Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2016, 19:51   #91
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Dzięki kolego edmun za obszerny opis. Ja dzisiaj na mrozie trochę powalczyłem ze swoim titaniumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i....
woda wchodziła (troche przez te 2 śruby od mocowania zderzaka. Podłożyłem po podkładce gumowej i już... dalej leci ale dużo mniej.
Ale jeśli chodzi o mojego forda to chyba problem jest w uszczelce a dokładnie w tej masie uszczelniającej która jest w niej której jest na lekarstwo. Co to za masa? Jakaś specjalna made by Ford czy można kupić masę uszczelniającą z Castoramy?

A tak generalnie że nam te Fordy ciekną to żal. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez lapawwa ; 12-12-2016 o 19:58
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 19:59   #92
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Żal żal.... Ja tylko zaciskam zęby. Niby kocham to auto, za silnik, za przyśpieszenie, za (niech będzie) system audio i za nawet dobrą nawigację (ja wiem że na Polskę może nie jest pięknie) ale te niedoróbki które trzeba naprawiać to mam ochotę Forda pozwać.

Co do przecieków. Mój przypadek pewnie odstaje od tematu bo u mnie wody w kole zapasowym (jeszcze) nie ma. U mnie po prostu leci po słupku na roletę. Dam znać z postępami.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 21:09   #93
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , widzę że poważnie zwątpiłeś, a ja liczę na Twoje porady. Przesiądę się na mk3 jak przyjdzie pora. Podejrzewam, że dostanie się do śrub relingów, jest jak w mk2, czyli totalne zwalenie podsufitki. Aby jej nie zniszczyć, trzeba rozmontować, powykręcać wszystko co ją trzyma...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 13:00   #94
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@edmun , widzę że poważnie zwątpiłeś, a ja liczę na Twoje porady. Przesiądę się na mk3 jak przyjdzie pora. Podejrzewam, że dostanie się do śrub relingów, jest jak w mk2, czyli totalne zwalenie podsufitki. Aby jej nie zniszczyć, trzeba rozmontować, powykręcać wszystko co ją trzyma...
zgadza się. nawet znalazłem wątek w którym sam próbowałem coś pomóc (odnośnie ściągania relingów). Co dziwne, rano padał deszcze i nie znalazłem żeby podsufitka znowu była mokra. Popołudniu znowu biorę węża w dłoń (jakkolwiek to brzmi) i będą kolejne testy czy na łączeniu blach cieknie czy też nie.
Ogólnie jak wspomniałem, gdyby nie takie "niedoróbki" to jest to świetne auto, denerwuje tylko że znajomy podchodzi, ocenia auto, otwierasz drzwi a tu uszczelka odstaje. Otwierasz bagażnik a tu woda się leje na łączeniu blach, zaglądasz dalej a tu gdzieś podsufitka odstaje. I cały "czar" fajnego auta pryska, bo wygląda jakby nikt z kontroli jakości nie miał nic do powiedzenia jeśli chodzi o wykończenie pojazdu.
Sam długo jesteś na forum to wiesz jak to jest.
Są ludzie, którym wszystko nie pasuje. Światła świecą się automatycznie, źle - bo w konkurencji zapalają się 3 sekundy później. Światła świecą w bagażniku, też źle, bo w starej Skodzie 105L można było wyłączyć te światełka. Są też tacy, co nie mają żadnych problemów ale chyba większosć tutaj na forum przerabia w kółko te same usterki. Uszczelki na drzwiach, trzeszczący kokpit i niedokończony tył kombi z lejącą się wodą po uszczelkach i łączeniach blach.
Najgorzej, że żeby udowodnić wadę fabryczną, to trzeba naprawdę niezłą dokumentację uzbierać a potem i tak się coś takiego rozbija o prawników którzy udowodnią Ci że auto nie było użytkowane zgodnie z umową lub też że nie masz prawa ubiegać się o jakiekolwiek odszkodowanie.
Jak wspomniałem, ja Focusy lubię, i wiele razy odpowiadałem ludziom że co jak co, ale ja na siłę nie szukam już usterek. Chyba za stary się robię i coraz więcej rzeczy mi odpowiada ale co dziwne wczoraj przypadkiem znalazłem się w Golfie R z 2016 roku i zdziwiło mnie że na tak małe auto, jest o wiele więcej przestrzeni niż kurcze w Focusie. Designu niemieckiego nie lubię, bo wszystkie VW/Audi/Skody wyglądaja tak samo identycznie dla mnie i nic tam się zbytnio nie zmienia. Japońców zbytnio nie lubię, bo potrafią zrobić fajny design i dorzucić sporo fajnych rozwiązań, ale to wszystko wrzucą na jakieś niedopracowane zawieszenie lub na kiepskim silniku. Zostaje dużo marek do wyboru, ale jak się człowiek raz przejedzie Focusem i go polubi, tak w innych autach zawsze będzie coś na tyle nie tak, żeby całkowicie odrzucić model.

Ale wracając do tematu - dzisiaj będę dalej testował czy leci mi woda. Jeśli nie - to poskładam boczek bagażnika do kupy mając nadzieję że podsufitkę uda mi się na tyle przytwierdzić z powrotem, żeby nie było kompletnego obciachu. Tym razem wezmę normalny aparat żeby dokładnie sfotografować co i jak.

A przy okazji - byłem u poprzedniego pracodawcy i z chęcią przyjmie mnie z powrotem do pracy, więc koniec leniuchowania jako bezrobotny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tydzień nic nie robienia zaczyna nudzić. Delikatnie tylko rozczarowany jestem bo myślałem że miło będzie podjechać "nowym autkiem" i że chłopaki będą "zazdraszczać" (gdzieś tam tkwi to ziarenko kiełkujące że "mam lepszą furę"). A pod firmą GTI, GTD i szefostwo zmieniło swoje BMW5 F11 z 2012 roku na najnowsze z 2016). No cóż. Trzeba się cieszyć tym co się ma co nie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko żeby do tego bagażnika ta woda się nie lała.


Tak więc do usłyszenia później dzisiaj (chyba że m ktoś znowu zablokuje dojazd pod dom). Dam znać czy uporałem się z kolejną już usterką samochodu, który niedawno trzasnął 50 000 km. Aż strach pomyśleć jak wykończenie pojazdu będzie spisywać się w okolicach 250 tyś km.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 15:35   #95
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Ok.. mam nadzieję że nie będę musiał nic już więcej dopisywać w tym temacie. Od rana pada a pod dachem sucho. Po obfitym laniu wężem ogrodowym (w deszczu) nie zauważyłem dodatkowej wody nad podsufitką.

Przy użyciu tego oto środka (zestaw naprawczy do lakieru) zamalowałem łączenie blach:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dokładnie w tym miejscu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jeśli chodzi o demontaż, jak wspomniałem wcześniej, wystarczy odkręcić jedną śrubkę (prawdę mówiąc podejrzewam że nawet tej nie trzeba odkręcać ale ja odkręcałem):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Końcówka Torx 20?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zapomniałem wspomnieć że warto ściągnąć zaślepkę/łapkę plastikową do trzymania pasów. Następnie jak już mówiłem, dobrze wypiąć lampkę.

Jak już to jest zrobione, łapiemy plastik po prawej stronie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po ściągnięciu widać dokładnie zaczepy i pomarańczową wtyczkę gniazda 12V:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Biały plastik ściągamy podobnie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyny problem jaki mam na koniec to zmasakrowana podsufitka która nie wygląda ani ładnie ani dobrze:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Nie wiem czy moje problemy z przeciekiem/zaciekiem/wyciekiem się zakończyły. Na razie wszystko wygląda sucho i nie musiałem ściągać relingów. Po odgięciu podsufitki widać śruby które trzymają reling. Z tego co sprawdzałem było sucho. W weekend o ile pogoda dopiszę to będę prał/czyścił podsufitkę bo tam gdzie się babrałem to jest oczywiście brudna i to nieźle widać. Jak będę miał pomysł to może uda mi się ją jakoś wsadzić pod uszczelkę na tyle, żeby nie odstawała i nie drażniła oczu. Jak ktoś ma jakiś sprawdzony sposób to proszę o podpowiedzi.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 16:32   #96
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Dzisiaj rozebrałem prawy boczek zgodnie z instrukcjami kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i dodatkowo jeszcze listę dolną bagażnika oraz listwę pionową te która łączy się z tą długą listwą gdzie mamy lampkę oraz 12v z zapalniczki. Tam gdzie krzyżują się blachy łączenia prawego boku oraz tyłu jest taka puszka technologiczna w której idą przewody oraz jest obok jeden z motylków od prawego światła tylnego. Po dokładnych oględzinach zobaczyłem że woda sączy się z otworu który wygląda na technologiczny z jakimś przeznaczeniem. Myślałem że ten otwór jest pokryty pianką uszczelniającą ale od lekkim dotyku palca spoina pękła. Zastanawiam się do czego jest albo czym powinien być uszczelniony? Wygląda jakby był przygotowany pod jakąś zatyczkę lub uszczelkę a tu nic. Kupiłem masę BOLL POLIURETANOWA MASA KLEJĄCO USZCZELNIAJĄCA wyciąłem pod wymiar z grubej dętki element i nakleiłem go na otwór oraz szczelnie zabezpieczyłem masą z każdej strony. Jak podeschnie to masą pokryję całość elementu gumowego. Generalnie masa ta doskonale się do tego nadaje. Poniżej wstawiam fotki miejsca i może ktoś wie co tam powinno być. Z lewej strony nie chciałem niczego demontować aby nie uszkodzić plastików.

Dodam jeszcze że woda dostaje się do słupka przez otwór gdzie mamy plastikowy odbój poniżej plastikowego elementu tylnej lampy. I zastanawiam się czy w słupku jest odpływ wody czy jest jakaś dziura w otworze w którym jest odbojnik.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20161214_150856.jpg (91.1 KB, 798 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20161214_150749.jpg (59.3 KB, 746 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20161214_150635_1.jpg (51.5 KB, 715 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lapawwa ; 14-12-2016 o 16:37
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 06:17   #97
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Tą dziurę o której piszesz większość osób tutaj ma / miała zaślepioną papierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 06:33   #98
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Hehe to zalecam pozaklejac poki jest sucho w bagazniku. Generalnie w boczku ida wiazki i słabo by było gdyby dostala sie tam wilgoć. To się panowie z Forda postarali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 07:38   #99
Krzyschu
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-01-2015
Skąd: Wieprz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium 2016, Focus MK3 Kombi Trend Sport 2011
Silnik: 2,0 TDCi, 1.6 TDCi
Rocznik: 2011, 2016
Postów: 120
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

W moim Focusie problem powrócił. Nie powiem, że jestem zaskoczony... Kolejny problem do długiej listy. Na 100% mama rozerwany papier pod mocowaniami słowników klapy. Dla pewności oczywiście zrobię też łączenie blach i obejrzę co dzieje się pod listwami dachowymi.
Krzyschu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 09:01   #100
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Generalnie to wydaje mi się że można wyciąć pod kształt uszczelkę gumową z np: dętki rowerowej i chyba powinno rozwiązać problem. Śmieszne dla mnie jest to że mój samochód czyta znaki, sam parkuje i ma różne cuda a podkładki wzięli tekturowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba koledzy z niemieckiej fabryki poszli w ekologie żeby z tego Forda po 100 latach nic nie zostalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj sprawdziłem masa sztywna. Po laniu wodą nic nie leci jest gitara. Warto wspomnieć, że od razu zrobiłem to samo z drugiej strony i jest tam zaślepka z pergaminu czy coś takiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szok. Dodatkowo wszystkie wpusty w plastikach wygłuszyłem taśmą wygłuszającą i teraz cichosza żadnego plastiku na dużych nawet nierównościach nie słychać!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20161215_104335.jpg (96.9 KB, 624 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lapawwa ; 15-12-2016 o 12:51
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.