Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2023, 18:03   #1
Hymi
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-04-2023
Skąd: Chełm
Model: Ford Transit Connect mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 0
Arrow Ford Transit Connect 2014, pomoc w kilku tematach po zakupie

Witam wszystkich bardzo serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (pewnie od tego jest specjalny wątek)

Od kilku dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem Connecta.

W tej chwili przechodzi remont silnika, ale mam kilka dodatkowych pytań.

Temat tempomatu znalazłem już na forum, ale z kilkoma sprawami nie poszło mi już tak dobrze.

1. Jak wygląda kwestia zamontowania oryginalnych czujników cofania, bo mam tylni zderzak do wymiany i wpadłem na pomysł, że z czujnikami może być łatwiej.
2. Czy w fordzie mając jeden kluczyk i to bez przycisków można dorobić drugi np. scyzoryk z centralnym sterowanym pilotem?
3. Poczytałem trochę tutaj o silniku 1.6 diesel (ja mam 115km) i może ktoś może mi poradzić jak o niego dbać, aby nie remontować go co rok.
4. "bawił" się ktoś w car-audio? może jakieś rady? u mnie będzie radio 2din, bo już przyzwyczaiłem się do apple CarPlay
5. Czy jak bym kupił oryginalną listwę do podświetlenia rejestracji z kamerą cofania to będą trudności z podłączeniem do radia sony?

Z racji tego że to pierwszy mój Ford, a na forum tylko czytałem pojedyncze wątki może ogólnie macie jakieś rady jak z tym autem żyć w zgodzie, gdzie kupujecie części nowe i używane, czy macie może jakieś zaufane warsztaty np. w Warszawie, bądź w woj. Lubelskim.

Hymi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2023, 13:20   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,336
Domyślnie Odp: Ford Transit Connect 2014, pomoc w kilku tematach po zakupie

ad1. na pewno się da, pytanie czy warto pakowac kilkaset zlotych zwlaszcza w aucie dostawczym, czy nie lepiej zamontowac jakies chinskie aftermarkety ktore w razie czego bedzie latwiej i taniej wymienic?
ad2. da sie dorobic, trzeba miec drugi kluczyc z pilotem i zaprogramowac go do modulu pats
ad3. jesli juz wymaga remontu to pewnie nie mial lekko, podstawa jest raczej regularna wymiana oleju i nic wiecej nie zrobisz. takie silniki zwlacza o dosc niskim momencie nie maja lekko zwlaszcza jak jada zaladowane albo ciagna przyczepe
ad5. tak jak w wypadku pkt1, wszystko sie da, pytanie ile instalacji jest w aucie a ile trzeba dolozyc. skoro planujesz radio 2dni to raczej do niego trzeba kamere dobrac i wtedy radiem sony sie nie przejmowac
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2023, 20:08   #3
Hymi
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-04-2023
Skąd: Chełm
Model: Ford Transit Connect mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Transit Connect 2014, pomoc w kilku tematach po zakupie

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Właśnie to radio Sony jest 2din, wiec jeden wydatek mam z głowy, tyle że ramki nie są najtańsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do kluczyka to problem w tym że ja mam ten bez przycisków, a tak szczerze to nawet nie wiem czy moje auto ma moduł do centralnego z pilota. Chętnie bym rozkodował VIN ale oprócz serwisu nie mam gdzie, a tam nie zawsze chcą pomóc.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 11-04-2023 o 21:51
Hymi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.