Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2019, 12:18   #1
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Maglownica 00-06 czy 06-13 Są takie same?

Witam

Szukałem i niestety nie znalazłem żadnej odpowiedzi na temat czy maglownica pasuje i jest taka sama w transitach od 00-13?

Moja po wypadku została skrzywiona i mam do kupienia od mk7 z 07r 2.2 tdci a mój to transit mk6 06r. (dokładnie 30.12.05) z 2.0 tddi

Po wyglądzie wyglądają prawie identycznie (mocowania te same i dwa przewody są wkręcone i dwa takie wciskane). Z wizualnych różnic różni je jedynie w może trzech miejscach odlew na obudowie i z tyłu i u mnie jest jeden otworek bez gwintu a na tej mk7 ma.

Zaraz podeślę fotki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 25-07-2019 o 12:40
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2019, 15:19   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Maglownica 00-06 czy 06-13 Są takie same?

To nie jest takie jednoznaczne, że tak lub nie. Bo jest kilka wykonań każdej z nich. Pytałem o to w Auto-Waś, powiedzieli że czasami trafi sie pasująca, ale nie chcą się zastanawiać i eksperymentować i z zasady wstawiają dedykowaną.
Generalnie pasuje, rozstaw otworów mocujących, te same drążki, końcówki, te problemy o których mówili dotyczą przewodów hydraulicznych. Porównaj sam.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-07-2019 o 15:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 19:22   #3
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Maglownica 00-06 czy 06-13 Są takie same?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest takie jednoznaczne, że tak lub nie. Bo jest kilka wykonań każdej z nich. Pytałem o to w Auto-Waś, powiedzieli że czasami trafi sie pasująca, ale nie chcą się zastanawiać i eksperymentować i z zasady wstawiają dedykowaną.
Generalnie pasuje, rozstaw otworów mocujących, te same drążki, końcówki, te problemy o których mówili dotyczą przewodów hydraulicznych. Porównaj sam.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za odpowiedź. W tym drugim linku podałeś już całkowicie wzór innego odlewu więc różnice widać od razu i taka maglownica nie będzie pasowała.

Z mojego doświadczenia, mogę wszystkim ogłosić, że maglownice od 00-13 pasują. Ja kupiłem od polifta z silnikiem 2.2 tdci z 2007 roku a mój jest dokładnie z grudnia 2005 2.0 tddi. W ogłoszeniach często piszą że pauje do 00-06 lub 07-13. Ja zaryzykowałem i tym samym zaoszczędziłem 170zł (bo taka różnica - nie wiem dlaczego - była w cenie w używanych) Stare były droższe.

Mam teraz inny problem.

Siła uderzenia po wypadku w koło była duża i chyba jeszcze będę miał wózek do wymiany. Koło stoi bliżej błotnika. Ręce opadają, bo u mechanika oddali mi tak auto, wymienili listwę, drążki, zrobili zbieżność i dzwonią, że mam go do odbioru. Zero ustawienia geometrii, brak słów.
Sam zaproponowałem, żeby sprawdzili mi na początek wahacz, potem mcpherson a na końcu wózek, bo jeżeli magiel mi skrzywiło to będzie najbardziej prawdopodobne. Mechanicy (duży serwis) rozkładali ręce, że teraz oni nic nie widzą, że trzeba wszystko rozbierać od nowa i najlepsze.... że koszty to do 2 tysięcy będzie mnie to kosztowało!!! (najlepiej qrw... oddać auto, skasować i udać głupa, że jest ok)
Robić będę nim tysiące km więc nie wiem jakie nastały czasy ale jak już wszystko dopilnuje to dam znać i poinformuję o zakładzie w którym to robię i ile mnie skasowali i co dokładnie zrobili bo sprawa zapawa o skandal.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 30-07-2019 o 19:31
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.