Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2023, 18:32   #131
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał Jacek,heser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jeszcze nie wywołuje kamery przez czujniki parkowania dlaczego mod jest wgrany
*
Mod działa w przypadku gdy stosuje się wpięcie przedniej kamery zamiast tylnej, a ta (tylna) jest sterowana wstecznym (wsteczny przełącza sygnał z przedniej na tylną)
Nie wiem jak to jest rozwiązane w pudełku w wersji nazwijmy to v2.0.

__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 20-02-2023 o 18:47
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2023, 15:51   #132
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie

To cytat z pierwszego posta

Warunkiem poprawnej pracy tego systemu jest ustawienie w parametrach kamery cofania w Sync3 "opóźnienia kamery" oraz ZAINSTALOWANIE - POBRANEGO Z FMODS - "modu" "RVC on-demand". To ten "mod" realizuje włączenie obrazu kamery dla aktywacji "z ręki" oraz "od przednich czujników parkowania".

Obraz z kamery włącza się automatycznie:
- po włączeniu biegu wstecznego - włącza się kamera TYLNA
- po uruchomieniu "z ikony" "kamery na żądanie" - włącza się kamera PRZEDNIA. Przełączy się ona sama na TYLNĄ po włączeniu biegu wstecznego.
- PRZEDNIA kamera włączy się także automatycznie po zadziałaniu PRZEDNICH czujników parkowania (jeśli są zainstalowane).

Jednak nie jestem tak jak powinno rano wyjazd z garażu wsteczny i jest obraz kamery tył D obraz przedniej dojazd do pracy na parking no to znowu wsteczny i zong obraz z kamery tylnej mrugnie i wskakuje przedniej
Pomyślałem zobaczę jak jest na samym zapłonie bez odpalania auta no i zdziwiony bo wtedy działa wszystko ok każda zmiana biegów R cz D obraz z kamery prawidłowy no to odpalam R i znów mrugnie tylna a zaraz przedni obraz się pojawia co jest nie tak bez sensu jechać do tyłu i oglądać obraz z kamery przedniej

tedi_k czy możesz się wypowiedzieć dlaczego nie działa tak jak powinno włączam wstecznym R to obraz powinien być od kamery tylnej a tak jak napisałem i widać na filmiku który dodałem tak jakby pudełko żyło własnym życiem raz łapie dobrze a za chwilę jest źle jedno co stwierdziłem że na samym zapłonie działa ok

Dzisiaj kolejne odkrycie tak jak pisałem na samym zapłonie przełączanie kamer jest ok a na odpalonym samochodzie jest loteria ale postanowiłem sprawdzić jak wyłączę z panelu czujniki parkowania i zdziwiony jest ok pojechałem na parking i manewry do przodu i tyłu to kamery przełączają się dobrze tylko czujniki są wyłączone a tak nie może być.

Czy ktoś wie co jest z tym przełączaniem kamer pudełko kupowałem aby to jakoś działało i zmyślą że jeśli jest opcja podłączenia kamery przedniej

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 23-02-2023 o 06:15 Powód: Nie pisz post pod postem, chyba, że minął już jakiś czas i chcesz przypomnieć o temacie. Jeżeli o czymś zapomniałeś i chcesz to dopisać, to skorzystaj z "Edycji"
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2023, 05:13   #133
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Czy ktoś odpowie mi dlaczego tak się dzieje że kamera tylna nie działa tak jak powinna z pudełkiem czego to jest wina
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2023, 20:21   #134
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał Jacek,heser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...pudełko kupowałem aby to jakoś działało i zmyślą że jeśli jest opcja podłączenia kamery przedniej
Dłuższą chwilę mnie tu nie było (oprócz "pudełka" jest jeszcze "trochę" innych obszarów mojej aktywności...) a tu znów jakaś "burza w szklance wody"...
Obsługa kamer zrobiona jest w QML - tylko "odrobinę" w tym maczałem palce...
Ponieważ jednak Kolega Damian @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "jeszcze bardziej zszedł pod wodę" niż ja - więc przyjdzie mi się pewnie z tym zmierzyć...
Trochę cierpliwości proszę zachować...
I tak dużo większym problemem jest obsługa IPMB, którą próbowaliśmy (sporym wysiłkiem...) uruchomić z Kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ... Na razie także bez finalnego efektu...

Tak więc w obu przypadkach obsługa przedniej kamery "od czujników parkowania" na razie nie działa.

Trzeba więc chwilę poczekać na moje info w tym wątku o "powrocie do temat" i ewentualnych rezultatach analiz (i daj Boże...) poprawek. Tak czy inaczej - poprawki będą w QML, więc przynajmniej nie będzie (na razie...) powtórki z rozrywki wgrywania softu do samego "pudełka"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 09:55   #135
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Wydaje mi się że dobrze jest jak ktoś tak testuje pudełko bo dla twórców wychodzą wszystkie mankamenty i wiem że będą wstanie to poprawić i kolejne pudełka będą wychodzić już bez wad i będzie każdy zadowolony
z szacunkiem dla całego grona projektu Pudełka "niech moc będzie z wami"
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 23:22   #136
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Jak skala sie rozrosnie, mozna by pomyslec o na orawde dedykowanej plytce. Ja na swoje potrzeby zrobilem sobie zwoja plytke z esp32 s3 I zasilaczniem 12V , w tym jest modul CAN I LIN, ale jest jeszcze miejsce na dodatkowy CAN, przekaznik pewnie tez by sie zmiescil. Za to sporo mniejsze i katwiejsze do ogarniecia. Do tego jak robic hurtowo to wychodzi duzo taniej

Bump: Co do tego QML i kamerki przod, to tez cos tam zrobilem dla siebie, pewnie zrobiliscie tak samo jak ja, ale moze moge wam podsunac pomysl. Co prawda u siebie testowalem tylko na manualu ale chyba dziala ok
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 16786632821867219571423566197121.jpg (97.0 KB, 167 wyświetleń)
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2023, 08:30   #137
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Ostatnio przy cofaniu to bym najechał na auto bo się zapatrzyłem i patrząc w kamerę zapomniałem że to widok z przedniej czujniki pikają a ja patrzę i nic niema to w ostatniej chwili hebel na hamulec najbardziej się obawiam jak córka bierze auto ale ma wszystko wytłumaczone że ma sobie przełączyć na panelu jak cofa

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 18:19   #138
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Powoli do przodu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230321_190104.jpg (99.3 KB, 155 wyświetleń)
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 18:22   #139
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Produkcja seryjna jak Forda T Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 22:41   #140
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał Jacek,heser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...bym najechał na auto bo się zapatrzyłem i patrząc w kamerę zapomniałem że to widok z przedniej...
Było wyraźnie opisane, że da się wyłączyć obsługę kamer - wystarczy dłużej przytrzymać naciśniętą ikonę "która kamera" (tą co pokazuje czy to przednia czy tylna).
Problem zostaje "zamieciony pod dywan" do czasu aż "wrócę do tematu"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - warto sobie robić notatki z zamieszczanych opisów by nie uciekały z pamięci istotne funkcjonalności...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.