Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2018, 18:24   #21
gmikulski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 90km
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Czy w MK5 dają w ogóle BiXenony? Czy tylko Full Dynamic Led?

gmikulski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 18:28   #22
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Cytat:
Napisał gmikulski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy tylko Full Dynamic Led?
Tylko takie.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 22:25   #23
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Cześć, czy soczewka w FDL może ulec zabrudzeniu i świecić barwą trochę mniej białą? Wydaje mi się, że kiedyś były bardzo białe światła a teraz trochę żółtawo jak kiedyś w mk4 w ksenonach. W mk4 soczewkę wyczyściłem z kurzu (nalotu) i odzyskała moc świecenia a czy w mk5 z FDL też tak da się? Auto ma nalatane prawie 200000km.
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 11:10   #24
flankerp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2014
Skąd: Cork, Ireland
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Trochę z innej beczki, mam FDL u siebie (mieszkam w Irlandii, samochód z kierownicą z prawej strony) i strumień po prawej stronie świeci zauważalnie niżej. Oglądając ten film na YT mam wrażenie, że u mnie są inne światła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo tam jest dużo marketingu. Generalnie jestem bardzo zadowolony, ale nie zauważyłem aby obniżał strumień albo modyfikował jak auta z przeciwka jadą. Zdecydowanie daje radę na zakrętach gdzie strumień świeci tak jak skręcam. Podjechałem do ASO aby ustawili a oni stwierdzili, że wszystko jest jak najbardziej ok, że ten typ tak ma...
Jak włącze tryb ręczny (nie auto) to wyraźnie widać, że prawy świeci niżej...
flankerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 13:38   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Cytat:
Napisał flankerp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...prawy świeci niżej...
W menu zegarów jest ustawienie "stronności ruchu" dla reflektorów... Takie zachowanie jak opisane jest po ustawieniu dla lamp ruchu prawostronnego (kontynentalnego) dla samochodów "lewostronnych) (z Wysp). Ma to zapobiegać oślepianiu kierowców na kontynencie.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 15:25   #26
flankerp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2014
Skąd: Cork, Ireland
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Nie to nie to, jak zmienię z menu to świecą pół metra od samochodu
flankerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 16:44   #27
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

To raczej z tymi lampami coś jest nie tak.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 21:02   #28
OldSeb
ford::beginner
 
Avatar OldSeb
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 ST-Line X
Silnik: 1.5 EB 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Podczepię się pod wątek.
W piątek odebrałem Mondka w niedzielę robiłem po zmroku trasę c.a. 150km i coś nie bardzo rozumiem jak powinny reflektory dynamic led.

W Mazdzie 6 z 2013r., z której się przesiadłem działo to tak:
1. Pokrętło od świateł w tryb manual - włączają się światła mijania, dźwignia od siebie włączają się drogowe. Jak w klasycznym aucie bez automatyki
2. Pokrętło w trybie auto, działa czujnik zmierzchu włączają się mijania. Dźwignia od siebie włącza się automat świateł drogowych (kontrolka niebieska z literką A) samochód włącza i wyłącza drogowe wg uznania. Jak chcę go "obejść" to po prostu wyłączam automat drogowych i po problemie. Proste i logiczne w niby na bakier z ergonomią zrobionej Maździe.

W Mondku:
1. Tryb manual działa jak w Mażdzie.
2. Tryb automatyczny (pokrętło na auto) działa czujnik zmierzchu i od razu (jeśli wierzyć instrukcji) automatyczne światła drogowe (wtf?) - zapala się*białą kontrolka z literą A.

W instrukcji dosłownie jest napisane "Obejście automatycznego sterowania światłami drogowymi. Pchnij dźwignię od siebie aby przełączyć między światłami drogowymi a światłami mijania".

Ten akapit w instrukcji rozumiem tak: "jak automat włączy światła drogowe to popchnij dźwignię od siebie aby je wyłączyć i przejść na światłą mijania". Co zatem stanie się jak automat samochodu jedzie na mijania i pchnę dźwignię od siebie ano włączają się drogowe i świecą cały czas. Czyli odepchnięcie dźwignię od siebie włącza lub wyłącza drogowe w zależności od tego w jakim trybie jest automat. Po cholerę tak to komplikować ?

Druga sprawa to działanie tego automatu. Na filmikach na YT mówią, że samochód jadąc w trybie auto często włącza drogowe (zapala się niebieska kontrolka) i moderuje kształt wiązki w zależności od warunków drogowych.
Ja natomiast jadę sobie*w tym trybie i nic się nie dzieje, samochód ani razu nie włącza świateł drogowych przez 100km (nie zapala się niebieska kontrolka) nie widzę również aby zarządzał w jakikolwiek sposób wiązką światła. Jak w trybie A popchnę dźwignię od siebie to włączają się drogowe (niebieska lampka) i świecą cały czas. Fakt, że ruch był duży i od razu wyłączyłem te drogowe aby nikogo nie oślepiać ale ni jak nie mogę załapać. Czy mam włączyć pokrętło w tryb auto i jednocześnie dźwignię od siebie i w takim trybie dopiero samochód steruje automatycznie drogowymi czy jednak jeździć z dźwignia pociągnięta do siebie i czekać cierpliwie na automatykę aż włączy drogowe ?

Ostatnio edytowane przez OldSeb ; 22-10-2019 o 21:04
OldSeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 21:11   #29
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] W kompie ustawiłeś w zakładce światła, automatykę drogowych ? Pokrętło na auto i w kompie automatyka drogowych. powinno działać jak trzeba.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 21:12   #30
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Dynamic Full LED - jak to działa?

Przeczytaj instrukcję uważniej to dowiesz się że automatyczne światła drogowe trzeba włączyć w menu ustawień użytkownika,dzwignia jest tylko od manualnego uruchomienia świateł drogowych.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.