Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2022, 11:05   #2751
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,544
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał kaskaderr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakość dźwięku u chińczyka...nie trzeba pisac, ale funkcjonalność większa.
Kamera cofania, OBD, android i jego możliwości.
czyli wydając 2k
straciłeś/nie polepszyłeś
jakość dźwięku
jakość odbioru stacji radiowych
jakość dźwięku rozmów tel.
zakres komunikacji C+ z radiem

nie przybyło
jakości obsługi BT Audio, USB, fabryczna była niezła

przybyła
obsługa kamery (którą i tak trzeba była dołożyć), są fabryczne wersje z kamerą
funkcje dostępne w telefonach, przy czym o wątpliwej optymalizacji działania

Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 20:14   #2752
Pajka
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-05-2016
Skąd: Ostróda
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM Automat
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Mam problem z radiem Boissen. Co jakiś czas pobiera prąd i przez to rozładowuje akumulator. Czy jest na to jakiś patent? Wszystko w radiu działa prawidłowo.

Dostałem odpowiedź od producenta, należy rozłączyć ACC jak jest podłączony Canbus.

Ostatnio edytowane przez Pajka ; 05-11-2022 o 07:06
Pajka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 20:13   #2753
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Pajka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem z radiem Boissen. Co jakiś czas pobiera prąd i przez to rozładowuje akumulator. Czy jest na to jakiś patent? Wszystko w radiu działa prawidłowo.

Dostałem odpowiedź od producenta, należy rozłączyć ACC jak jest podłączony Canbus.
I ma rację producent, temat też był tu na forum jeśli radio ma w zestawie canbus i ten jest podłączony to ACC i ILL muszą być rozłączone.
ACC i ILL muszą być połączone między radiem a canbusem.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2022, 13:53   #2754
jaqubik
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-06-2021
Skąd: Gliwice
Model: s-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Adam_19841 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby ktoś miał jeszcze problem z logowaniem do konta google to dajcie znać bo ja u siebie znalazłem rozwiązanie problemu.
cześć
kilka miesięcy czy nawet z rok temu pisałem tutaj o problemach z poprzednim radiem. Sprzedawca samochodu dołożył mi do nowego radia 8 stówek i stałem się posiadaczem nowego modelu, który miał obsługiwać conversa itd.
Nastąpiła zmiana, bo zaczęły pikac czujniki (na ekranie wyświetlała się nawet wizualizacja wskazująca konkretny czujnik). Wszystko super convers działał... ALE
... no właśnie nie mogłem zalogowac się do konta google. Sprzedawca radia przesłał mi aktualizację od chińczyka, która miała to uzdrowić i rzeczywiście do konta google już się zalogowałem, ale jednocześnie ograniczyła się komunikacja z conversem i nie mogę klikać wszystkiego na kierownicy.

Zastanawiam się co robić. Mogę zwrócić to radio i kupić inne, ale widzę, że chyba nie ma pewnych modeli na rynku.
Sprzedawca mojego radia przyznaje mi rację i chce mi zwrócić pieniądze, bo nie ma już siły gadać z chińczykiem, który twierdzi że "nie da się"..
Myślałem, czy by może nie odinstalować jakoś tej aktualizacji (może powrót do ustawień fabrycznych pomoże) i wtedy nie próbowac jeszcze raz rozwiązać problemu z kontem google. Kolego Adam_19841 podziel się swoim rozwiązaniem
jaqubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2022, 20:25   #2755
Dżepetto
ford::amateur
 
Avatar Dżepetto
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 27-11-2022
Skąd: Konin
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 CDTi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

odkopuję temat bo trochę wody upłynęło
Kupiłem focusa 2009 rok
Radyjko fabryczne, chciał bym wymienić na androida, nie wydając milionów
Nie jestem Audiofilem, zależy mi jedynie by posłuchać muzy z neta, wpakować yanosika, i mapy google. Na YT widziałem sporo dość pozytywnych opinii na temat chińczyków. wiem że są lepsze itp
Ja chciał bym zapytać o konkretne modele
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ma ktoś porównanie, by się podzielić spostrzeżeniami ?
Dżepetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2022, 11:37   #2756
Adam_19841
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Galaxy
Silnik: 2000
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał jaqubik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cześć
kilka miesięcy czy nawet z rok temu pisałem tutaj o problemach z poprzednim radiem. Sprzedawca samochodu dołożył mi do nowego radia 8 stówek i stałem się posiadaczem nowego modelu, który miał obsługiwać conversa itd.
Nastąpiła zmiana, bo zaczęły pikac czujniki (na ekranie wyświetlała się nawet wizualizacja wskazująca konkretny czujnik). Wszystko super convers działał... ALE
... no właśnie nie mogłem zalogowac się do konta google. Sprzedawca radia przesłał mi aktualizację od chińczyka, która miała to uzdrowić i rzeczywiście do konta google już się zalogowałem, ale jednocześnie ograniczyła się komunikacja z conversem i nie mogę klikać wszystkiego na kierownicy.

Zastanawiam się co robić. Mogę zwrócić to radio i kupić inne, ale widzę, że chyba nie ma pewnych modeli na rynku.
Sprzedawca mojego radia przyznaje mi rację i chce mi zwrócić pieniądze, bo nie ma już siły gadać z chińczykiem, który twierdzi że "nie da się"..
Myślałem, czy by może nie odinstalować jakoś tej aktualizacji (może powrót do ustawień fabrycznych pomoże) i wtedy nie próbowac jeszcze raz rozwiązać problemu z kontem google. Kolego Adam_19841 podziel się swoim rozwiązaniem
Ja u siebie zalogowałem się przez przeglądarkę internetową do konta google i zainstalowałem aplikacje, które miałem powiązane z kontem. Od tego momentu radio jest już powiązane z kontem i nie ma problemu.
Co do przycisków na kierownicy to też mi część nie działa po rzekomym ulepszonym sofcie(teoretycznie naprawiającym błąd logowania - ale to nic nie naprawiło tylko wręcz przeciwnie a po tej aktualizacji nie mogę chyba wrócić do ustawień fabrycznych z jakimi kupiłem radio) przesłanym od chińczyka.
Adam_19841 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2022, 21:19   #2757
Labis
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-05-2021
Skąd: Pila
Model: S max
Silnik: s max
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

WItajcie
Czy ktoś rozwiązał problem z brakiem mocy zalogowania na google play? przy wpisaniu loginu wywala do menu początkowego...
Wersja androida
8.1.0
hardware
8-core AllWinner -rom 32gb - ddr3 2gb - 1024x600

Kernel version
Linux 4.4.89

os Version
KC1D01h1-036-3.0.4.3.5- IVT - 20190311 -701F

MCU Version
STM8-20190111-1KC2-16

Dajcie znac, jezeli ktos juz rozwiazal owy problem, bylbym na prawde wdzieczny !
PS. Nazwy radia nie pamietam, na owym radiu nie ma nazwy producenta wiec obstawiam na jakis chińczyk bo z takim juz auto kupiłem...

Pozdrawiam!
Labis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 11:10   #2758
Lightman
ford::beginner
 
Avatar Lightman
 
Imię: Krzych
Zarejestrowany: 06-02-2018
Skąd: Morąg
Model: S-MAX MKI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Radioodtwarzacz z android i coverse +

Cześć!
NA szybko kto ma zamontowane radio z androidem i jakie polecacie do converse +.
Wrzucam do siebie licznik po lifcie converse + , jak sie wyrobie szybko od razu chciałbym wrzucić radioodtwarzacz (mam teraz starego szrota 6000 cd czy tam cdc)
Macie coś sprawdzonego ? minimum pewnie to 2gb ramu. I jak to działa z conversem+
Na początek taka przymiarka
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak macie fotki jak to siedzi to też bym był wdzieczny
Lightman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2023, 20:54   #2759
raq_u
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2013
Model: transit
Silnik: 2.5td
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam,
po tym jak padł digitizer NX w moim Galaxiaku, zdecydowałem się na wymianę na chińczyka z Androidem 10. Po podłączeniu muszę przyznać, że radio jak za te pieniądze, wliczając podmianę panelu z klimą działa bardzo dobrze i spełnia większość oczekiwań.
Parametry radia z systemu:
CPU version: Octa-UIS8581(8 core CortexTM A55, main Frequency 1,6ghz)
GPU version: PoverVR Fentale GE8322 up to 550MHz
Działają przyciski multimedialne na kierownicy, ekran przyciemnia się, ładnie zbiera FM na oryginalnej antenie (na przejściówkach i separatorze), Bluetooth nie rwie, wykrywa wsteczny, można zalogować się na Googla. Żeby to osiągnąć konieczna była wymiana akumulatora i zmiana w konfiguracji auta radia na "low". Radio zeżarło go do tego stopnia, że nawet ABS nie działał.
Z opisów które są dostępne w internecie, wymienione funkcje działają bezpośrednio przez połączenia na pinach kostki. Choć radio ma dołączony Canbus dekoder, czy jak to zwał, niestety nie daje możliwości sterowania panelem klimatyzacji, dodatkowymi przyciskami na kierownicy, ani Converse+. Oczywiście kontakt ze sprzedawcą skutkuje wnioskami rodzaju "maj frend nagraj i pokaż co nie działa", opis nie wystarcza.
Dołączony dekoder to :Hiworld FD01.11 (MeiHua), Vcan-Ford-D, 130709, 0363020121 _2041519582
Niestety wszystko wskazuje, że nie jest najwyższych lotów. Sprawdziłem kilka możliwych konfiguracji (S-Max, Mondeo do 2013r, Focus, Edge itp.) i nic to nie dało.
Tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś posiada dane zestawienia przydatności takich dekoderów do Forda?
Sprzedawca nie chce mi doradzić na jakiego mógłbym go wymienić, a radio w ustawieniach ma ich multum. Dlatego doszedłem do wniosku, że sprawa nie jest przegrana i da się coś na podmianę znaleźć.
Może Ci u których rzeczone funkcje działają, pochwalą się jaki Canbus dekoder posiadają u siebie. Takie zestawienie mogłoby się okazać bardzo pożyteczne.
raq_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2023, 21:04   #2760
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,544
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ile chcesz za tego uszkodzonego NXa?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.