Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2018, 12:46   #1
Jasomit
ford::amateur
 
Imię: Boguś
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Parczew
Model: Galaxy I, Mondeo mk3
Silnik: 2.3 16v/ 2.0tdci
Rocznik: 1997/2003
Postów: 5
Domyślnie 2.3 nie odpala

Witam Posiadam Galaxy z 1997r z 2.3l silnikiem.
Auto normalnie jeździło, wieczorem dojechałem do domu i zgasiłem, wieczorem zmieniłem jeszcze filtr pyłkowy.
Rano wsiadam, odpalam a on nic, silnik kręci ale nie można uruchomić.
Dzisiaj posprawdzałem co mogłem. Mianowicie, przy odpalaniu czuć paliwo, nie uruchamia się też awaryjnie na lpg. PO wykręceniu świecy i rozruchu, brak iskry.
Sprawdziłem drugi kluczyk, kontrolka w drzwiach nie miga, więc chyba nie immo.
Teraz jak sprawdzić resztę, jakoś można zobaczyć czy sterownik podaje sygnał?, jak czytam to cewkę można sprawdzić tylko oscyloskopem?
Oraz cewka jest jakoś połączona na krótko, po przekręceniu zapłonu we wtyczce cewki, na każdym przewodzie jest zasilanie.
Moje pytanie, czy w połączeniu cewki coś może być nie tak? czy cewkę można sprawdzić tylko podmieniając na inną? auto z 1997r czy istnieje możliwość diagnozy przez obd? czytałem ze tylko po 2000r.
Jeżeli jest możliwość to jakim programem, przepraszam że nie siedzę i sam za bardzo nie szukam, ale dostęp do internetu mam tylko chwilowo.
Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to proszę bardzo, pozdrawiam.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jasomit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 18:19   #2
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Odp: 2.3 nie odpala

Sprawdź przekaźnik nr 30. Poszukaj tego w necie, jest dużo tematów o tym przekaźniku.
cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 18:39   #3
Jasomit
ford::amateur
 
Imię: Boguś
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Parczew
Model: Galaxy I, Mondeo mk3
Silnik: 2.3 16v/ 2.0tdci
Rocznik: 1997/2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.3 nie odpala

No i kolego chyba trafiłeś w dyche.
Ja stawiałem na cewke albo połączenia, dlatego napisałem o zmianie filtra kabinowego, wrazie bym coś tam zruszył, w końcu jak na zdjęciu widać durzo przewodów jest łączone na krótko, jakiś drut we wtyczce i kabel zakręcony na nim.
Ale to poprawiłem i nic, po twoim poście pomyślałem że faktycznie nie słysze pompki paliwa, po wyjęciu stycznika 30 niby wszystko ok, tylko jeden pin już lutowany. Włożyłem ponownie stycznik na miejsce i samochód raz odpalił. Potem zdjołem obudowe ze stycznika i jak naciskałem palcem to palił a jak nie to tylko kręcił. Więc stycznik idzie do wymiany, wielkie dzięki .
Przepraszam za pisownie.
Jasomit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.