Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2019, 20:35   #11
ntgale
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Skąd: SC/WB
Model: Galaxy
Silnik: DW12
Rocznik: 2011
Postów: 126
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

W Galaxy z 2011?

ntgale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 22:11   #12
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

fakt nie doczytałem z którego roku masz.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 22:51   #13
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Cytat:
Napisał ntgale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
instalacja uchylnych szyb jest poprowadzona dołem i raczej nie mam co oczekiwać, że jakikolwiek kawałek kabla służący temu celowi w aucie jest.
Ja co prawda mam 2007 ale myślę że jest podobnie. Schemat już mam.
Wbrew pozorom, instalacja idzie górą, od tyłu. Jest to osobna wiązka sufitowa, więc mała szansa żeby były wtyczki, ale zobacz. Ja niestety nie mam nic.
Zasilanie jest z tylnej skrzynki, połączenie bezpośrednie bez modułów, ograniczników prądu, przekaźników ETC. Tak więc i domykania nie ma, a podświetlanie jest na stałe, o ile pamiętam. I sądzę że jest to nie potrzebne, za mały prąd.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 18:10   #14
ntgale
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Skąd: SC/WB
Model: Galaxy
Silnik: DW12
Rocznik: 2011
Postów: 126
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja co prawda mam 2007 ale myślę że jest podobnie. Schemat już mam.
Wbrew pozorom, instalacja idzie górą, od tyłu. Jest to osobna wiązka sufitowa, więc mała szansa żeby były wtyczki, ale zobacz. Ja niestety nie mam nic.
Zasilanie jest z tylnej skrzynki, połączenie bezpośrednie bez modułów, ograniczników prądu, przekaźników ETC. Tak więc i domykania nie ma, a podświetlanie jest na stałe, o ile pamiętam. I sądzę że jest to nie potrzebne, za mały prąd.
Chyba mnie trochę zmyliły te kabelki widoczne przy tylnych szybach idące od dołu, a brak takowych od góry, które widać na załączonym obrazku (chyba jednak te od dołu to anteny). Ale sprawdziłem wg VIN moje auto oraz inne dostępne instalacje i rzeczywiście przy dolnej wiązce nie ma rozróżnienia na tylne szyby uchylane elektrycznie, ale jest informacja o tylnych szybach elektrycznych z tym, że chodzi pewnie o te w tylnych drzwiach.
Podłączenie przełączników już sprawdziłem i rzeczywiście podświetlenie jest stałe. Na oba złącza silników (bez dotykania przełączników) idą sobie masy. O ile znajdę w tylnej skrzynce bezpieczników miejsce FC1 (pewnie znajdę, bo mam tylną klimatyzację) to pewnie będzie zasilanie po zapłonie.

Edit..
Wtyczek z przodu nie miałem - dostałem je razem z panelem sufitowym i kawałkiem wiązki. Po tym jak wiązka była zintegrowana, to wydaje mi się, że pewnie da się oddzielić fizycznie tą wiązkę, ale w praktyce jest to złożone w całość - owinięte taśmą. Na tylne wtyczki nie liczę, ale nie będę tam niepotrzebnie zaglądał, bo trochę rozbierania będzie.

No i trochę kusi ewentualne podłączenie szyb uchylnych by sygnałem z centralnego zamka je zamykać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg instalacja.jpg (72.4 KB, 85 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez ntgale ; 07-01-2019 o 18:18
ntgale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2019, 22:17   #15
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Tak, ale nie wiem jak działają silniki, czy mają sprzęgła jakieś, czy zamyka sie na czuja, czy krańcówka. Nie mam wtyczek do silniczków, nie sprawdzałem. Jak to drugie, to jak ustawić czas zamykania.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 10:58   #16
ntgale
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Skąd: SC/WB
Model: Galaxy
Silnik: DW12
Rocznik: 2011
Postów: 126
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, ale nie wiem jak działają silniki, czy mają sprzęgła jakieś, czy zamyka sie na czuja, czy krańcówka. Nie mam wtyczek do silniczków, nie sprawdzałem. Jak to drugie, to jak ustawić czas zamykania.
Hmmm, to jak będę miał dziś chwilę to sprawdzę.
ntgale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 23:14   #17
ntgale
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Skąd: SC/WB
Model: Galaxy
Silnik: DW12
Rocznik: 2011
Postów: 126
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Trochę czasu minęło, ale po dniu dzisiejszym jestem bogatszy w nowe doświadczenia.
Silniki z Galaxy 1/2 nie pasują plug & play do MK3. Tzn, silniki da się zamontować, ale wysięgnik jest za krótki i nie operuje szybą.

A to co miałem sprawdzić powyżej - sprawdziłem. W silnikach są jakieś ograniczniki wbudowane. Przy otwieraniu dźwignia opiera się o przełącznik krańcowy, a przy zamykaniu silnik w pewnym momencie przestaje ciągnąć.

Edit..
Wtyczek z tyłu oczywiście nie mam.

Edit2..
Oczywiście problem stanowi płyta mocująca a nie za krótki wysięgnik. Pewnie na forum już to było napisane, ale nie da się wszystkiego przeczytać.

Ostatnio edytowane przez ntgale ; 23-02-2019 o 01:01
ntgale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 19:03   #18
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

być może wiem kto ma oryginały z mk3 jak cie by to interesowało.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 15:54   #19
ntgale
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Skąd: SC/WB
Model: Galaxy
Silnik: DW12
Rocznik: 2011
Postów: 126
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Interesuje. Pisz.

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Otóż w skrzynce bezpieczników z tyłu mam bezpiecznik do uchylnych szyb, a pod boczkiem bagażnika, tuż przy tylnym słupku, po obu stronach tak naprawdę, mam kostki (złącza męskie) dość spore z dwoma pinami wolnymi (w lewej kostce są chyba 3 piny, ale 1 wygląda mi na zajęty). Czy tam jeszcze coś innego może być podłączone czy to pod te szybki?
Ale jeśli pod te szybki to:
- czy są to już kable sterujące do silniczków?
- czy wyjście zasilania do konsoli nad głową?
Ani jedno mi nie pasuje. Bo jeśli sterowanie do silniczków, to:
- czemu idzie od dołu?
- czemu 30 cm od silnika kończy się kostką nie pasującą do silnika?
A jeśli zasilanie to:
- czemu po obu stronach, skoro zasilanie i masa są wspólne dla przełączników (dostałem je z kawałkiem instalacji)?
- po co z obu stron ciągnąć 4 kable do zasilania i masy i z powrotem też 4 do sterowania silnikami?
Postaram się sprawdzić czy w tych kostkach jest prąd i czy jest zależny od bezpiecznika.

Edit..
Wtyczek nie sprawdziłem, bo trochę mało miejsca. Ale jeszcze kiedyś się do nich dobiorę. Ta po lewej chyba ma jednak wszystkie 3 piny zajęte. Prawa nie.

Inna rzecz. Czy w tylnej skrzynce bezpieczników jest zasilanie "po stacyjce"?
Wychodzi, że fabryczne otwieranie elektryczne szybek działa nawet po zamknięciu auta pilotem. Gdzieś mi się obiło o oczy, że po ok. 30-tu minutach zasilanie znika, tak?

Ostatnio edytowane przez ntgale ; 27-02-2019 o 21:48
ntgale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2019, 10:29   #20
flyingcharly
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 04-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 Tdci 200
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szyby uchylne TYŁ elektryczne. Dołożenie. Schemat.

Hej Wam!
Ja właśnie w moim Galaxy z 2013 wczoraj to zainstalowałem! !!
Kupiłem oddzielnie panel sufitowy, silniki (razem z wtyczkami) ale wtyczki można kupić osobno.
Co działa : otwieranie i zamykanie
Co nie działa : zamykanie z pilota razem z innymi szybami, jak już było pisane podświetlenie przycisków jest na stałe.
Jestem z Warszawy, jeżeli ktoś chce zobaczyć zanim złoże słupki to zapraszam.
Jeżeli ktoś chce więcej info też zapraszam
Pozdrawiam

Bump: Jeżeli ktoś wie jak zrobić żeby to podświetlenie działało jak w innych przyciskach i zrobić żeby szyby działały z pilotem to się piszę.
Oczywiście mogę dojechać i postawić jedno albo kilka piw :-) -Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Co do montażu
Mam wersję z schowkami. Kabli ani wiązki nie miałem.
Kable (razem 5) przeciągnąłem z boku schowków aż do samego tyłu dachu.
Potem przełożyłem je wzdłuż ostatniego słupka. 3 z lewej strony (od bezpieczników) i 2 z drugiej. Po 2 do silniczków i 1 do bezpiecznika.
Kostek do przycisków nie miałem to zrobiłem to na piny w koszulce termokurczliwej i zalałem klejem na gorąco.
Masa jest nad przyciskami, więc spoko.
Jak pisałem, kostki do silniczków kupiłem w Warszawie. Używamy tyko 2 pinów. Ten środkowy zostaje pusty. Tak było w oryginalnych.
Najwięcej roboty było przy przeciąganiu kabli wzdłuż schowków
flyingcharly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.