Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2011, 23:54   #1
radeki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2011
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie świst/pisk przy przyspieszaniu

Witam,

jestem posiadaczem Focusa MK1 TDDi 90KM. Od momentu zakupu jest problem z piskiem/świstem przy przyspieszaniu. Jeśli delikatnie dodaję gazu auto przyspiesza, jest cicho. Jak tylko mocniej wdepnę zaczyna się pisk. W zasadzie bardziej mi to przypomina pogwizdywanie niż typowy pisk metalu. Na pewno nie jest to żaden pasek (wymienione). 2 mechaników stwierdziło, że prawdopodobnie jest cos nie tak z EGR (gruszka podciśnienia???). Co ciekawe przy gazowaniu do 2800 obrotów na luzie jest ok, potem zaczyna piszczeć. Piszczy także przy podjeżdzaniu pod górkę, wtedy można ten dzwięk usłyszeć już przy 2000 obr. Poza tym nie ma najmniejszych oznak, że coś jest nie tak. Poza pierdem na ciemno przy odpaleniu wydech bezbarwny, przyspieszenie eleganckie, żadnych stuków i innych problemów. Mechanik poleca wymianę EGR ale to 1000 najtaniej, tylko czy, szanowni Forumowicze, to jest dobra droga?

proszę o Wasze opinie

radeki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2011, 00:26   #2
photoactions
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 164
Domyślnie Odp: świst/pisk przy przyspieszaniu

turbina.
photoactions jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2011, 05:53   #3
ht11
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: 1,8 DI Kombi
Silnik: 66KW
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: świst/pisk przy przyspieszaniu

nie wymieniaj tylko zaślepiaj... u mnie było tak że świst pojawił się przy oderwanej wiązce z zaworu EGR. Po jej naprawieniu owy świst ustal.
ht11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2011, 10:32   #4
radeki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2011
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: świst/pisk przy przyspieszaniu

No właśnie wydaje się, że turbina to nie jest. Pierwszy mechanik przy obsłuchiwaniu pisków chwycił za gruszkę wystającą z kolektora EGRu ( tak przynajmniej powiedział, że jest to jakaś gruszka podciśnienia). W tym momencie pisku nie było już słychać. Gość przeczyścił całość i po zamontowaniu dalej jest to samo. Ciekawi mnie sama gruszka, co jest w jej środku. Niestety wydaje się, że jest nierozbieralna i przychodzi z całym EGRem ( tak mi powiedzieli w ASO - 1600pln). Widziałem, że do innych aut ludzie rozbierają podobne elementy i domowymi sposobami "skręcają". Czy ktoś może próbował ew. orientuje się, co jest w środku i czy to może powodować świst.

Jak mogę sam sprawdzić stan turbiny ( tak na chłopski rozum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakiś tutorial ze zdjęciami jest dostępny na forum. Boję się, że jak pojadę do kolesia od turbin, to niczego innego niż wymiana na nową/regenerowaną nie usłyszę.
radeki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2011, 11:59   #5
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: świst/pisk przy przyspieszaniu

zaslep egr bedzie najtaniej (sam sobie poradzisz) i bedziesz widzial (slyszal) czy jest poprawa nie ma sensu wydawac ponad tysiaczka na egr ktory niczemu wlasciwie nie sluzy ( poza ekologia )
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
świst , tddi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.