Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2011, 11:14   #1
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Wink Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam
Jeśli macie jakieś problemy to piszcie. Chętnie pomogę. Znam się na tym i owym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc może coś pomogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 19:19   #2
Zibi 42
ford::beginner
 
Avatar Zibi 42
 
Imię: Euzebiusz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Bytom
Model: Transit T 300
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1993
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam !! Mam do pomalowania kilka elementów w MK1 , szary metalik . Nawet mam o tym jakieś pojęcie , ale kurs lakiernika robiłem 20 lat temu na farbach >Autorenolak< Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz technologie się zmieniły a ja jestem do tyłu. Ze szpachlowaniem dam sobie radę , gorzej z doborem lakieru. Ten dobierany przez specjalistyczne firmy zawsze odbiega odcieniem i połyskiem z uwagi na różnice w czasie sezonowania i eksploatacji . Czy można tego uniknąć ?
Wstawiam poglądowo fotki miejsc napraw :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To jeszcze nie wszystko , po prostu jeździła nim kobieta która nie wiedziała jaki jest duży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zibi 42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 20:03   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

i ja chetnie uslysze odpowiedz na powyzsze pytania
+ mam pare dodatkowych
pyt 1) j.w.
pyt 2) gdzie sie rozgladac za lakierem zmieniajacym kolor? interesuje mnie czarny...
pyt 3) gdzie i kogo sie pytac, na co zwrocic uwage gdybym chcial nabagrac cos aerografem na aucie?
pyt 4) ile kosztuje i zajmuje polakierowanie calego auta, np mondeo, zafira?
dzieki
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 17:40   #4
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

jeżeli chodzi o dobór lakieru to z doświadczenia wiem, że w sklepach takich marek jak Du-pont, R-M, czy standox dobrze dobierają lakiery.
Ważne jest aby przy dobieraniu lakieru mieć z sobą np. klapkę od wlewu paliwa (pod warunkiem że ona sama nie różni się kolorem) na wzór oraz numer lakieru.

Lakier na samochodach prawie zawsze będzie się różnił z tego względu, że jeden jest nowy a reszta elementów ma już parę latek.. dlatego w przypadku , gdy nie chcesz widzieć żadnych różnic elementy należy cieniować.. ale to pierdologia dla zaawansowanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczególnie szare i srebrne kolory są do d*** w malowaniu.. trzeba mieć niestety sprawną rękę do tych barw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A propos aerografów... znam to tylko z teorii.. gdyż jest to zadanie dla artystów nie dla lakierników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przeszukaj dokładnie internet a znajdziesz odpowiednich ludzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pamiętaj... gdy będziesz już chciał kogoś wynająć to najpierw przejrzyj jego wcześniejsze prace - dobry artysta zawsze dokumentuje swe dzieła. I wtedy zdecyduj czy jego podejście Tobie odpowiada.

Koszt pomalowania auta.. jak robisz to sam to ok 500 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tyle kosztowało mnie moje MK1 w kombi. Lecz tak jak liczę w warsztacie, gdy w grę wchodzi tylko przemalowanie samochodu bez grubych napraw blacharskich to koszt ok 300 zł za element (np. drzwi). Gdybym miał komuś liczyć odmalowanie samochodu np. mondeo w kombi to cena byłaby od 2500 zł wzwyż. To jest i tak bardzo tanio bo z tego co wiem w Białymstoku średnia cena za jeden element to 450 zł. Czas.. w zależności co więcej trzeba zrobić.. Mi mój samochód zajął 7 dni robiąc po "fajrancie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do miejsc malowania. Tylne nadkole masz zdrowe czy jak zaczniesz to czyścić to będzie dziurka? Co na nim jest? To jest podkład? Jakaś olejna?

Reszta elementów to pikuś. Przy wlewie rysy które masz zmatuj papierem aż znikną (180-240) podkład i lakier. Drzwi musisz lekko klepnąć od środka więc będziesz musiał zdjąć tapicere. A co do zderzaka to słaba fotka więc nie wiem co tam jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba, że nie chcesz malować to słyszałem o jakiś kredkach i woskach koloryzujących.. ale ja tego nie testowałem i pewnie nie będę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To chyba tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 18:09   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

dzieki
a cos o lakierach zmieniajacych kolor napiszesz?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 22:01   #6
Zibi 42
ford::beginner
 
Avatar Zibi 42
 
Imię: Euzebiusz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Bytom
Model: Transit T 300
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1993
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam ! A więc kolejno : Przy wlewie to nie tylko rysy , wgniecenie ma 4 mm. Ponieważ szerokość tego elementu jest niewielka a górna część błotnika łatwa do odcięcia bo są oryginalne lamówki , myślałem o zaszpachlowaniu. W błotniku były spore dziury i 15 cm ubytek , więc najpierw wyczyściłem , pomalowałem hammeraydem i wypełniłem szpachlą z włóknem. Potem wstępny szlif i znów hammerayd. Drzwi planuję wymienić , a zderzak tylny dzisiaj wypełniłem pianką poliuretanową by go usztywnić i wyszpachlowałem , w poniedziałek go wyszlifuję i nałożę wykańczającą a potem lakier podkładowy do plastyku . Robię to wszystko w warunkach polowych , więc dopiero malowania boję się trochę bardziej. Dzisiaj przeszlifowałem pastą i myślę że z lakierem nie jest tak źle , zobaczymy jak pójdzie z doborem koloru. Jeszcze jedno , czy jest sens zmatować stary lakier i prysnąć go bezbarwnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W kilku miejscach by się przydało .
Nie pokazałem najgorszego :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Zibi 42 ; 11-06-2011 o 22:08
Zibi 42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 13:47   #7
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Tu na drzwiach jak dobrze widzę jest spora wgnioto rysa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę, że taniej zmienić drzwi niż bawić się w naprawę. Co do mat i szpachli, nie jestem ich zwolennikiem ale rozumiem, że chcesz ograniczyć koszty do minimum. Pamiętaj tylko, żeby dobrze usuwać rdzę.

Jeśli chcesz punktowo nanosić bezbarwny lakier, to moim zdaniem jest to bez sensu. Lepiej pryskać całe elementy. Lepiej to wygląda. Sens jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lakier wygląda świeżo.

Pamiętaj, żeby szpachli było jak najmniej, czyli elementy maksymalnie wyklepuj i wyciągaj.

Odp do Kicaja
O jaki lakier zmieniający Ci chodzi? Mówisz o lakierze typu kameleon? Czy chodzi Ci o zwykły metalic?

Tu macie coś ciekawego odnośnie fajnego lakieru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

DNA PAINT rządzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 19:27   #8
Zibi 42
ford::beginner
 
Avatar Zibi 42
 
Imię: Euzebiusz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Bytom
Model: Transit T 300
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1993
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Chodziło mi o całe elementy takie jak progi , przyproża błotników , atrapę i doły drzwi. Wiem , że jak pozbieram to do kupy to wyjdzie cały samochód , ale nie mam warunków do lakierowania całego od razu . Całość było by łatwiej i lepiej , ale niestety.
Zibi 42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 07:27   #9
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Chodzi Tobie o próg zewnętrzny i nadkola tak? Jeśli tak to:
- Wyczyścić to z wszystkich oznak korozji, najlepiej użyć drucianki na wiertarce lub są takie krążki do czyszczenia lecz są dość drogie (3M kosztuje prawie 40 zł - kolor fioletowy) ale efekt czyszczenia miażdży !

- nałożyć farbę reakcyjną, która reaguje z korozją. Jest dostępna w sklepach czerwona farba (nazwy nie pamiętam), której używa się do malowania statków. Efekt niesamowity - 5 lat temu naprawiałem ta farbą Suzuki Swift i do dziś samochód nie ma żadnych znaków zgnilizny - 21 zł za 1l .

- Po wyschnięciu farby nałożyć ( najlepiej natryskowo ) masę bitumiczną - szarą lub czarną. Po nałożeniu masy, zmienić pistolet na pistolet do malowania, lub użyć farby w spray'u w kolorze nadwozia i prysnąć na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtedy guma uzyskuje kolor nadwozia i mamy trwałą konserwację.

- Pozostawcie wszystko do wyschnięcia. Na tak zrobioną powierzchnię nie trzeba nakładać bezbarwnego.

- Należy pamiętać aby przed każdym malowaniem, szpachlowaniem itp. dokładnie odtłuszczać wszystkie malowane powierzchnie. Może służyć do tego benzyna ekstrakcyjna i papierowy ręcznik.

- Ps. zawsze dokładnie oklejajcie elementy nie naprawiane. I od razu po położeniu gumy i koloru, ostrożnie oderwać taśmy odcinające. Jeśli tego nie zrobicie to jak guma zaschnie to wiecie co z tym można będzie zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Można jeszcze w celu konserwacji profili zamkniętych ( wewnątrz progów, maski, klapy, drzwi, podłużnic i inncyh trudno dostępnych miejsc użyć środków do zabezpieczania profili zamkniętych np. fluidol.

Do wszystkich w/w prac najlepiej używać sprężarki z tego względu, że jest ładnie, szybko i przyjemnie.

Wystarczy mały kompresor np. 24l zasilany na 230v
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 07:34   #10
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

A propos elementów widocznych takie jak progi wewnętrzne ( te, które ujawniają swe oblicze jak otworzymy drzwi) doły drzwi itp. Można oczywiście użyć bezbarwnego w celu odświeżenia. Należy pamiętać żeby dobrze wymatować powierzchnię. Jeśli ma to być tylko lakier bezbarwny (powierzchnia nie jest uszkodzona i nie posiada głębokich rys) Użyj papieru wodnego 1500 zmatuj całość (tylko dokładnie) oklej, odtłuść i syp ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na dołach drzwi możesz zrobić odcinkę pod listwą ozdobną. Tylko nie rób wiochy i listwę zdejmij. Odcinaj pod listwą, a nie przy listwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Warunki malowania nie muszą być takie jak w komorze lakierniczej. Ważne aby było ciepło i czysto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.