Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2014, 15:11   #11
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Robert, jaki mniej więcej koszt samej odmy jeśli możesz zdradzić? Bo sam się zastanawiam nad Mondolotem z tym silnikiem i nie wiem czy warto. Drugą opcją jest benzyna 2.3l.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 15:21   #12
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie

Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz 2.5T. W każdym silniku coś się psuje. Czy to diesel czy benzyna. Jechałem 2.3 w automacie. Zresztą ten silnik występuje chyba tylko z automatem. Skrzynia biegów bardzo fajna. Ale radość z jazdy w tak dużym aucie jak mondeo daje tylko turbo benzynaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten silnik już dwa lata i przez ten czas ani razu nie żalowałem że go kupiłem.

Ostatnio edytowane przez Pejotwroc ; 23-10-2014 o 15:23
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 16:05   #13
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Dzięki kolego z Wrocławia. Czyli twierdzisz, że między tymi silnikami (2,3L- tylko automat i 2,5L turbo) jest duża różnica w dynamice? Chodzi mi głównie o wyprzedzanie, bo dużo jeżdżę w trasie i to ma dla mnie znaczenie. Z drugiej strony "kręci" mnie automatyczna skrzynia begów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,a w 2,5t nie było...
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 16:11   #14
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie

Automat trochę zjada mocy. Będzie minimalnie dynamicznej niż benzyna 2.0. Wyprzedzania w trasie nie ma co porównywać. Silnik mocno ciągnie od 2000 do 5500 obrotów. Napiszę że z tym silnikiem pokochasz wyprzedzanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A do tego dźwięk silnika to miód dla uszu. Aż chce się wciskać gaz. Mnie jeszcze czeka chipowanie. Ponoć wtedy uśmiech nie zchodzi z twarzyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pejotwroc ; 23-10-2014 o 16:15
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 16:28   #15
lofer
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.5 T benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 76
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

"każda pliszka swój ogonek chwali..." ale ja też bym się nie zastanawiał nad wyborem, 2.5T to silnik stworzony na trasy, w mieście w korkach to aż się czasem łza w oku kręci ;-) Przyznaję że nigdy nie jeździłem żadnym automatem (jako kierowca).
lofer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 16:28   #16
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Takie troszkę znajome odczucia z jazdy...Pamiętam wnuczku jak zaczynałem...na początku seria...pierwszy modzik...drugi modzik,bo jeszcze to nie było to....chwila minęła....trzeci modzik..i żona powiedziała dosyć...latać to to nie będzie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 11:34   #17
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robert, jaki mniej więcej koszt samej odmy jeśli możesz zdradzić? Bo sam się zastanawiam nad Mondolotem z tym silnikiem i nie wiem czy warto. Drugą opcją jest benzyna 2.3l.

Też się podepnę pod pytanie. Co prawda odpukać jest ok ale taka informacja "co i za ile" zawsze jest mile widziana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Co do pytania czy warto 2.5 to jest to pytanie retoryczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 11:48   #18
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

^^
Aż tak dobrze jest...? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dizelka i chce się właśnie przesiąść na mocną benzynę. Najlepiej coś powyżej 4 cylindrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aczkolwiek cały czas siedzi mi z tyłu głowy 2,3L wolnossące R4 w automacie, ale... nie wiem czy nie będę rozczarowany przy wyprzedzaniu. Dlatego na pierwszym miejscu jest 2,5t, ale też chce wiedzieć czy i jakie sa minusy tego silnika oprócz spalania. Alternatywą dla Mondeo jest Subaru Legacy z silnikiem H6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 12:12   #19
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na pierwszym miejscu jest 2,5t, ale też chce wiedzieć czy i jakie sa minusy tego silnika oprócz spalania.
A czytałeś ten wątek?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 12:47   #20
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Piszczący silnik 2,5 T

I ten też mogę polecić:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Konkretne informacje co i jak.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.