Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2019, 20:39   #11
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza

Cytat:
Napisał Janusz314 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli technicznie jest to możliwe ale pewnie ASO nie będzie chciało się w to bawić....
ASO miało by się "chcieć bawić" w wymianę na stare (używane) części w wydawanym nowym aucie? Musiało by chyba być "mocno zdesperowane"...
Jakiekolwiek problemy z audio (a wcale ich nie brakuje jak się śledzi wpisy na forum) i pojawia się dość zasadne pytanie - "kto się będzie tłumaczył z tego, co w tym aucie jest zamontowane przed Ford Polska"?
No chyba, że podpiszesz papier, że montaż jest na Twoją odpowiedzialność i ryzyko...
Generalnie słabo to widzę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - masz szczęście, że pozbyłeś się kaset C60/C90 zapewne jakiś czas temu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byłoby jeszcze trudniej...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 02:11   #12
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

Masz rację, ASO winno montować tylko oryginalne części. Przypuszczam, że radioodtwarzacze dalej istnieją w magazynach Forda bo przecież w trakcie okresu gwarancji część modułów może mieć awarie. Nie wiem jaką propozycji "rekompensaty" dostanę z Salonu Sprzedaży. Szacuję, że koszt ewentualnego pozyskania przez ASO oryginalnego radioodtwarzacza + koszt montażu to 3-5 tysięcy PLN. To musiałby być dość drogie "dywaniki".

Wydaje mi się (być może naiwnie), że auto (tak jak każdy inny produkt) nie może być wydawane z wyposażeniem niezgodnym z umową. Jeśli fabryka nie produkuje już radioODTWARZACZY do modeli po- faceliftingowych, to dealerzy Ford Polska winni to dawno zauważyć i nie drukować błędnych folderów/cenników/ofert/umów dla <Mondeo> lub <Nowego Mondeo>.

Jeśli chodzi o moje upodobania muzyczno-techniczne, to faktycznie mam dalej sporo kaset C60/C90. Mam również płyty winylowe i fortepian ale nie oczekuję abym mógł korzystać z nich w samochodzie. Przynajmniej na razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Janusz314 ; 02-11-2019 o 02:17
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 07:22   #13
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

Witam

Niestety kolego - możesz nie mieć ani racji ani szans
a) piszę z pamięci => w zamówieniu auta jest podobnie brzmiące sformułowanie: "ze względu na ciągły rozwój, Ford zastrzega sobie wprowadzenie zmian bez uprzedzenia"
W czasach Focusa mk3, Ford w 2012 zmienił specyfikację i koledzy dostawali auta z gorszym wyposażeniem (mały komputer pokładowy, zamiast dużego graficznego)

b) gdyby podczas odbioru auta została sporządzona notatka, że odbierasz warunkowo, bo auto niezgodne z zamówieniem,
to miałbyś mizerną szansę

c) obstawiam, że podpisałeś protokół odbioru auta bez zastrzeżeń => czyli "pozamiatane" bo brak podstaw prawnych do roszczeń

Gdy już ochłonąłeś i naprawdę chcesz walczyć z Fordem to idź do adwokata - tam Cię "sprowadzą na ziemię"

2) Ja też mam dużo płyt i kaset ALE to nie przeszkadza mi w pobieraniu lubianej przeze mnie muzyki w formacie MP3

Mając oryginalne płyty nie bawię się w konwersję, tylko bez problemu pobieram z netu MP3

Koledze sugeruję rozważenie tego samego

3) Ciesz się samochodem zamiast robić wojnę z Fordem, tak naprawdę o nic
Inne marki też odchodzą od czytników CD => znajoma kupowała Toyotę i tam w radiu nie ma już CD


Rozważ wszystko na spokojnie


pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 07:31   #14
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

Słusznie myślisz. Jeśli masz w umowie CD to napisz reklamację i złóż/wyślij do salonu z potwierdzeniem. Zobaczymy co odpowiedzą. Nie pamiętam co jest na zamówieniach/umowach więc przeczytaj (wcześniej) wszystko dokładnie co podpisywałeś. Również to co jest "małym drukiem". Kupowałeś jako osoba prywatna, czy "na działalność" ?
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 09:59   #15
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

1) Chyba ma szanse bliskie zero, jeśli podpisał protokół odbioru,
bez zastrzeżeń

2) A na pewno nie ma szans na zwrot samochodu

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 12:33   #16
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Sprawy formalno-prawne. Samochód był kupowany dla mnie jako osoby prywatnej z aktualnych zasobów salonu, a nie na zamówienie u producenta. Częścią umowy sprzedaży był załącznik ze specyfikacją a tam jest m.in <radioodtwarzacz>. Sprawdziłem, że w umowie nie ma dopisków <drobnym druczkiem> o możliwości dostarczenia samochodu o innym wyposażeniu. Podpisanie protokołu odbioru nie oznacza moim zdaniem, że klient musi posiadać pełną wiedzę na temat wszystkich parametrów technicznych odbieranego towaru. Właściciele samochodów z silnikami diesla też nie wiedzieli, co zamontowały im fabryki. Odbierałem dom od dewelopera, podpisałem protokół odbioru a póżniej stwierdziłem m.in. w kotłowni zabrakło automatyki do podłogówki i kilku innych elementów, które były wyszczególnione w projekcie. Nie było dużych problemów z uzupełnieniem.

Raczej nie liczę na zamianę auta bo Mondeo Trend z silnikiem 1.5 jest praktycznie już w niedostępny w salonach Polsce. Liczę na wymianę panelu i wstawienie radioodtwarzacza ( z dyskusji wynika, ze jest to TRUDNE ale możliwe) lub rekompensatę (np pakiet, usługi) odpowiadającą kosztom takiej zmiany. Czy ktoś potrafi OSZACOWAĆ te koszty ????

Sprawy emocjonalno-użytkowe. Nie chciałbym, bo nie mam czasu, iść na wojnę z Fordem lub z nikim innym. Jeśli nie dostanę radioodtwarzacza ale dostanę <rekompensatę> to pewnie zapakuję moje płyty CD do kilku kartonów i zawiozę do jakiegoś punktu usługowego aby przegrali mi to na pendriva. Na Spotify, Tidal lub AM nie zawsze znajduje to, czego lubię słuchać.
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 12:49   #17
Greg Poznań
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 15-03-2018
Skąd: Poznań
Model: 2.0 EB
Silnik: 2000
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

To takie polskie, w miejsce radości wkładamy żal i roszczenia ... a życie mija.

Też mam powyżej tysiąca CD z limitowanych japońskich wydań, ponad 500 winyli w większości 1 Press z lat 50...80 ale mam też iPhone’a i za naście zł miesięcznie Apple Music i moja płytoteka, to promil zawartości muzycznej świata w kieszeni ... wsiadam do fury, z automatu mi gra ukochany album, czego chcieć więcej?

Może w tym kryje się coś więcej, jak sam brak szczeliny na CD, ale moim zdaniem tracisz czas i siłę, nic nie ugrasz, a robisz z siebie kretyna (bez urazy), będą patrzeć na Ciebie jak na zjawisko, walczysz z wiatrakami o „nic”, realnie masz jakieś szanse na rekompensatę jak wcześniej pisali koledzy ale w postaci dywaników, pakietu serwisowego, może jakiegoś gadżetu wyposażenia ekstra, maty, siatki do bagażnika etc. Ale na więcej, to bym nie liczył i ludzie mądrze piszą, nie patrzyłeś odbierając, podpisałeś, a teraz coś walnęło Cię w głowę i szukasz kija do d... . Radość z nowej fury poszła bezpowrotnie się dymać, szkoda.
Greg Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 14:57   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

Cytat:
Napisał Greg Poznań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To takie polskie, ...
Czasem ktoś z odrobiną dystansu do naszej rzeczywistości wreszcie napisze z sensem czego można oczekiwać w podobnej sytuacji a czego nie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - moim zdaniem audio w Twoim nowym nabytku zupełnie nie zauważy różnicy jakości odtwarzania z nieobecnego napędu CD w stosunku do muzyki strumieniowanej ze Spotify czy innego źródła.
Też jestem zdania, że walczysz jak Don Kichot.
Dla zasady coś ugraj jakiś bonus i zmień sobie technologię słuchania swojej ulubionej muzyki. Samej muzyki nie zmieniaj.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 15:15   #19
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

Cytat:
Napisał Greg Poznań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a robisz z siebie kretyna
Absolutnie się nie zgadzam z powyższym. Kretynem jest ten kto łyka wszystko bez zastanowienia, i nie walczy o swoje prawa.
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że walczysz jak Don Kichot.
Jak wyżej. Dla przykładu - brak koła zapasowego nie oznacza, że pogorszy się komfort użytkowania, bo jest zestaw naprawczy i assistance - ale jednak powinno być, bo było w specyfikacji.
Nie chodzi o "nowoczesność" czy jej brak.
Jeśli jakiś sprzedawca nie potrafi sporządzić właściwej specyfikacji lub producent nie ogarnął programu, w którym się to robi to nie jest to problem klienta, a przynajmniej nie powinien nim być.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2019, 15:23   #20
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Dziękuję za szczerość. W praktyce radzisz odpuścić za kilkaset PLN bo to tylko <szczelina> na CD więc jestem rozżalonym, roszczeniowym kretynem walczącym z wiatrakami. Piszesz, <to takie polskie> czyli Polska jest krajem podobnych do mnie kretynów? Nie sądzę aby w Niemczech lub US konsument miał duże kłopoty ze skutecznym egzekwowaniem swoich praw w starciu z holdingiem jeśli towar nie spełnia warunków umowy. Sedno sprawy jest bowiem w źle przygotowanej ofercie i umowie. Jeśli jest coś <polskiego> to dalej istniejąca <bylejakoś> wielu usług. Sorry, bez obrazy jeśli pracujesz w tej branży.

Jeśli chcesz mi pomóc, a widzę, ze masz sporo wiedzy na ten temat, to podaj proszę szacunkowe koszty wymiany panelu i instalacji radioodtwarzacza w ASO lub w innym warsztacie. Wtedy będę wiedział jak prowadzić negocjacje z Salonem.
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk5 , radio , radioodbiornik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.