Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2019, 23:47   #11
rafalnycz
ford::average
 
Imię: Rafał Nycz
Zarejestrowany: 16-08-2012
Skąd: Wrocław
Model: GALAXY MK4, FOCUS MK3
Silnik: 2,0 Ecoblue 190KM, 1,5 Ecobost 150KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 103
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

Bez haka zestaw do naprawy kola znajduje sie w tym samym miejscu, wiec obawiam sie, ze nic to nie zmieni

rafalnycz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 13:00   #12
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki skrót myślowy zrobiłem, przy elektrycznym haku za pasażerem jest schowek na zestaw naprawczy koła i tez nie mogę na skrajnym siedzeniu dać fotelika do jazdy tyłem z podparciem o podłogę. Zostaje środek wiec wyjmowanie i wkładanie dziecka nie jest specjalnie wygodne.
W którym miejscu instrukcji jest napisane, że fotelików z podporą nie możesz stosować na skrajnych siedzeniach? Między fotelikami na środku siada żona albo ja (100kg), chodzę normalnie po zestawie i nic się nie ugina. Stopa mojego fotelika posiada oznaczenia prawidłowego położenia (zielone/czerwone) i nigdy nie zauważyłem aby coś się zmieniło.

Ostatnio edytowane przez djremo ; 17-10-2019 o 13:06
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 13:32   #13
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

Zgodnie z zaleceniami producenta fotelika, tej nozki nie można opierać na niestabilnym elemencie. A takim jest plastikowa klapka a pod nią dziura z subwoofer czy zestawem naprawczym (przy haku ręcznie zakladanym można mieć koło zapasowe i brak zestawu).

Przy przymiarkach w innym aucie sprzedawca na to bardzo uczulał.

Tak na oko oceniając, czym innym jest chodzenie po takiej klapce bo pod to została zaprojektowana a czym innym miejscowy nacisk na bardzo małej powierzchni pewnie kilkuset kg w razie wypadku. To się musi złamać i fotelik straci projektowana stabilizacje. Pewnie się utrzyma na isofix ale po coś to podparcie jednak jest.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 13:48   #14
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

Tu bardziej chodzi o puste schowki. W zestawie masz prasowany styropian, który to spokojnie pewnie wytrzyma tym bardziej, że stopa to dodatkowa stabilizacja przed obrotem wokół własnej osi co przy isofixie nie jest możliwe. Ja wożę na zestawie ale jak tobie to nie pozwala być spokojnym to zdemontuj zestaw i stopę oprzyj na dnie schowka

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka


Niektórzy producenci aut oferują styropianowe wypełnienia. Na osiemgwiazdek.pl piszą, że spokojnie ułożyć można książki lub co innego aby było dopasowane.

Koledzy z MK1 też o tym rozważali

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez djremo ; 17-10-2019 o 14:00
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 14:00   #15
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

Cytat:
Napisał djremo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdemontuj zestaw i stopę oprzyj na dnie schowka
I tak właśnie radzą sobie koledzy, którzy stosują foteliki RWF. Nawet są zdjęcia w tematach działu S-MAX dotyczących fotelików, co prawda dla mk1, ale różnicy pewnie wielkiej nie ma.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 14:03   #16
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

No, to jest rozwiązanie! ��
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 08:56   #17
cozero
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 06-10-2015
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 45
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

Z tego co kojarzę to w instrukcji jest napisane że można stosować taki fotelik pod warunkiem że w schowku jest oryginalne wypełnienie.
cozero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2021, 07:57   #18
kiniu
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: S-Max Vignale AWD
Silnik: 2,0TDCI 190km
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

Witam.
Czy w SMax po 2015 subwoofer występuje tylko i wyłącznie pod siedzeniem kierowcy? Ktoś tu kiedyś pisał, że są też wersje z głośnikiem niskotonowym w desce za środkowym schowkiem.
W Galaxy 2012 miąłem pod fotelem kierowcy i widać tam było otwory do głośnika. Obecnie w SMax nic takiego nie widzę pod nogami pasażera.
Etis podaje, że mam 12 głośników.
kiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2021, 08:12   #19
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

Cytat:
Napisał kiniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w SMax po 2015 subwoofer występuje tylko i wyłącznie pod siedzeniem kierowcy?
Tak
Cytat:
Napisał kiniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Galaxy 2012 miąłem pod fotelem kierowcy i widać tam było otwory do głośnika.
W S-MAX mk1/GALAXY mk3 w pokrywce leżącej na subwooferze są zrobione dwa otwory, w których umieszczono maskownice głośników wysokotonowych, dokładnie takie same jak maskownice w kokpicie, czy w tylnych drzwiach.
Cytat:
Napisał kiniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obecnie w SMax nic takiego nie widzę pod nogami pasażera.
W kolejnej generacji S-MAX/GALAXY pokrywa subwoofera nie ma już otworów i maskownic.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2021, 13:28   #20
kiniu
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: S-Max Vignale AWD
Silnik: 2,0TDCI 190km
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Lokalizacja subwoofera

a jest jakiś łatwy sposób aby dowiedzieć się czy auto jest fabrycznie wyposażone w subwoofer? Od strony pasażera mam podłogę podnoszoną i wewnątrz mam zestaw naprawczy koła, od strony kierowcy nie mam takiego "dekla" podnoszonego
kiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.