Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2017, 12:39   #1
malek360
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-06-2017
Skąd: Przędzel
Model: FOCUS/FIESTA
Silnik: 2.0ST/1.4
Rocznik: 2014/2007
Postów: 17
Domyślnie Zły płyn wspomagania zielony/czerwony, głośna praca pompy

Witam, dziewczyna kupiła Fiestę z 2006r, pompa zaczęła dawać o sobie znać głośno pracuje płyn niby nie pieni się wspomaganie działa całkiem przyzwoicie lecz ta głośna praca mnie niepokoi był w warsztacie i powiedzieli 600 za regeneracje. Kwestia tego czy kupić używkę 70-100zł i próbować szczęścia czy regenerować. Druga sprawa to działanie sprzęgła (auto ma 157tyś niby) nie mam papierów czy było robione specyficznie działa górą tylko zmienia ładnie biegi wchodzą dobrze oprócz wstecznego zgrzyta prawie przy każdym wrzuceniu . Przy zmianie biegów słychać stuk czasem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Mam nadzieje że opis usterek wystarczy ciężko jest mi podjechać do mechanika ponieważ mieszkam kawałek od jej domu a sama sobie nie poradzi :-) .


Ostatnio edytowane przez malek360 ; 08-08-2017 o 00:24 Powód: Wsteczny się wyjaśnił, drugi problem nawiązuje do wspomagania
malek360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 14:49   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

Podpowiedz Jej że jak będzie chciała włozyć wsteczny bieg, najpierw niech włoży obojętnie jaki, i nie puszczając sprzęgła od razu na wsteczny. Napewno nie zgrzytnie ani razu, jak to wykona.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 18:25   #3
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,323
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

Po pierwsze jak bierze sprzęgło ? Jeśli nisko to może być problem z wysprzęglikiem czy nawet niskim poziomem płynu albo i zapowietrzającym się wysprzęglikiem ..... i wtedy wrzucanie zwłaszcza wstecznego może objawiać się zgrzytem
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 20:30   #4
malek360
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-06-2017
Skąd: Przędzel
Model: FOCUS/FIESTA
Silnik: 2.0ST/1.4
Rocznik: 2014/2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

Więc tak miałem pod ręką , wrzuciłem 1 potem R i dalej zgrzyt czasem wejdzie normalnie. Sprzęgło nie bierze od dołu ja wiem od ponad połowy chodzi mi bardziej że przy zmianie na samej górze puszcza przy samym koniuszku w Hondzie czy Oplu leciwe autka sprzęgło działa inaczej : D może kwestia przyzwyczajenia płyn sprawdzałem jest w normie. Czort go wie po zakupie prawa sprężyna strzeliła dobrze że na podwórku :-), standard nawiew i kodowanie radia. W przyszłym tygodniu jedziemy do znajomego mechanika popytać czy warto się pchać w używkę (sam bym montował jak jest dobre podejście plus nowy płyn) jaki stosować płyn do układu wspomagania ?
malek360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 22:03   #5
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

Witam

Bieg wsteczny nie ma synchronizatora.Trzeba przed wł.biegu nieco odczekać, 3-5 sekund aby wałki wyhamowały.Jeżeli dalej następuje zgrzyt to przyczyną jest usterka po stronie ukł.wyłączania sprzęgła.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 22:54   #6
malek360
ford::beginner
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-06-2017
Skąd: Przędzel
Model: FOCUS/FIESTA
Silnik: 2.0ST/1.4
Rocznik: 2014/2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Bieg wsteczny nie ma synchronizatora.Trzeba przed wł.biegu nieco odczekać, 3-5 sekund aby wałki wyhamowały.Jeżeli dalej następuje zgrzyt to przyczyną jest usterka po stronie ukł.wyłączania sprzęgła.

pozdrawiam
Wiem jak działa wsteczny. Problem polega na tym że auto stoi i wbijanie wstecznego następuje po zgrzycie mam nadzieje że skrzynia nie pada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
malek360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2017, 06:11   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

Może łatwiej i prościej zacząć od sprawdzenia pompy sprzęgła, nie od razu do mechanika.

Aby sprawdzic pompę należy energicznym ruchem wcisnać pedał ssprzęgła raz, i po 2 sekundach próbowac włozyc wsteczny. Jeżeli zgrzyta, powtórzyc jeszcze raz ,ale dwukrotnie energicznie, bez zbednej przerwy nacisnac, 2 sekundy odczekać i wkładać.
Jeżeli dalej zfgrzyta, to może byćwyrobiona pompa, i trzeba założyc nową. Operacja prosta, nie potrzebny mechanik. On od razu każe robić nowe sprzęgło, nawet bez ogladania usterki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2017, 07:07   #8
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Bieg wsteczny nie ma synchronizatora.Trzeba przed wł.biegu nieco odczekać, 3-5 sekund aby wałki wyhamowały.Jeżeli dalej następuje zgrzyt to przyczyną jest usterka po stronie ukł.wyłączania sprzęgła.

pozdrawiam
A co jeśli sprzęgło jest nowe (jak u mnie) i wszystko do przodu jest bardzo ok, ale do tyłu też jak u autora wątku niekoniecznie?

U mnie wsteczny za pierwszym razem wchodzi od razu, ale po naciśnieciu gazu słyszę tylko "trrrrrrr", obroty idą w górę,
reakcji na gaz brak poza owym trrrr. Wysprzęglam, wrzucam znów wsteczny, zgrzyta, bieg zaskakuje, auto jedzie do tyłu.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2017, 07:49   #9
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,323
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

slawomirro
u ciebie kwestia mechaniczna wybieraka i masz na tyle luzu , że bieg nie wchodzi do końca i go wyrzuca
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2017, 08:04   #10
bzyq81
ford::advanced
 
Avatar bzyq81
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 314
Domyślnie Odp: Wsteczny wchodzi ze zgrzytem

Z tym wstecznym to ojciec ma to od nowości. Te typy tak maja. Żaden powód do zmartwienGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z Tapatalk
bzyq81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.