Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2022, 20:49   #1
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Witam wszystkich serdecznie.
Borykam się z problemem dużego spalania (12-13l) w mojej Fieście VI z 2007 roku, 69 KM,1,3 v8 Duratec (A9JA). Przerobiłem już wiele tematów bez większego rezultatu. Ostatnio wziąłem się za pomiar ciśnienia paliwa pompy jak i na listwie wtryskowej. Nie wiem czy dobrze ale manometrem podłączyłem się do dwóch końcówek przy regulatorze ciśnienia paliwa. Gdy manometr podpiąłem się się do złącza górnego (czerwonego) ciśnienie na wolnych obrotach wynosiło ok. 1,5 bara, gdy do dolnego (białego) wynosiło ok. 2,5 bara - zdjęcia w załączniku.
Nie wiem - czy dobrze to uczyniłem ale gdzie indziej nie można się podpiąć i jak interpretować wyniki.
Proszę o podpowiedź który z przewodów jest zasilaniem listwy (biały czy czerwony) a który powrotem.
Ja rozumuję to tak, że ten przewód z białym złączem jest zasilaniem ze zbiornika a ciśnienie wskazuje na ciśnienie jakie podaje pompa paliwowa (2,5 bara). Natomiast przewód z czerwoną końcówką chyba wskazuję ciśnienie na listwie wtryskowej (1,5 bara) po wyregulowaniu przez regulator ciśnienia paliwa - czy tak, czy może wskazuje coś innego.
Wg. tego co ustaliłem to pompa paliwa powinna podawać ze zbiornika ciśnienie w granicach 3 - 4 barów w zależności od producenta pompy.
Natomiast regulator powinien ustawić ciśnienie na listwie wtryskowej w granicach 2,7 - 3 bary.
Jeżeli dobrze rozumuje, to jeden i drugi parametr jest zaniżony, ale zanim zabiorę się za wymianę pompy i regulatora chciałbym to potwierdzić z bardziej doświadczonymi forumowiczami.
Pozdrawiam i oczekuję na wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220103_152307.jpg (104.3 KB, 32 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20220103_151532.jpg (104.7 KB, 24 wyświetleń)

__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.

Ostatnio edytowane przez walimar ; 04-01-2022 o 21:03
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 11:49   #2
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Te 2,5 bara to nie jest ciśnienie pompy, ale rzeczywiste na listwie (takie jakie utrzymuje regulator). Żeby zmierzyć ciśnienie pompy musisz musisz wpiąć się manometrem w przewód zasilający pomijając listwę. Wiadomo, ze nie odpalisz auta, ale włączając zapłon zobaczysz jakie ciśnienie podaje pompa. Te 1,5 bara to jest ciśnienie na powrocie.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 16:54   #3
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Cytat:
Napisał zbinek512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te 2,5 bara to nie jest ciśnienie pompy, ale rzeczywiste na listwie (takie jakie utrzymuje regulator). Żeby zmierzyć ciśnienie pompy musisz musisz wpiąć się manometrem w przewód zasilający pomijając listwę. Wiadomo, ze nie odpalisz auta, ale włączając zapłon zobaczysz jakie ciśnienie podaje pompa. Te 1,5 bara to jest ciśnienie na powrocie.
Chyba nie do końca się z tobą zgodzę. Według mnie jedno z ciśnień musi na pewno być ciśnieniem podawanym przez pompę paliwa (które jutro sprawdzę w garażu). Przecież listwa skąś musu brać zasilanie. Pytanie jest czym jest to drugie ciśnienie, czy ciśnieniem panującym na listwie wtryskowej czy też na przykład powrotem - stanowiącym różnicę ciśnienia podawanego przez pompę paliwa a ciśnieniem przepuszczonym przez regulator ciśnienia na wtryskiwacze. Tylko jak w takim przypadku zmierzyć ciśnienie w listwie wtryskowej podawane do wtryskiwaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na tej listwie nie ma specjalnego zaworu do takiego pomiaru jak to bywa w innych listwach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.

Ostatnio edytowane przez walimar ; 05-01-2022 o 16:59
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 18:38   #4
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Wpinając się w listwę przed regulator ciśnienia pompa będzie podawać takie ciśnienie na jakie będzie jej pozwalał regulator ciśnienia sterowany pod ciśnieniowo z kolektora dolotowego. Pompa ma o wiele większy wydatek niż zapotrzebowane ciśnienia na listwie.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 21:27   #5
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

A nie jest tak, że pompa zawsze podaje paliwo o stałym ciśnieniu, a regulator jest od tego aby na listwę wpuścić ciśnienie na jakie jest ustawiony. Nadmiar ciśnienia z paliwem wraca przelewem.
Jak ty chcesz w takim razie zmierzyć ciśnienie pompy paliwa.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 22:26   #6
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Wpinając się w białą szybkozłączkę bez trójnika. Po przekręceniu zapłonu pompa dobije ciśnienie do określonej wartości i zacznie spadać. Powinno być wyższe od ustawionego fabrycznie ciśnienia regulatora. Sam napisałeś, ze wydajność pompy to 3,0 bar-4,0 bar, a wymaganie ciśnienie na listwie to 2,7 bar-3,0 bar
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 22:58   #7
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Ale tym sposobem nie rozwalisz pompy tłocząc paliwo bez ujścia. Co ma spowodować spadek ciśnienia. Pompa ma jakieś zawór bezpieczeństwa?. Wg. mnie takie tłoczenie paliwa będzie podwyższało ciśnienie aż do uszkodzenia pompy.

Bump:
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 23:11   #8
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Przez kilka sekund nic nie powinno się stać
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 11:55   #9
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Czyli aby zmierzyć rzeczywiste ciśnienie pompy paliwa mogę się wpiąć jedną końcówką manometru do przewodu zasilającego (biała złączka) a drugą do powrotu (czerwona), pomijając listwę. Czy też drugą końcówkę manometru (tą od powrutu) muszę zaślepić.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 12:39   #10
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Najprościej będzie jak jedną stronę trójnika zaslepisz a w drugą wepniesz przewod zasilajacy
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.