Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2023, 23:47   #1
Gerwazy_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2015
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Uszkodzona chlodnica w czasie powrotu z wakacji

Cześć. W trakcie powrotu z wakacji rozszczelniła się chłodnica w Austrii.
Leję się i to mocno w niej. Na razie dolewam wody.
Teraz idziemy spać na jakimś parkingu, ale czy w Austrii da się kupić jakiś uszczelniacz na stacji benzynowej? Jak nie kupie to czym uszczelnić chłodnica, abym doczłapał do Polski z dzieciakami?
Mam klej dwuskładnikowy i kropelkę.
Załączam zdjęcie miejsca gdzie jest wyciek z chłodnicy. Widać tworząca się kropelkę, górny rząd.
Mam nadzieję że ktoś pomoże z jakimś pomysłem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Gerwazy_ ; 02-09-2023 o 23:50
Gerwazy_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2023, 08:20   #2
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 66
Domyślnie Odp: Pomkcy: Uszkodzona chlodnica w czasie powrotu z wakacji

Klej na pewno odpada. Podstawa klejenia to 100% oczyszczenia powierzchni więc ten pomysł bym pogrzebał. Uszczelniacze do chłodnic nie koniecznie pomogą a czyta się że mogą też zaszkodzić. Masz stare auto więc może taki uszczelniacz nie ma gdzie szkód zrobić ale ryzyko jest. Ja osobiście chyba bym wolał delikatnie jechać do polski dolewając wody. Najlepiej by było kupić chłodnicę i wymienić. Domyślam się że to kamper. Nie możesz stanąć na 2-3 dni i zamówić chłodnicę kurierem z Polski?
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2023, 10:26   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,984
Domyślnie Odp: Pomkcy: Uszkodzona chlodnica w czasie powrotu z wakacji

Jeżeli nie chcesz kupować chłodnicy w Austrii i tam wymieniać (to nie jest bardzo droga część nawet tam), to radziłbym jechać z otwartym układem chłodzenia (bezciśnieniowym) - korek w zbiorniczku tylko włożony, ale nie dokręcony. To zdecydowanie spowolni wyciek i dolewając wodę dojedziesz do domu. Tylko jeżeli miałbyś jechać przez wysokie alpejskie przełęcze - to jest wtedy ryzyko zagotowania się wody przy otwartym układzie. Ale chyba ci to nie grozi.
Wodę dolewaj jak najczęściej - tak, aby do gorącego układu nie dolewać dużych porcji zimnej wody. Takie nagłe schłodzenie jest bardzo niewskazane dla gorącego silnika...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-09-2023 o 10:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2023, 23:41   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Uszkodzona chlodnica w czasie powrotu z wakacji

Ja tak uszczelniłem tymczasowo w trasie chyba poxylianą, dokładnie już nie pamiętam. Miało być tylko na powrót do domu +-600km a jest do teraz. Ponad trzy lata i osiołek śmiga
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2023, 07:23   #5
Gerwazy_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2015
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Odp: Uszkodzona chlodnica w czasie powrotu z wakacji

Udało się. Wbrew informacja austryjackiego mechanika ze nie da się kupić w niedzielę na stacji uszczelniacza do chlodnic to jednak się da. Szukałem przez 159km na stacjach ale znalazłem, tylko na bocznej drodze.. do tego kombinereki aby przygiąć aluminium w chlodnicy i jakoś dojechałem do domu.
Dziękuję za pomysły.
Gerwazy_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.