Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2009, 17:25   #1
kubelek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Model: mndeo
Silnik: 18td
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie brak ogrzewania

Witam wiem ze temu tematowi bylo poświecone juz wiele ale jestem tu nowy i zielony.Mam ka z 1997 a wnim brak ogrzewania.Wentylator chodzi, klima sprawna.Od czego zaczac co sprawdzic gdzie szukac?prosze o szczegółowe instrukcje poniewaz nie jestem mechanikiem.Z góryt dziekuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kubelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 22:21   #2
pinyoman
ford::beginner
 
Avatar pinyoman
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: warszawa
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 97
Postów: 38
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

źle sprecyzowane pytanie. czy ogrzewanie ledwo działa czy nie działa wogóle. jeżeli ledwo działa do wymiany jest termostat. jeżeli nie działa wogóle trzeba sprawdzić zawór lub sterowanie zawora nagrzewnicy. sprawdź sobie najpierw czy przewody doprowadzające płyn do nagrzewnicy nagrzewają się wraz ze wzrostem temperatury silnika. jeżeli nie to masz jakiś problem z zaworem, linką która nim steruje lub w najgorszym przypadku samą nagrzewnicą. linkę najprościej sprawdzisz jak wyjmiesz radio a po lince dojdziesz gdzie znajduje się zawór
pinyoman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 00:01   #3
Guzior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2007
Skąd: Jaworzno
Model: Ford KA
Silnik: 1,3 PB + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Cytat:
Napisał pinyoman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
źle sprecyzowane pytanie. czy ogrzewanie ledwo działa czy nie działa wogóle. jeżeli ledwo działa do wymiany jest termostat. jeżeli nie działa wogóle trzeba sprawdzić zawór lub sterowanie zawora nagrzewnicy. sprawdź sobie najpierw czy przewody doprowadzające płyn do nagrzewnicy nagrzewają się wraz ze wzrostem temperatury silnika. jeżeli nie to masz jakiś problem z zaworem, linką która nim steruje lub w najgorszym przypadku samą nagrzewnicą. linkę najprościej sprawdzisz jak wyjmiesz radio a po lince dojdziesz gdzie znajduje się zawór
Źle kombinujesz kolego. W Fordzie KA do sterowania zaworem nagrzewnicy nie ma linki, sterowanie zaworem jest elektryczne. Jeżeli faktycznie zawór jest do wymiany to znajdziesz go po odkręceniu plastikowej osłony na podszybiu.
Guzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 21:13   #4
pinyoman
ford::beginner
 
Avatar pinyoman
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: warszawa
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 97
Postów: 38
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

kombinuję dobrze tylko nie skumałem że tam jest zawór elektryczny. w takim układzie jeżeli ogrzewanie jest zerowe stawiam na ten zawór lub obwód elektryczny. na allegro zaworek kosztuje 60pln
pinyoman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 22:19   #5
sibert-rally
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: Jelenia Góra
Model: MONDEO mk2
Silnik: 1,8b
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Witam. Podwieszę się do wątku żeby nie śmiecić. Mam Forda KA 1997r. z silnikiem 1.3-60KM. Ostatnio zaszła potrzeba wymiany chłodnicy. Po tej operacji nie ma ogrzewania. Temp. silnika w normie, wentylator się włącza, węże od nagrzewnicy gorące(oba), nawiewy chodzą. Nie mam już pomysłu więc proszę o pomoc.
sibert-rally jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 19:11   #6
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Miałem podobną sytuację w escorcie (tyle że nie zmianiałem chłodnicy), wszystko byłop ok, ale po rozebraniu kokpitu okazało się, że to coś co prowadzi ciepłe powietrze do kratek nawiewów (takie niby rurki,niby przewodziki....nie wiem jak to się fachowo nazywa) były zupełnie luzne. zamocowałem ja do takich otworków jakby wytłoczonych w kanale i jak ręką odjął
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 23:55   #7
boncky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Model: ka
Silnik: 1300
Rocznik: 1996
Postów: 12
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

witam serdecznie,

najczęściej uszkodzeniu ulega kilka elementów :
1. Nagrzewnica jest walnięta - wymiana
2. Walnięty jest zawór nagrzewnicy
3. Walnięty jest tranzystor na panelu sterowania ( płytka od tyłu panelu z pokrętłami)

opisz dokładnie jak działa nawiew, najczęściej pada ten drugi element, często działa to tak że leci tylko zimne powietrze albo tylko ciepłe, biegi działają ale temp się nie zmienia. Znajdziesz go za plastikowym podszybiem, odkręcasz i wymieniasz, żadna filozofia.
boncky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 13:18   #8
sibert-rally
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: Jelenia Góra
Model: MONDEO mk2
Silnik: 1,8b
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Temat ogrzewania opanowałem. Tak naprawdę nie wiem co było nie tak. Wymontowałem zawór nagrzewnicy,rozebrałem go,złożyłem i pobudziłem prądem z aku. Sprawdziłem też panel sterowania. Potem założyłem zawór ale nie podłączałem kostki elektrycznej. Odpaliłem silnik i po paru chwilach zaczęło dmuchać ciepłe powietrze. Podłączyłem kostkę i okazało się że sterowanie również działa. Tak więc sukces ale nie do końca wiadomo w jaki sposób osiągnięty. Może pomogło pobudzenie zaworu prądem... W każdym razie dzięki za pomoc!
sibert-rally jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2009, 17:21   #9
jarecki124
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: Łódź
Model: KA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1997
Postów: 29
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

Dokładnie jest tak że 99% przypadków braku ogrzewania w fordach to uszkodzenie zaworu nagrzewnicy. Temat przeze mnie przerabiany dość długo ponieważ nowy oryginał kosztuje słono a zamienniki można sobie wsadzić ale nie do forda. Kupiłem zamiennik, który pracował tydzień po czym przestał, rozebrałem go na części usunąłem ze środka zaworek i zamontowałem z powrotem. Problemu nie ma bo płyn cały czas przechodzi przez nagrzewnicę i mam ciepło w aucie, pieniążki zostały w kieszeni, jedyny minus to to że nie można sobie regulować ciepła ale dla mnie to żaden minus.
Pozdrawiam.
jarecki124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 14:45   #10
jarkac
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: brak ogrzewania

w mojej KA jest taki problem ze ogrzewanie jest na chwile tj. jak wylacze dmuchawe i ja wlacze to cieplo jest tylko przez chwile. W czasie jazdy czasami jest czasami nie, w wiekszej mierze na wyzszych obrotach. Moimi mechanicy stawiaja na nagrzewnice jednakze chcialam byc pewna gdyz jest to nie maly koszt, prosze o sugestie
jarkac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.