Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2020, 16:57   #1
.Xid.Gr00..
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 6
Domyślnie Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

Witam,

Mam problem stukania w silniku 1.8 DuratecHE w swoim CMaxie. Stukanie nie jest obecne na luzie przy wolnych obrotach. Pojawia się podczas jazdy gdy jadę ze stałymi obrotami (powiedzmy 2500 obrotów). Chwilowo podczas przyspieszania (przy dodaniu gazu, pozniej jest cisza i znowu gdy obroty się wyrównają). Cały czas powyżej 5 tys. obrotów (nie ważne czy dalej przyspieszam, czy utrzymuje takie obroty)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No i teraz tak, nie wiem czy to zawory, panewki, czy może wydech, może łańcuch rozrządu. Ciężko mi to stwierdzić bo tak jak wiele rzeczy potrafię naprawić, wymienić, zdiagnozować tak to spędza mi sen z powiek. Miał ktoś z Was taki problem? Silnik, skrzynia, sprzęgło wydają się być w idealnej kondycji. Silnik jak na powszechny problem pochłaniania oleju, nie bierze go ani grama. Olej wymieniany co 10tys. km, gdzie wypada to praktycznie zawsze po 12 miesiącach. Silnik prakuje cicho, wydaję mi się, że plynnie. Dajcie znać jeżeli kojarzycie problem lub wiecie jak to dokładniej sprawdzić, gdzie tego słuchać, jak to zweryfikować. Dysponuje endoskopem, komputerem mogącym sprawdzić parametry silnika podczas pracy gdyby to miało jakoś pomóc.


Ostatnio edytowane przez .Xid.Gr00.. ; 25-01-2020 o 17:00
.Xid.Gr00.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 18:33   #2
bamber270
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 13-12-2017
Skąd: SZydłowiec
Model: ford c-max
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

Postawiłbym na panewki wiele razy słyszałem ten dzwiek i były to panewki co do rozrządu to pokrywę zaworów zdjąć przekręć kołem pasowym i będzie widac czy łancuch jest dobrze napięty
bamber270 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 18:57   #3
.Xid.Gr00..
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

Oglądałem kilka filmików na yt z podobnym stukaniem, 90% kończyło się właśnie wymianą panewek (były powycierane). Ciekawe jestem jaki to będzie koszt, chyba pokuszę się wtedy o większy zakres remontu jak już i tak silnik będzie rozgrzebany.
.Xid.Gr00.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 19:06   #4
bamber270
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 13-12-2017
Skąd: SZydłowiec
Model: ford c-max
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

Jak umiesz sam zrobić to koszt niewielki
bamber270 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 19:15   #5
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

jak już panewka stuka to na wymianie samej panewki się raczej nie skończy, zakres prac będzie/ powinien być większy (sprawdzenie wału-ew szlif, sprawdzenie korbowodów-wymiana/regeneracja, rozrząd nowy, płyny nowe,uszcelnienia itp)
*bamber270 - nie wiem co rozumiesz za niewielki koszt
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 19:37   #6
bamber270
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 13-12-2017
Skąd: SZydłowiec
Model: ford c-max
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

Jak oddasz auto do mechanika to koszt na pewno będzie wiekszy jak rozbierzesz sam i tak jak napisałeś do sprawdzenia jest wiele rzeczy jeśli ty je zawieziesz do odpowiedniej firmy do sprawdzenia i poskładasz to na pewno koszta będziesz miał mniejsze
bamber270 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 00:16   #7
MxS84
ford::amateur
 
Avatar MxS84
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Bochotnica
Model: C-max
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

Witam,
Dołączę się do tematu.
Posiadam identyczny problem. Od dłuższego czasu zmagam się ze znalezieniem informacji dot. czym to klekotanie może być spowodowane, lecz jak narazie bez rezultatu.
MxS84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 07:09   #8
cebulator
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 27-10-2017
Skąd: Mielec
Model: C-max
Silnik: Duratec 1.8 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

Informacje masz powyżej.
Sprawdź panewki, żeby potem nie było zdziwienia.
cebulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 15:01   #9
.Xid.Gr00..
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2018
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stukanie przy równych obrotach powyżej 2000

No dobra, bo ktoś może posiłkować się tym tematem ponieważ problem jest powszechny (siedziałem już w nie jednym fordzie z takim stukaniem).

Jeden z kolegów z forum poszukał, udało mu się znaleźć osobę, która zdiagnozowała, że to panewka 1 cylindra. Całość wyniosła (z wymianą oleju i filtru na czas dotarcia) 550zł. Zaskoczony niską ceną wziąłem forda z parkingu i pojeździłem po mechanikach i teraz najlepsze.

Duży serwis samochodowy, podjechałem, pan stwierdził, że klawiatura jest brudna w ropie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i to mogą być wtryski.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Faktycznie może i jest tam trochę oleju po nalewaniu oleju ale to przecież benzyna.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam początek gdzie podanych jest kilkanaście powodów "bo tak to jest z mechaniką" mnie zniechęcił dosyć mocno.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem umówiony na rozkręcenie go z góry i z dołu i diagnozę. Natomiast wydaję mi się, że naprawa w tym miejscu będzie studnią bez dna i zakręcę się w kwocie remontu całego silnika oscylującej w widełkach 3000 - 4000zł. Nie wiem czy nawet go tam wstawiać i faktycznie weryfikować, natomiast czas mojego C-Maxa ucieka z każdym kilometrem.

Odjechałem z tamtego warsztatu i przejechałem do drugiego mechanika. W tym wypadku samodzielna osoba, przydomowy warsztat. 30 sekund, Pan mówi że to panewka, prawdopodobnie drugiego cylindra. Niestety nie miał czasu na żadne szczegółowe diagnozowanie. Wnioski na szybko: wymiana dolnych panewek może nie rozwiązać problemu, przy górze to może dodatkowo pochłonąć kolejne setki bo przy 200500 km przebiegu (jeżeli to prawda) może być tam już grubo. Dostałem numer, dostałem też propozycję ściągnięcia słupa i po prostu wymiany silnika co zamknąć się może w kwocie 2000zł. Natomiast pytanie na co wymienię.

W chwili obecnej nie mam swojego rozwiązania problemu. Dużo wyjeżdżam więc mogę nie mieć czasu na naprawę auta ponieważ zaczyna się sezon, chyba że po prostu przy którymś wyjeździe wrzucę go na jakiś warsztat i zobaczymy jak to wyjdzie.

Natomiast otuchy osobom, które mają podobny problem może dodać rozwiązany problem (na przełomie ostatnich dni), który opisywałem na samym początku. Moim zdaniem niska cena i chciałbym, żeby i w moim wypadku wyszło to tak prosto.

Ubolewam bo silnik pije 50-100ml lub nic na 10,000km. Pracuje cicho na jałowym, dużo w niego wrzuciłem, jak coś stuka to nigdy się nie czaiłem i wszystko wymieniałem na nowe lub oddawałem do renowacji natomiast koszt ok. 4tys. w moim prawie pełnoletnim C-Max'ie to już za wiele. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@UPDATE Z 18.02.2020

Kupiłem panewki korbowodowe, olej, filtr, wrzucam auto jutro do mechanika, zobaczymy czy to będzie to. Niestety nie mam dostępu ani do kanału ani do podnośnika więc nie mam jak tego zrobić samemu. W szlifowanie, uszczelnianie, remont silnika bawić się nie będę ponieważ prościej będzie kupić słupek silnika i go wymienić.

Ostatnio edytowane przez .Xid.Gr00.. ; 18-02-2020 o 15:08
.Xid.Gr00.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.