Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2009, 23:36   #11
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Dalej nie mogę się doczekać na tą wymianę. Myślę że znów rozpętam burzę, raz już wymieniali auto ciekawe co teraz zrobią. Jutro uruchamiam swojego prawnika bo mnie olewają. Miałem mieć dziś odpowiedź kiedy raczą ściągnąć te lampki z zagranicy. To już trwa ponad miesiąc. To mój Koleżka ich rozliczy z terminów dla klienta. Posiadaczy Forda zachęcam do najmowania prawników.

pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 08:08   #12
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

ha czekam z niecierpliwością ...po naszej wymianie zdań ogladam te światła z kazdej strony i tam faktycznie zadnego ruchu na boki nie ma a tą kopułkę maja inaczej wykonana niz inne xenony,może masz jeszcze jakieś dolegliwości swojej galaktyki? u mnie np jak jadę na autostradzie ok 30 km i przy bramkach mam zrobić redukcje to sprzęgło jest bardzo twarde ,dwa trzy naciski i jest okey ten typ tak ma? czy wada?
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 09:36   #13
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Na razie nic się nie działo takiego co by wywoływało niepokój. Jeżdżę i serwisuję. już przejechałem ponad 80 tyś km. Jedyny objaw co nie miałem w innych autach to to, że jak zatrzymam się i ruszę, to puści czasem dużo czarnego dymu. Ale może to przez ten filtr cząstek stałych, nie miałem do tej pory do czynienia z tym ustrojstwem. Poza tym jest OK
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 22:33   #14
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

bardzo bardzo temat badam i już wiem że mam bi-xenon czyli jest przysłona w żarniku która pięknie się otwiera po zmianie na drogowe niestety efekt błękitu jest pomieszany z żółtym światłem żarówek H1 które są przeznaczone na światła drogowe jak by nie były zapalone xenony hehh a szkoda bo i tak cały czas trzeba jeździć na światłach,co do skręcania sie soczewek specjalnie wyjechałem sobie w nocy na ciemne nieoświetlone drogi i nic zupełnie nic nie widze i zmieniałem pozycje włacznika ,pewno też tak masz 0=światła zapalone,pozycja,mijania i taka śmieszna lampka z literką A,to są niby te światła automatyczne skandynawskie i ani na tej pozycji ani na zwykłych mijanie nie zaobserwowałem skrętu -doświetlenia skrętu przy żadnej prędkości tylko jak jechałem ok 30km/h i skrecałem to zapalały się te doświetlające najbliżej grila .
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 23:32   #15
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

polecam posty w smax-ie na temat lamp tam też to przechodzili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nic nie wymyślili oślepiają .też mam i też oślepiam ale dopiero po paru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kilometrach(a konkretnie oślepiałem bo odpiołem poziomowanie i nie mam ) .Z tego co pamientam to jeden z serwisów powiedział że winne są nasze dziurawe drogi i poziomowanie zawodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 21:27   #16
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

dzisiaj byłem w serwisie i ponoć podłączali pod kompa i mam sprawne xenony adaptacyjne ale działają one tylko jak włącznik jest w pozycji ustawiony na światła mijania czyli klasycznie a nie działają jak jest na tym forda wynalazku gdzie jest ta literka A czyli automatyczne
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 21:35   #17
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

czyli przeplacone badziewie?
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 21:38   #18
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Dejwid u mnie nic się nie zmieniło nadal czekam. Jeżeli chodzi o to położenie włącznika "A" to we fordzie jest to tek jak wspomniałeś do załączania reflektorów wtedy gdy jest ciemno. Czyli nie w Polsce, tylko w krajach gdzie reflektory mają działać wtedy kiedy są potrzebne. Natomiast w/g mojego rozeznania Toyota ma podobny przycisk który się włącza podczas jazdy w dzień po to żeby wyłączyć funkcję doświetlania, żeby niepotrzebnie nie pracowały siłowniki sterujące doświetlaniem zakrętów. U mnie też podczas każdej wizyty w serwisie komputer pokazywał że z tym systemem jest OK. W dalszym ciągu twierdzę, że to jest bubel Forda i trzeba ich zmusić żeby to rozwiązali. Skoro inne marki mają działające te bajery to Ford też powinien, jeżeli nie to niech oddadzą kasę za tzw. reflektory adaptacyjne.
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 21:47   #19
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Cytat:
to niech oddadzą kasę za tzw. reflektory adaptacyjne.
jednak to nie tylko moja opinia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dołożyłem do galaxa zwykłe xenony i po ok 50-100 km po mieście oświetlały najlepiej 2 piętro teraz mam na manualnym sterowaniu i jest ok, Ford ma sęki z lampami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 21:53   #20
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

a najlepsze jest to że w instrukcji napisali że nie działają jak pojazd stoi i na biegu wstecznym hahahaha a jak jade to nie widze tego działania na zakrętach po pierwsze patrzę na drogę i nie widzę żadnej zmiany świateł a po drugie może nie widzę bo nie dzialają a w serwisie jak zwykle co to nie oni
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.