Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2019, 17:43   #1
busman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2019
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 28
Domyślnie Ford Protect a zakup na firmę

Czy udało się komuś kupić nowego Forda (np. Focusa) z Ford Protect z oferty detalicznej, przy założeniu że zakup jest na firmę? Sprzedawca powiedział mi, że przy zakupie na firmę wchodzi w grę tylko oferta flotowa, pomimo że działalność jest jednoosobowa i będzie w niej jeden samochód. Oferta flotowa w moim przypadku jest mało korzystna, a w detalicznej mógłbym wziąć dodatkową gwarancję na 6 lat lub 120kkm.

busman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 19:37   #2
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi. Też mam jednoosobową działalność i właśnie kupiłem drugiego forda na firmę. W obu przypadkach dokupiłem ford Protect na 7 lat lub 140 tyś. W przypadku focusa za 1900zl a fiesty chyba 1400zl jak dobrze pamiętam. Dlaczego oferta flotowa jest mniej korzystna? Od indywidualnej jest chyba sporo lepsza? Chyba że nie mówimy o rabatach...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 10:32   #3
busman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2019
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem za bardzo o co chodzi. Też mam jednoosobową działalność i właśnie kupiłem drugiego forda na firmę. W obu przypadkach dokupiłem ford Protect na 7 lat lub 140 tyś. W przypadku focusa za 1900zl a fiesty chyba 1400zl jak dobrze pamiętam.
Czy kupowałeś Ford Protect razem z samochodem czy później? Ja słyszałem o konieczności wyboru oferty flotowej już od dwóch dealerów.

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego oferta flotowa jest mniej korzystna? Od indywidualnej jest chyba sporo lepsza? Chyba że nie mówimy o rabatach...
Detaliczna jest lepsza w tym sensie, że można wziąć ofertę na 6 lub 7 lat. W przypadku flotowej jest to maksymalnie 4 lata. We flotowej są większe limity przebiegów, ale w moim przypadku to bez znaczenia.
busman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 10:37   #4
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Ja brałem w zeszłym tygodniu na 7 lat, warunek jest taki że musisz to zrobić w ciągu pierwszego roku od odbioru auta.
Pierwszy właściciel to Ford Polska czyli flota, ja mam działalność i wziąłem normalnie na 7lat.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 11:21   #5
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Cytat:
Napisał busman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy kupowałeś Ford Protect razem z samochodem czy później? Ja słyszałem o konieczności wyboru oferty flotowej już od dwóch dealerów.



Detaliczna jest lepsza w tym sensie, że można wziąć ofertę na 6 lub 7 lat. W przypadku flotowej jest to maksymalnie 4 lata. We flotowej są większe limity przebiegów, ale w moim przypadku to bez znaczenia.
Ale ja Ci tłumaczę że oba samochody brałem na firmę i w obydwóch dostałem gwarancję na 7 lat i 140tys km. W obu przypadkach kupowałem gwarancje wraz z samochodem i w obu przypadkach została ona zsumowana z ceną pojazdu do leasingu.
Jedyna różnica jaką widzę, to że jeżeli kupujesz detalicznie to płacisz tylko za rozszerzenie gwarancji, a wariant bazowy 5lat/50tys masz gratis. Na flotę musisz zapłacić zarówno za wariant bazowy i rozszerzenie. Ale ilość lat i limity kilometrów są te same.

Czyli kupując nowego focusa i chcąc rozszerzyć do 7 lat i 140tys km płacisz odpowiednio:

Detalicznie 1300zł
Na firmę 600zł+1300zł

A do 6 lat i 120tys km

Detalicznie 750zł
Na firmę 600zł+750zł

Nie wiem jaką masz ofertę detaliczną, ale ja dostałem ponad 16% rabatu na firmę (na auto pod zamówienie), co daje w moim przypadku ponad 22 tyś rabatu, więc te 600zł różnicy w cenie gwarancji nie ma raczej dużego znaczenia. Na auto z placu oferowali mi prawie 20% rabatu, ale konfiguracja mi nie pasowała. No chyba że detalicznie są podobne rabaty, wtedy to ma sens.

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 13-03-2019 o 11:29
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 11:53   #6
busman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2019
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Dzięki za wyjaśnienie jak to wyglądało w twoim przypadku. Będę negocjował z dealerem, bo to co ja usłyszałem, to konieczność wyboru oferty flotowej. Z tej tabelki wynika, że mógłbym wziąć maksymalnie na 4 lata / 120 kkm za 1100 brutto.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To 600zł to nie jest problem. Problemem jest bardziej to że dealer nie chce sprzedać oferty detalicznej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
busman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 12:40   #7
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Dziwne, dopytam mojego handlowca jak to było w moim przypadku
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 12:55   #8
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwne, dopytam mojego handlowca jak to było w moim przypadku
U mnie było tak jak u Ciebie, tylko ceny inne bo musiałem wykupić tzw bazę za 750zl i wtedy na 7 lat. Żałość wyszła 2450zl za mondeo mk5. Też nie było żadnego problemu z wzięciem na 7 lat mimo że na firmę.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 15:49   #9
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Cytat:
Napisał busman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za wyjaśnienie jak to wyglądało w twoim przypadku. Będę negocjował z dealerem, bo to co ja usłyszałem, to konieczność wyboru oferty flotowej. Z tej tabelki wynika, że mógłbym wziąć maksymalnie na 4 lata / 120 kkm za 1100 brutto.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To 600zł to nie jest problem. Problemem jest bardziej to że dealer nie chce sprzedać oferty detalicznej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra, byłem, pytałem. To jest tylko i wyłącznie kwestia handlowca, ten mój nie rozumie dlaczego wciskają Ci ofertę flotową gwarancji, no chyba że Twoje przebiegi roczne znacznie przekraczają 20 tys/rok.
Powiedział że jak oni robią problem, to on zaprasza do siebie i zrobi Tobie ofertę flotową na auto i gwarancję z tabeli detalicznej.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 15:55   #10
busman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2019
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ford Protect a zakup na firmę

Dzwoniłem na infolinię Forda i tam miły pan potwierdził pierwszą wersję, tj. że na firmę tylko z oferty flotowej.

Jednak potem dealer dał znać, że da się zrobić tak jak wy to opisywaliście, tj: wykupić podstawę + rozszerzenie z oferty detalicznej.

Tak więc można śmiało powiedzieć że panuje spory bałagan w tej kwestii. Dziękuję za pomoc, bo bez niej żyłbym w przekonaniu, że muszę brać ofertę flotową.
busman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.