Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2012, 23:52   #11
Aleks1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit FT 100L
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 98
Postów: 42
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli odpowiedni oring kupisz bez problemu - to zrób jak radzi
podstawa filtra naprawiona , tak jak pisał kolega z forum focus-a problem to przepuszczający oring na częsci plastikowej podstawy. Dodam że samo znalezienie podstawy filtra jest trudne i do mojego osiołka nigdzie niemogłem tego dostać a jak juz była to cena z kosmosu .
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym miał problem z zakupem...
Podstawa jest aluminiowo plastikowa gdzie część wykonana z tworzywa jest zatrzaskiwana na częsci aluminiowej koszt 2.50 pln za oring który kupiłem w pierwszym lepszym sklepie z uszczelkami uszczelniaczami itp
pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Aleks1 ; 18-06-2012 o 23:56
Aleks1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 14:41   #12
Magda
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 26-11-2018
Model: Transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie cieknąca podstawa filtra paliwa.

Witam.
Jestem tu nową osobą, mam Transita i zwracam się do Was z prośbą...
Bo już nie wiem co mam robić.
Cieknie mi podstawa filtru paliwa, jest rozłożona. Ceny "nowych" wyrywają mnie z kapci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doradzicie mi co mam zrobić?
Jest na ten temat już post, starałam się go odświeżyć ale mi się nie udało...
I gdzie jest ten oring? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuje i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 46886274_2198569930174322_4036557320166047744_n.jpg (69.0 KB, 17 wyświetleń)
Magda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 16:25   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Transit 98, cieknąca podstawa filtra paliwa.

Ale gdzie cieknie? W którym miejscu?

Wg rysunku tam nie ma oringu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Trzeba dokładnie oczyścić szmatką z nitro powierzchnię przylegania filtra, po zalaniu filtra paliwem zwilżyć jego uszczelkę olejem włożyć filtr w uchwyt, docisnąć, lekko obrócić lewo-prawo i dokręcić.
Jeżeli pierścień obrotowy zaciskający obraca się z oporem, przyciera się, trysnąć można go WD40, rozruszać i dopiero mocować filtr.

W TransitCenter czasami mają te uchwyty [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
teraz piszą, że część jest niedostępna.

Ty masz tzw. uchwyt wzmocniony, z trzema otworami, są jeszcze na dwa otwory. Tych dwuotworowych jest trochę na Allegro, tego twojego ani jednego..
Pamiętaj, że długie śruby mocujące podstawę do silnika takie muszą być, nie można ich zamieniać na krótsze ani na sruby o niższej wytrzymałości. To bardzo ważne...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-11-2018 o 18:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2019, 13:18   #14
pogodzinach
ford::amateur
 
Avatar pogodzinach
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-07-2019
Skąd: Kaniów
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Dzień dobry,

Pragnę powitać wszystkich miłośników fordów.

W maju drogą kupna stałem się posiadaczem forda transita 2.5d. Samochód ma służyć głownie w celach turystycznych, dlatego zależy mi na jego solidnej naprawie, żeby zredukować ryzyko awarii za granicą.

Poprzedni właściciel wspominał o wycieku, w okolicach rozrusznika i pod nim było widać sporo zabrudzeń. Rzekomy wyciek został przed sprzedażą zlikwidowany. Po zakupie nie było widać śladów trwającego wycieku. 2 tygodnie temu samochód miał problemy z odpalaniem, nie kręcił rozrusznik i migały kontrolki, elektryk wymienił przewody prądowe, klemy, przewód masowy, został zregenerowany rozrusznik, powód regeneracji - wcześniejsze zalanie rozrusznika (pewnie ten wyciek).

Dziś rano zauważyłem świeżą plamę ropy na obudowie rozrusznika i spodzie filtra paliwa.

1) Czy mogę prosić o informację, gdzie znajduje się oring, który można spróbować wymienić? Czy w dolnej czy w górnej części filtra paliwa.

2) Czy ktoś z Was spotkał się z instrukcjami, lub filmem z wymiany filtra paliwa w 2.5d. Filtr paliwa w 1.5dci wymieniam sam.

3) Na co zwrócić uwagę aby popranie wymienić filtr paliwa i zlokalizować nieszczęsny oring oraz nie zapowietrzyć układu paliwowego?

Załączyłem dwa zdjęcia omawianego filtra paliwa.


Pozdrawiam
Robert
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ND-1.jpg (85.3 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ND-2.jpg (81.3 KB, 11 wyświetleń)
pogodzinach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2019, 17:28   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Ja takiej podstawy nigdy nie miałem, bo wcześniejsze Transity miały inne mocowanie. Ale z tego co wiem, ten twój filtr ma własną uszczelkę i dociśnięty prawidłowo powinien się uszczelnić w podstawie. Jeżeli tam nie trzyma, przetrzyj czystą szmatką nasączoną nitro miejsce przylegania uszczelki filtra w podstawie.
Ale wpierw upewnij się skąd pojawia się na dole filtra paliwo, bo może cieknąć z czujnika wody, z uszczelki filtra przy podstawie lub nawet z mocowań przewodów do podstawy.
Dokładnie wszystko tam wytrzyj do czystego, przejedź się kawałek i sprawdź skąd cieknie paliwo.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2019, 09:01   #16
pogodzinach
ford::amateur
 
Avatar pogodzinach
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-07-2019
Skąd: Kaniów
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wpierw upewnij się skąd pojawia się na dole filtra paliwo, bo może cieknąć z czujnika wody, z uszczelki filtra przy podstawie lub nawet z mocowań przewodów do podstawy. Dokładnie wszystko tam wytrzyj do czystego, przejedź się kawałek i sprawdź skąd cieknie paliwo.
1) Jakim środkiem najlepiej to będzie zrobić?



2) Chciałem jeszcze dopytać, zaznaczyłem na załączonych zdjęciach podstawę filtra i miejcie uszczelki pomiędzy podstawą a filtrem i prosiłbym o potwierdzenie, czy dobrze to rozumiem.



3) Odkręcając czarny plastikowy pierścień będę w stanie wyjąć filtr paliwa i przetrzeć uszczelkę nitro? Czy przy wyjmowaniu filtra paliwa muszę na coś zwrócić uwagę, żeby nie zapowietrzyć układu albo czegoś nie uszkodzić?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg podstawa filtra.jpg (80.3 KB, 11 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg uszczelka.jpg (74.9 KB, 11 wyświetleń)
pogodzinach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2019, 16:36   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Spójrz na zdjęcie powierzchni filtra która wchodzi w podstawę. Filtr uszczelnia się na tym grubym pierścieniu gumowym (czerwona strzałka). Plastikowy pierścień dociska filtr do podstawy i na tym gumowym pierścieniu powinien się uszczelnić. Jeżeli jest wyciek, trzeba spróbować oczyścić szmatką z nitro powierzchnię przylegania w podstawie - mogły tam przykleić się resztki poprzednich uszczelek lub coś innego (nitro dobrze likwiduje resztki gumy) - to być może jest powodem nieszczelności.
Natomiast czy w podstawie jest jeszcze druga o większej średnicy uszczelka - tego nie wiem, nigdy tego nie oglądałem. Ale to chyba byłby nadmiar szczęścia, bo osłabiałaby siłę docisku uszczelki wewnętrzenej...

Aby nie zapowietrzyć układu wtryskowego zakładasz filtr zalany do pełna czystym paliwem. I robisz to raczej szybko, nie czekasz aż paliwo cofnie się zbiornika. Można posmarować olejem wyobloną krawędź filtra tak by pierścień mocujący nie przycierał się podczas zakładania.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Filtr Mk5.JPG (55.4 KB, 11 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-10-2019 o 16:51
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2019, 22:35   #18
pogodzinach
ford::amateur
 
Avatar pogodzinach
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-07-2019
Skąd: Kaniów
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Dzięki za szczegółowe informacje, będę zajmował się tym po weekendzie, na razie po lekkim dokręceniu żółtej nakrętki z czujnikiem wody w filtrze - tej od spodu nie widzę pogłębiającego się wycieku. Wyczyszczę podstawę, zamówię nowy filtr i zdam relację po wykonanych pracach.
pogodzinach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 16:45   #19
rex
ford::amateur
 
Imię: rafal
Zarejestrowany: 15-12-2019
Skąd: wrocław
Model: ford transit
Silnik: 2,5 td
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

mam wyciek z podstawy filtra paliwa.czy filtr można założyć drugi raz.
rex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 17:27   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: cieknaca podstawa filtra paliwa

Jeżeli wyciek jest, bo zdeformowała się gumowa uszczelka, to powtórne założenie nie wróży dobrze.

Ale spróbuj, to nic nie kosztuje. Posmaruj gumkę olejem, dociśnij podczas dokręcania pierścienia filtr, poruszając drobnymi ruchami. Może się uszczelni...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.