Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2019, 23:28   #611
andrzej139
ford::average
 
Avatar andrzej139
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.0L EcoBoost 120PS/125PS
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał kriski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Strona 23
Bardzo dziękuję.
Dzisiaj zakończyłem instalację, szkoda, że dobę wcześniej się nie zapytałem. Muszę jutro poprawić.

andrzej139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 09:28   #612
korlis
ford::beginner
 
Avatar korlis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: Focus MK 4 FL
Silnik: 1.0 EcoBoost 2nd gen
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Witam, nie ma może któryś z szanownych forumowiczów kamery do kombiaka na zbyciu F1ET19G490CC 1873025?
korlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 10:08   #613
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Towar trudno dostępny, na Allegro dostać graniczy z cudem, albo kasują jak za zboże. Jedynie gdzieś ebay albo ASO albo liczyć na farta. Ja mam taka kamerkę ale najpewniej z Smaxa. Działa ok, ale brak jest linii skrętnych i zooma. Samo mocowanie i kształt pasuje idealnie. Mam również na zbyciu koszyk montażowy w blendę bagażnika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 15:28   #614
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Potrzebuje podpowiedzi. Biedny BCM bez modulu kamery, jesli podłacze ori kamere bez LIN to bedzie działać? Wiadomo ze nie będzie lini skrętnych ale czy kamera bedzie działać?
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 16:00   #615
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebuje podpowiedzi. Biedny BCM bez modulu kamery, jesli podłacze ori kamere bez LIN to bedzie działać? Wiadomo ze nie będzie lini skrętnych ale czy kamera bedzie działać?
Ja mam (nadal) podłączoną tylko do APIM i działa. Nie mam żadnych linii, ale obraz z kamery jest.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 16:01   #616
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Nie ma nawet stałych lini ?
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 16:06   #617
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Tak, bo kupiłem i założyłem od przedlifta
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 19:59   #618
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma nawet stałych lini ?
Nie może być niczego, co na obraz nanosi fabryczna kamera - linii stałych i skrętnych oraz kolorowych prostokątów od czujników tylnych. Robi to ona w oparciu o informacje z LIN.
No chyba, że będzie to chińska kamera z jej liniami...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Są nawet takie "chińczyki" z wbudowanym żyroskopem, co same (bez LIN) rysują linie skrętne... Ma jedną taką kamerę zainstalowaną "na próbę". Od biedy przy cofaniu te linie nawet obrazują kierunek skrętu z sensem, ale przy włączonym "opóźnieniu kamery" i jeździe do przodu oczywiście kręcą się bez sensu odwrotnie do kierunku skrętu... Nie może być inaczej i jest to jakiś substytut "fabrycznych linii skrętnych". Sama kamera też ma nawet dobrej jakości obraz - nawet w nocy bez podświetlenia IR. Jej dokuczliwą wadą jest błąd konstrukcyjny - konstruktor nie miał na wyposażeniu kątomierza i ustawił kąt patrzenia obiektywu "na oko" (kamera jest zabudowana w metalową obudowę z na stałe umieszczonym obiektywem). W związku z tym obiektyw "patrzy w ziemię". Musiałem pod obudowę dorobić ręcznie klin ustawiający kąt patrzenia tak by było widać za autem ulicę... Narobiłem się, zrobiłem i nawet to wygląda "zadowalająco"... Jak będę miał chwilę i ktoś będzie chciał zobaczyć, to mogę jakiś filmik z tego wrzucić.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-10-2019 o 20:02
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 22:24   #619
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Że też Ci się chciało... przecież nie robisz zbędnych czynności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 16:04   #620
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... przecież nie robisz zbędnych czynności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to w srebrnym C-maxie Energi, co kupił się przypadkowo bez kamery...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw były konstruktywne uwagi typu: "tu nie ma kamery cofania - nie będę jeździła takim autem...", potem były równie konstruktywne uwagi "...co mi za kamerę założyłeś - nic nie widzę tylko kawałek drogi za samochodem...". A na koniec było "jakaś dziwna ta kamera, ale już trudno - coś tam pokazuje...". Uznałem to za wyrafinowaną formę podziękowań. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uważasz, że cała operacja była zbędna?
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.