. Sprawa wygląda tak: navi NX pewnego dnia wyłączyła się i umarła. Wysłałem do naprawy, przy okazji został wgrany nowy soft. Radio wróciło, podłączyłem i działa wszystko poza Bluetooth. Telefon się paruje, pozycja Telefon na Convers+ robi się aktywna ale:
jak nacisnę Phone to pojawia się "creating list of phones" i po chwili "no reply from phone". Jak wybiorę numer z telefonu to wycisza radio i nic nie słychać, nie wybiera numeru ani nic się nie dzieje. Próbowałem usunąć parowanie i sparować od nowa. PIN na NX się pokazuje, parowanie przechodzi, na telefonie widzę, że jest połączony i dalej to samo.
I kilka informacji:
NX i BT są fabryczne.
Pajączek z tego co znalazłem w tym wątku jest full opcja.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie mam pojęcia co zrobić. Przeszukałem ten wątek ale nie widziałem podobnego problemu. Dodam jeszcze, że przed zmianą softu BT działało idealnie.
Z góry dzięki za pomoc!
faja000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 13:45   #5046
radeka75
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 13-09-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie, kompendium i streszczenie by się przydało, ale szukając znalazłem taką oto stronę:

Tu akurat sekcja do Bluetooth w jakże śpiewnym języku, ale zrobiona dość solidnie. Są generacje modułów i ich możliwości, roczniki kiedy wchodziły na rynek.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Strona ma także język angielski (flaga w prawym górnym rogu) ale przetłumaczono niewiele.
Myślę że niejednemu się przyda, są tu numery części i inne zwierzęta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można tez nawigować po stronie i znaleźć inne działy do mk4. Salut!

Ostatnio edytowane przez radeka75 ; 01-08-2019 o 15:00
radeka75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 13:08   #5047
Selak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

kompendium by się przydało. Czytam od 3h i wciąż nie znalazłem niezbędnych informacji. Stąd pytania:

1. Czy można dołożyć BT/VC do mk4 bez conversa?
2. Czy istnieje moduł współpracujący z Sony 6000CD i umożliwiający streaming audio?

Z tego co wyczytałem na niemieckiej stronie podrzuconej przez radeka75 moduły od Novero umożliwiają streaming, a ktoś już pisał, że ma fabrycznie moduł a nie ma convers+.

Ostatnio edytowane przez Selak ; 17-08-2019 o 13:17
Selak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 23:44   #5048
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Selak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Czy można dołożyć BT/VC do mk4 bez conversa?
2. Czy istnieje moduł współpracujący z Sony 6000CD i umożliwiający streaming audio?
1: tak
2: nie
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 03:08   #5049
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Selak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z Sony 6000CD
6000CD to nie jest SONY tylko wytwór Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 09:09   #5050
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam pytanie do posiadaczy FX, którzy dołożyli 212: czy w sytuacji gdy:
1. ostatnim razem radio grało z AUX
2. przed włączeniem zapłonu telefon ma włączony BT i jest sparowany z samochodem
3. przychodzicie do samochodu po krótszej przerwie i odpalacie auto

radio po paru sekundach samoczynnie przełączy źródło dźwięku na radio?

U mnie to jest reguła. Gdy w telefonie BT jest wyłączone, to nic się samo nie przełącza.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.