Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2018, 16:35   #11
GosiaP
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

U mnie Tak jest od ok tygodnia wczesniej było bez zarzutów. Czy u mnie gaśnie jak zgaszę auto nie wiem nie sprawdzałam.

GosiaP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 16:39   #12
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,487
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Ma zgasnąć po czasie, pewnie tyle samo czasu potrzeba co na wyciszenie GEM, czyli po pół godziny.
Po prostu rano przed otworzeniem auta z pilota trzeba spojrzeć czy zegary są ciemne.

Może byc problem z wtyczką, z uszkodzeniem navi albo z samym licznikiem.
Do sprawdzenia błędy po obd i kilka testów z wyjmowaniem bezpieczników.

Noe zaczniesz sprawdzać tego co napisano w temacie to możemy sobie wróżyć ze szklanych kul.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 16:48   #13
GosiaP
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Sprawdzę jutro rano wyświetlacz. Bezpieczniki poprosze jutro w pracy chłopaków żeby wyciągnęli i sprawdzili.
Dam znać czy coś pomogło. Dziś wracając z pracy walnęłam w konsolę jak mówiono i przestało mrugać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GosiaP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 17:16   #14
ftl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Model: Ford Focus mk 2 FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Ja dzisiaj odebrałem auto od elektromechanika a byłem juz u dwóch. Zimne luty całe, brak pęknięć, napięcia na pinach - ok. Prawdopodobnie kwestia "procesora sterującego napięciem" koszt około 300 zł. Będę zmuszony zamówić bo szału można dostać z miganiem..
ftl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 17:19   #15
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Cytat:
"procesora sterującego napięciem"
Czego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW cały licznik kupisz za 2/3 ceny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 17:28   #16
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,487
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Skoro uderzenie w deskę pomogło to tam trzeba szukać.
Wypięta kostka, zimne luty, problem z instalacja, drugi licznik.
W tej kolejności.
Majac blizej do mnie po prostu wyjąlbym licznik i włożył drugi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 17:31   #17
ftl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Model: Ford Focus mk 2 FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW cały licznik kupisz za 2/3 ceny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwał jak zwał, nie jestem elektronikiem ale jeśli masz wiedzę to popraw-proste.
Licznik masz chociażby na allegro za ponad 500 zl.. wiec? Znasz miejsce gdzie kupić to podaj-proste.
Jeśli uporam się z usterką w ciągu 2 tyg bo tyle ma to zająć to napisze i myślę ze niektórym forumowiczom to pomoże.
ftl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 17:36   #18
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,487
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Jak chcesz dac komus na lutowanie płyty glownej w liczniku to powodzenia.
Mam jedna sztukę w której "nasi" specjaliści byli, właściciel lekko zbladł jak mu powiedziałem co tam sie działo.
Licznik chodzi, podwietla, ale ekran bez treści.
Jeszcze im zapłacił za to ze auto stalo dwa tygodnie, a ile szkód tam narobili....

Ostatnio edytowane przez Antej ; 19-11-2018 o 17:39
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 17:59   #19
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Cytat:
Zwał jak zwał, nie jestem elektronikiem ale jeśli masz wiedzę to popraw-proste.
Po prostu jeśli mechanik Ci tak powiedział, to głównie po to, żeby brzmieć mądrze i (moim zdaniem) skroić Cię na dodatkową kasę wyolbrzymiając problem. Prawidłowo "procesor sterujący napięciem" nazwa się stabilizatorem napięcia, w zegarach musi być przynajmniej 1 bo procesor który siedzi w środku jest zasilany +5V. Nie znam dokładnie budowy płytki i nie mam na wierzchu zegarów więc nie powiem ile dokładnie kosztuje, ale kwota 300 zł wydaje się grubo przesadzona, nawet jeśli to wersja specjalnego przeznaczenia do sprowadzenia zza granicy. Natomiast ja bym się tak nie bawił tylko kupił inny licznik...

Cytat:
Licznik masz chociażby na allegro za ponad 500 zl.. wiec?
Bierzesz licznik z diesla, anglika, za 150 zł (są, sprawdzałem, ale nie będę sugerować ofert) i przekładasz czarną maskownicę ze swojej europejskiej wersji. Programujesz i gotowe.

Jedyny problem jaki możesz napotkać (pomijając kwestię manualną rozebrania licznika, zdjęcia wskazówek, zdjęcia maskownicy i złożenia tego w odwrotnej kolejności) to przebieg większy niż oryginalny, bo podwyższyć jest łatwo ogólnodostępnymi programami i jest to ładnie opisane, o obniżaniu nikt publicznie nie napisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja na przykład nie wiem jak to zrobić.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 18:02   #20
ftl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Model: Ford Focus mk 2 FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie zegarów 1.8 tdci

Antej, owszem masz racje z tym że dobrze wiemy że nasi mechanicy to "wymieniacze" nie mechanicy i niestety nie ma tak naprawdę gdzie się udać aby nikt nie zje*** czegoś.
U mnie w zegarach dwóch elektroników sprawdzało... niezależnych od siebie bo to odległość około 40km (wiem,nie za duża) a zegary jak migały tak migają. Również rozważałem opcje wtyczek, połączeń, lutów bo po "klepnięciu" w deskę to mrugała. Coś się zawiesza lub nie łączy... pytanie co i gdzie jechać...
ftl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.