Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2019, 10:58   #1
barakuga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.000 TDi
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Awaria silnika: przepływomierz

Cześć Forumowicze.
W czasie jazdy po ok. 45 min. lekkie zadławienie i błąd "Awaria silnika. Natychmiastowy serwis". Wówczas jakby moc lekko spadała choć jazda raczej bez zmian
Po ok. 15 minutach po wyłączeniu silnika po ponownym uruchomieniu błąd się nie pojawia.
W stacji diagnostycznej wyszedł błąd przepływomierza. Zabawa przy włączonym kompie z obrotami potwierdziła właściwe wskazania przepływowe. Dmuchnięto w sam przepływomierz sprężonym powietrzem i kazano jeździć pewnie do ponownego wywalenia błędu . Wowczas wymienią mi przepływomierz. Błąd przed wizytą w stacji wystąpił dwukrotnie. Zawsze w tych samych okolicznościach, o których mowa na wstępie.
Macie jakieś przypuszczenia i sugestie w temacie.
Z góry dziękuję.


Ostatnio edytowane przez barakuga ; 22-10-2019 o 11:00
barakuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 19:55   #2
Mati 77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2020
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci 140 km
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria silnika: przepływomierz

Witam Kolego mam ten sam problem w S-max 2.0 140km. Doszedłeś może u siebie co to jest. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Ostatnio edytowane przez Mati 77 ; 16-02-2020 o 19:58
Mati 77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 23:07   #3
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Awaria silnika: przepływomierz

Zacznijcie od wymiany filtra powietrza na FoMoCo. U mnie tez wywalało przepływkę . W serwisie jeden ogarnięty mechanik stwierdził ,ze mam nie odpowiedni filtr . Miałem Purfluksa wsadzonego tez przez serwis . zmienił na FoMoco twierdząc ,ze ma jakiś tam pazurek , który powoduje odpowiednie ułożenie filtra w obudowie i odpowiedni zasys . Nie chciałem wierzyć bo przecież i to okrągłe i to okrągłe . Na ruskim forum dodatkowo wyczytałem ,ze FoMoCo ma rzadszy wkład . wywnioskowałem ,ze przepuszcza więcej powietrza . Póki co śmigam po wymianie i nic juz nie przerywa ....jak filtrem a raczej ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.