Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2019, 12:41   #1
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Ciepłe powietrze z nawiewów

Wczoraj było bardzo ciepło, więc nawiewy w drodze ustawione na LO (klimatyzacja wyłączona). Krótki postój, około 15 minut, ruszam dalej i z nawiewów zaczęło lecieć gorące powietrze, choć nastawy nie zostały zmienione. Po przejechaniu 1-2 km znów wiać chłodnym powietrzem. Na kolejnym postoju sytuacja się powtórzyła.

Szybko przeskanowałem Internet/forum, koledzy pisali o możliwości uszkodzenia elektrozaworu lub panelu sterującego klimatronikiem. Jeśli ktoś miał doświadczenia z tym problemem, chętnie dowiem się więcej, żeby posprawdzać wadliwe komponenty a nie wymieniać "na pałę". Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 05:36   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z nawiewów

Test klimatronika zrobiony?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 20:50   #3
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z nawiewów

Zrobiony, nie ma błędów. Adaptacja również, na wszelki wypadek. Forscan też nie zgłasza nic związanego z ogrzewaniem/klimatyzacją.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 09:06   #4
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z nawiewów

Wczoraj dodatkowo zauważyłem, że lewa strona (kierowcy) nie grzeje podczas gdy kratki pasażera dmuchały ciepłym powietrzem. Dopiero ustawienie HI na klimatroniku powodowało równomierny napływ ciepłęgo powietrza ze wszystkich kanałów. Czy to sterowanie czy jakaś klapa zaczyna szwankować? Jest sposób, żeby to sprawdzić?

Ostatnio edytowane przez Dariusz_B ; 19-10-2019 o 09:29
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 21:45   #5
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z nawiewów

Czy forscan posiada opcję testowania poprawności pracy klap nawiewów? Żaden błąd DTC nie jest zgłaszany przy starcie forscan, ale może trzeba poszukać lepiej...
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 21:45   #6
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z nawiewów

Dziś zauważyłem, że po godzinnym postoju nastawy klap sterujących ciepłym powietrzem na stronę lewą i prawą były ustawione na 100% zaraz po odpaleniu silnika. Co oznacza, że gdyby silnik był ciepły to grzanie byłoby takie samo jak przy ustawieniu HI na panelu klimatronika. W miarę upływu czasu podczas jazdy nastawy tych klap się zmniejszały sukcesywnie co 2-3 %. W międzyczasie próbowałem zmieniać ustawienia na panelu i dopiero wyłączenie nawiewu na nogi spowodowało ustawienie klap na wartości odpowiadające zadanej temperaturze (20 stopni) czyli około 30%. Ponowne wlączenie nawiewu na nogi podniosło nastawy klap do poprzedniej wartości.
Czy ktoś wie skąd bierze się korelacja między nawiewem na nogi a wyższymi niż żadane przez temperaturę nastawami klap?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 05:06   #7
tecez
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z nawiewów

U mnie jest dokładnie tak samo. Na wyłączonej klimie po postoju (ciepły silnik) leci ciepłe powietrze nawet na LO (tzn znacznie cieplejsze niż temp na zewnatrz). Sprawdzę czy podobna korelacja między temperaturą a kierunkiem nawiewu zachodzi i u mnie.

Ostatnio edytowane przez tecez ; 29-10-2019 o 09:22
tecez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2020, 22:18   #8
fariofan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Klimatyzacja automatyczna - strona pasażera grzeje

Witajcie.
Klimatyzacja dwustrefowa, regularnie serwisowana i napełniana. Działa świetnie, ale co jakiś czas nawiewy po stronie pasażera albo zaczynają słabiej chłodzić, albo tłoczą ciepłe powietrze. Jakby coś się zawieszało.
Przez całe lato było ok, jeździłem z ciągle włączoną klimatyzacją. Gdy dzisiaj ją wyłączyłem (zostawiając tylko funkcję nawiewu) natychmiast nawiewy po stronie pasażera zaczęły dmuchać gorącym powietrzem. Po kilku minutach włączyłem klimę - po stronie kierowcy od razu pojawiło się zimne powietrze, a nawiewy po stronie pasażera przestały parzyć, dmuchają teraz letnim powietrzem.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?
Czy możecie polecić jakiegoś specjalistę od tego typu tematów w rejonie Katowic?
fariofan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 06:33   #9
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Klimatyzacja automatyczna - strona pasażera grzeje

Jak dla mnie ewidentnie wskazuje to na zbyt małą ilość czynnika w układzie.
Możesz jeszcze zrobić autotest panelu, czy nie ma jakiś błędów.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 12:04   #10
fariofan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-01-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ciepłe powietrze z nawiewów

Autotest klimy bez błędów. Zastanawia mnie to, że nawiew po stronie pasażera podaje gorące powietrze także (a może zwłaszcza) wtedy, gdy sprężarka klimatyzacji jest wyłączona. Jakby klapki lub sterujące nimi silniczki nie działały jak trzeba, choć teoretycznie powinno to wyjść w autoteście...
fariofan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , nawiew



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.