Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2013, 12:27   #1
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Thumbs up Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Właśnie z sukcesem dołożyłem alarm do mojego MK4 - chodzi o alarm obwodowy i pojemościowy. Procedura jest dość prosta.Najpierw trzeba sprawdzić czy posiadamy przygotowaną fabrycznie instalację do alarmu - najprościej sprawdzić czy jest założona wtyczka przy zamku maski.
Potem trzeba kupić kilka gratów:
- zamek maski z czujnikiem alarmu - najpierw sprawdzamy czy nasz zamek ma czujnik - patrzymy czy w gnieździe zamka w którym wpięty był kabel są piny - jeśli są ten wydatek odpada (brak zdjęcia ponieważ założyłem szybciej).
- trąbka alarmu - może być od MK3

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- lampka oświetlenia z czujnikami ruchu - jeżeli chcemy mieć alarm tylko obwodowy nie jest konieczna - na ostatnim zdjęciu gniazdo do czujek ruchu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DSC_0014.jpg



No oczywiście potrzebny jest ELM + ELMconfig do zmiany konfiguracji auta

Montaż
Najpierw demontujemy z prawej strony bagażnika boczek za którym szukamy wtyczki go klaksonu alarmu.
DSC_0001.jpg
DSC_0002.jpg


Wtyczke tą podłączamy do klaksonu a sam klakson przykręcamy do nadwozia tak aby złapał masę.

Potem demontujemy lampkę wewnętrzną oraz odkręcamy ramkę lampki - pod nią znajdziemy zamocowany kabel do czujek ruchu.

DSC_0008.jpg
Wyciągamy go na wierzch, przykręcamy ramkę oraz podłączamy nową lampkę z czujnikami ruchu.

Zmiana konfiguracji samochodu

Odpalamy ELMConfig, czytamy BCM i w CCC zmianiamy

- zmieniamy że auto ma alarm

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- zmianiamy że są zainstalowane czujki ruchu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po tych zmianach mamy aktywny alarm oraz nowe menu na Convers+
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Oczywiście jak ktoś chce mieć alarm tylko obwodowy może nie montować czujek ruchu. Również jak ktoś ma problem z dostaniem zamka maski z czujnikiem alarmu to może zewrzeć piny we wtyczce przy zamku - ale tego nie polecam ponieważ po otwarciu maski nie włączy się alarm, a po odpięciu akumulatora można wchodzić do środka bez hałasu. Można również do wtyczki zamka maski podłączyć krańcówkę ale jak już pisał tedi w innym wątku trzeba zdobyć krańcówkę o odwróconej logice - maska zamknięta krańcówka zwarta.


UZUPEŁNIENIE
Dzisiaj znalazłem trochę czasu i zrobiłem mały upgrade alarmu - doposażyłem jeszcze go w syrenę z podtrzymaniem bateryjnym.
Opis jest oczywiście do Mondeo MK4 (analogicznie do opisu z pierwszego postu) ale w S-Maxi Galaxy powinno być podobnie - ta sama platforma.

Najpierw potrzebne graty (numery części na zdjęciach):

1. Mocowanie syreny
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


2. Syrena z potrzymaniem bateryjnym

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



3. Wiązka połączeniowa syreny z instalacją auta

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Montaż:

Syrena z podłączoną wiązką
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Wtyk który wpinamy w instalację auta

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Demontujemy w aucie:
1. Lewe nadkole
2. Obudowę filtra powietrza
3. Akumulator
4. Obudowę akumulatora

Za obudową akumulatora znajdziemy gniazdo zakończone zaślepką do którego podłączamy syrenę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Gniazdo po zdjęciu zaślepki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Bump: Przykręcamy mocowanie syreny pod nadkolem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Do mocowania przykręcamy syrenę i przeciągamy zakupiony przewód przez otwór z komory silnika który wpinamy w syrenę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Przeciągniety przewód wpięty już w instalację
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Składamy wszystko do kupy - nadkole, obudowe akumulatora, akumulator i obudowę filtra powietrza.

Zaglądamy do skrzynki bezpieczników umieszczonej z tyłu auta i sprawdzamy czy jest tam włożony przekaźnik (u mnie był włożony fabrycznie) - jak go nie ma to uzupełniamy brak.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



No i pozostało jeszcze poinformowanie systemów auta że ma zainstalowany alarm z syreną z podtrzymaniem bateryjnym. W tym celu odpalamy ELMconfig i zmieniamy opcje:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Od tej chwili syrena zaczyna działać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0003.jpg (98.8 KB, 13259 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0004.jpg (99.0 KB, 12891 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0011.jpg (98.0 KB, 13082 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0013.jpg (99.1 KB, 12928 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1.jpg (94.2 KB, 12903 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (92.8 KB, 12671 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0021[1].jpg (95.7 KB, 12771 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0022[1].jpg (95.5 KB, 12593 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0023[1].jpg (96.8 KB, 12566 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0025[1].jpg (96.8 KB, 12545 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez piotrali ; 27-04-2014 o 20:58 Powód: Uzupełnienie
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 14:42   #2
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Tak na marginesie: poobserwuj auto czy nie będzie problemów z rozładowującym się akku. W conversie+ od rocznika zdaje się 2007 było coś skopane, między innymi w połączeniu z alarmem fabrycznym (jest nota serwisowa w tej sprawie).
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 15:52   #3
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Alarm mam założony od tygodnia i nie zauważyłem żadnych problemów z akku. Dzięki za ostrzeżenie - będę to monitorował. Być może żadne problemy jeszcze nie ujawniły się ponieważ auto codziennie jeździ i alternator zdąży doładować akku. Zobaczymy co będzie dalej - czy ktoś mógłby udostępnić tą notę serwisową i procedurę rozwiązania problemu.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 19:41   #4
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Numer noty serwisowej:
TSB - 56/2009

I trochę dyskusji na forum z UK:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"There's a flat battery TSB (56/2009) affecting vehicles built before Feb 2009 with Convers+ and perimeter alarm."
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2013, 23:04   #5
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

trochę o dołożeniu alarmu jest tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (trzeba się zarejestrować)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2013, 13:18   #6
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trochę o dołożeniu alarmu jest tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (trzeba się zarejestrować)
Na tym czeskim forum ciekawie rozwiązali brak zamka maski z czujnikiem do alarmu.

Zdjęcia zaczerpnięte z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zamek maski
ff2_alarm_bonnet_switch.jpg

Wtyczka do czujnika otwarcia maski - te piny można zewrzeć jak nie chcemy monitorować otwarcia maski
ff2_alarm_C811.jpg

Piny w gnieździe zamka maski który posiada czujnik otwarcia
ff2_alarm_bonnet_switch_pins.jpg

Domowy sposób dorobienia monitorowania otwarcia maski na zamku bez czujnika.
Potrzebny kawałek przewodu
IMG_2667.jpg

Wpinamy go do wtyczki
IMG_2668.jpg

Drugi koniec podłączamy do metalowej części zamka
IMG_2663.jpg

No i niestety musimy zadbać o masę która przyjdzie z maski - w tym celu trzeba usunąć trochę lakieru żeby był kontakt
IMG_2671.jpg

Wg mnie lepiej załatwić zamek maski z czujnikiem - ewentualnie masę wolałbym zrobić przykręcając jakąś blaszkę do tej śruby mocującej pręt wchodzący w zamek a nie niszczyć lakier w którym zachwile zacznie się korozja i nie będzie pewnego kontaktu

Ostatnio edytowane przez piotrali ; 14-10-2013 o 11:23
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 10:36   #7
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał piotrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym czeskim forum ciekawie rozwiązali brak zamka maski z czujnikiem do alarmu.
właśnie o to mi chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 12:37   #8
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

To ja mam pytanie czy jak mam zamek do ktorego wchodzi wiazka jak na rys.wyzej to jest on z czujnikiem?. I drugie czy konieczny jest montaz sygnalizatora-syreny czy alarm moze byc cichy tzn tylko kierunki ew.sygnalizuja zadzialanie.
pozdrawiam Jacek
ps.sprawdziłem zamek bez pinow w takim razie od czego pasuje (s-max czy maze focuc i jakie)

Ostatnio edytowane przez jaculek63 ; 14-10-2013 o 13:17
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 13:21   #9
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Niestety wiązka dochodzi do zamka z czujnikiem i bez czujnika. Zamek z czujnikiem poznasz po pinach w jego gnieździe.

Co do sygnalizatora to nie sprawdzałem ale sądzę że nie powinno być problemu bez niego - powinny mrugać kierunki. Ale sygnalizator to jest niewielki wydatek ok 20 zł bo może być dowolny - ja założyłem do mojego MK4 od MK3. Droższą rzeczą jest lampka z czujnikami ruchu - ale jej nie trzeba zakładać.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 17:52   #10
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał piotrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety wiązka dochodzi do zamka z czujnikiem i bez czujnika. Zamek z czujnikiem poznasz po pinach w jego gnieździe.

Co do sygnalizatora to nie sprawdzałem ale sądzę że nie powinno być problemu bez niego - powinny mrugać kierunki. Ale sygnalizator to jest niewielki wydatek ok 20 zł bo może być dowolny - ja założyłem do mojego MK4 od MK3. Droższą rzeczą jest lampka z czujnikami ruchu - ale jej nie trzeba zakładać.
A zamek tylko od MK4 czy s-maxa i focusa tez pasuje?
ps.masz ford power czy kluczyk.

Ostatnio edytowane przez jaculek63 ; 14-10-2013 o 17:57
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.