Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2010, 04:52   #141
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

U mnie biegi przestały płynnie wchodzić z dnia na dzień - wraz z postępującym (dosyć gwałtownie) padem dwumasy-wysprzęglika. Prawie rok czasu łudziłem się że drobne ćwierkania w okolicach lewego koła to nic strasznego, a jednak :-).
Bywały momenty że biegi wrzucałem jednym palcem, nawet 1-2-R. A było tez tak, że po prostu wchodziły ledwo ledwo...

Dzisiaj pacjent przechodzi operacje czyli... wymiana dwumasy, tarczy sprzęgła, docisku, wysprzęglika, uszczelniacza wału tylnego, łożyska podpory półosi i... koła pasowego (z tej strony jeszcze tylko ono nie było wymienione) :-).

Czy po takiej naprawie trzeba przez jakiś czas szczególnie obchodzić się z samochodem? Pytam bo już w piątek mam trase Lublin-Wrocław-Lublin...

Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 09:02   #142
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po takiej naprawie trzeba przez jakiś czas szczególnie obchodzić się z samochodem?
w zasadzie normalnie. to nie silnik żeby musiał się docierać. jedyna sprawa to przyzwyczaić się do nowego sprzęgła ale to już jest kwestia człowieka a nie sprzętu.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 09:05   #143
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koło dwumasowe wykańcza się zdecydowanie szybciej, jeśli silnik "dostaje popalić" na niskich obrotach.
jeżdżę głównie po mieście i na niskich obrotach a jednak dwumasa u mnie wytrzymuje ok. 160 tys. w korkach ruszam na samym sprzęgle bez gazu.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 10:12   #144
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po takiej naprawie trzeba przez jakiś czas szczególnie obchodzić się z samochodem?
moja rada TAK - powinno sie spokojnie pozwolic podocierac nowym elementom, na tym nie stracisz tylko zyskasz - po prostu na poczatku trzeba jezdzic spokojniej bez gwaltownych ruszan i butowan, mi niestety nikt tego nie powiedzial a sam sie jakos nie domyslilem za szybko tazke przyspieszone zuzycie zawdzieczam tylko sobie, ale jak tu sie powstrzymac jak nie idzie poznac auta ...
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 18:58   #145
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

No i po wymianie.

Sprzęgło przestało pukać w nogę, trochę inaczej "bierze". Biegi wchodzą leciutko.
Nie trzęsie budą na postoju, nie warczy, nie piszczy. Nie ma stuknięć przy przełączaniu biegów (wcześniej jazda robiła się już dosyć męcząca, bo trzeba było mocno świrować ze sprzęgłem żeby nie było szarpnięć).

Z wizji lokalnej wyciągniętych sprzętów to... dwumasa mogła jeszcze trochę pojeździć (nie było katastrofy, nie było opiłków w rozruszniku), tarcza i docisk były jeszcze OK, a wysprzęglik już niemal zgon.

Ale - coś leciutko pukało i puka na postoju na luzie. Wciśniecie sprzęgła absolutnie nic nie zmienia. Ale być może tak ma być, muszę posłuchać innego TDCi :-). W kabinie tego nie słychać.

Druga sprawa - na biegu 2 w czasie jazdy coś zaczyna lekko brzęczeć - dotknięcie leciuteńko wajchy biegów - wycisza temat. Tak było i przed i po wymianie tez tak jest. Co to może być?

I trzecia rzecz jaka była i jaka jest nadal. Jak na postoju na luzie, wcisnę sprzęgło i podniosę obroty do około 1600-1800 zaczyna pukać i lekko trząść cała budą. Tu może być winna poduszka silnika która jest u mnie że tak powiem, marna a możne nie... Mógłby to ktoś sprawdzić u siebie? Pomału podjechać obrotami w okolice 1500 i ciut wyżej i tak spróbować utrzymać.

A cała reszta - same pozytywy, jestem bardzo zadowolony. Koszt 2200 zł (1800 zł graty, 400 robocizna). aaa i jeszcze uszczelniacze :-). No to powiedzmy 2400.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 07:52   #146
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

to moze byc kolego uklad paska, a dokladnie mala dwumasa (kolo pasowe) ale nie chce cie dobijac
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 09:19   #147
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżdżę głównie po mieście i na niskich obrotach a jednak dwumasa u mnie wytrzymuje ok. 160 tys. w korkach ruszam na samym sprzęgle bez gazu.
to dla tego jeszcze żyje Twoja dwumasa, ale powoli się szykuj, u mnie też było ok, na początku zaczęło się popiskiwanie wysprzęglika (jak byłem w Skandynawii na wakacjach), na szczęście wróciłem bez problemów i 2 tyś km później gdy licznik pokazał 162 tyś z dnia na dzień przestały wchodzić biegi... no i poszła dwumasa
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 09:32   #148
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

przeczytaj mój podpis bo niedawno wymieniałem DKZ i resztę. jeśli poszła ci fabryczna dwumasa to taki przebieg jest ok. ja mam o 2 lata młodsze auto i właśnie była druga wymiana czyli też średnio 162 tys.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 17:57   #149
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

muli9 - powiadasz układ paska? :-). Dzisiaj się temu przyglądałem dokładnie. Zero jakichkolwiek drgań w tym układzie, nawet palec położyłem na napinaczu.
No ale wykluczyć nie można - pozostała rolka na alternatorze i koło sprężarki - nie ruszane. Ale czy to może pukać?

Zresztą wszystko jest wymienione (kilka tygodni temu, wszystko oprócz koła pasowego). Wcześniej pukało (przed wymianą dwumasy), i teraz puka (razem z dwumasa wymieniłem tez to koło które wcześniej ominąłem). Dzisiaj specjalnie wsłuchiwałem się w odgłosy innych autek i ten dźwięk jest powszechny, więc może jestem po prostu przewrażliwiony ;-). Nie jest to jakieś walenie, stukanie, tylko takie puk puk puk cichutnkie w rytm pracy silnika.

A teraz wyjazd do Wrocławia. Do zobaczenia więc na trasie Lublin - Wrocław ;-).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2010, 19:20   #150
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeczytaj mój podpis bo niedawno wymieniałem DKZ i resztę. jeśli poszła ci fabryczna dwumasa to taki przebieg jest ok. ja mam o 2 lata młodsze auto i właśnie była druga wymiana czyli też średnio 162 tys.
powiem Ci szczerze, że jak sprowadzałem z Francji to nie byłem pewien przebiegu, ale jak zobaczyłem seryjną dwumasę to przestałem mieć wątpliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.