Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2008, 19:40   #21
viper80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Łódź
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Re: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

ja naprawiałem dwie turbiny do laguny 1.9 dci, rozleciały się w drobny mak. Dwa lata minęły a turbiny pracują bez problemu. Jak chcesz autem pojeździć dłużej to mogę ich polecić. Firma Ocean plast. Wsześniej byli w Łodzi na Laserowej, teraz chyba są w Zgierzu na Konstantynowskiej, ale nr nie pamiętam. Mam znajomego w warsztacie który też tam wysyła turbiny. Mówił że mają tam jakąś włoską doważarke, w Łodzi jako jedyni, więc naprawiają raczej dobrze. Pozdrawiam.

viper80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 09:03   #22
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Re: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Witam,


Wczoraj odwiedziłem ASO LIPSKI w Warszawie. Powody mojej wizyty są następujące:
1. migająca sprężynka po odpaleniu - sporadycznie, ale jednak
2. delikatne szarpnięcia na jałowym
3. ciepły silnik ciężko odpala - tzn odpala, ale do 5 sekund obroty "wiszą" na poziomie ok 600rpm, szarpie i dymi na biało/niebiesko, brak reakcji na pedał gazu, po ww czasie "wskakują" na swoją nominalną wartość
4. denerwujący klekot na niskich obrotach przy delikatnym przyspieszaniu
Poza tym wszystko w normie: nie kopci, nie bierze oleju, przyspiesza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po diagnozie IDS mój MONDI się obnażył - błąd P132B-PCM. Uszkodzony moduł sterowania turbiną.

Może ktoś z okolic Warszawy/Łodzi miał problem z elektorniką turbiny i sobie poradził????

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdr
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 08:54   #23
mihalo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2004
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Pozwalam sobie kolejny raz odświeżyć ten wątek. Czy ktoś sobie poradził z wymianą modułu sterowania turbiny bez wymiany całego "turbo" ?

Ostatnio edytowane przez mihalo ; 26-05-2009 o 10:45
mihalo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2009, 21:28   #24
olowawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo GHIA MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Na początek chciałem powitać wszystkich forumowiczów ( to mój pierwszy post ale forum czytam od uuu.....odkąd mam Forda czyli 2 lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Wczoraj wspomniany moduł sterowania turbiną udało mi się naprawić samemu, miałem już dość niepotrzebnych wydatków i wizji kupna całej turbiny dla jednego tylko modułu lub kupna na szrocie za chore pieniądze.
Przepraszam, że nie opisuję od razu „przepisu” na naprawę modułu ale chciałbym najpierw przetestować naprawę na sobie oraz przygotować pełen opis naprawy wraz ze zdjęciami.
Naprawa dotyczy oczywiście samego modułu, warunkiem jest sprawne działanie dźwigienki turbina-moduł.
Wierzcie, naprawa jest banalna i mam nadzieję że będzie to przełom dla naszej gromadki posiadaczy Forda no może i BMW bo to cudo też tam zagościło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Grunt to nie dać się zwariować warsztatom nie wspominając o ASO i dzielić się wiedzą na forum.

Pozdrawiam
olowawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2009, 21:05   #25
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Czekamy, czekamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 18:53   #26
olowawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo GHIA MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Moja naprawa zakończyła się 100% sukcesem więc spokojnie mogę podzielić się z Wami moim odkryciemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam nadzieję, że moja instrukcja naprawy modułu pomoże Wam zaoszczędzić trochę funduszy>zdjęcia wkrótce.


1.rozłączamy moduł od turbiny, sprawdzając poprawne działanie dźwigienki turbiny jeśli dźwigienka porusza się swobodnie to problem jest po stronie modułu i jest szansa, że naprawimy to we własnym zakresie. Jeśli owa dźwigienka nie porusza się swobodnie, czeka nas wizyta w warsztacie i czyszczenie turbiny.
2.Po zdemontowaniu modułu należy go „rozpołowić”, ukaże nam się część mechaniczna i elektroniczna.
3.Część elektroniczną należy przedmuchać oraz przemyć sam czytnik położenia przepustnicy (np. spirytusem izopropylowym)
4.W części mechanicznej interesuje nas silniczek elektryczny poruszający wspomnianą wcześniej dźwigienką (to ów silnik jest przyczyną naszych kłopotów przynajmniej tak było w moim przypadku. Winne są szczotki, które zawieszają się nad komutatorem lub przypalają z powodu złego styku, wytarcie szczotek raczej odpada ale kto wie)
5.Aby wyjąć silniczek z obudowy należy rozwiercić zaślepkę śrubki mocującej silniczek oraz wyciągnąć blaszkę która go podtrzymuje.
6.Po wyjęciu silniczek podłączamy do 12V zmieniając co jakiś czas obroty prawo/lewo, ma to na celu oczyszczenie szczotek „dotarcie”

Prawdopodobnie przy pierwszym podłączeniu silniczek modułu będzie wydawał „przeraźliwe piski” naszym zadaniem jest doprowadzenie do płynnych obrotów silniczka tak w lewo jak i w prawo bez żadnych pisków czy nierównej pracy. Jak zauważyliście silniczek modułu wykonuje bardzo mały zakres obrotów, powoduje to że po pewnym czasie szczotki węglowe mogą się zawieszać, lub nie mieć dobrego styku z komutatorem. Ekstremalna naprawa silniczka polega na rozebraniu silniczka i dorobieniu szczotek węglowych.

Montaż oczywiście w kolejności odwrotnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Śrubkę mocującą silniczek do obudowy należy zabezpieczyć przed odkręceniem LOCTITE-m oraz zalać żywicą epoksydową lub silikonem w ten sposób dodatkowo zabezpieczymy śrubkę przed odkręceniem oraz przenikaniem wilgoci.
Przy składaniu połówek modułu nie ma znaczenia położenie czytnika i silniczka, tak samo modułu względem dźwigienki turbiny, przy włączeniu zapłonu wraca on do stanu wyjściowego.
Po dłuższej jeździe z uszkodzonym modułem a tym samym brakiem doładowania Turbo prawdopodobnie trzeba będzie wyczyścić zawór EGR.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez olowawa ; 29-06-2009 o 19:08
olowawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 11:56   #27
vvaldes
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Witam Wszystkich

Jak przekonałem się przed momentem mam ten sam problem z p132b, może ta instrukcja pozwoli mi zaoszczedzić pare tysięcy.

Swoją drogą mam jeszcze problem z dziwnym dzwiękiem, - to jakieś stukanie przy wchodzeniu na 2000 obrotów szczególnie słyszalne na wyższym biegu np 20km/h bieg 3. Czy to ma jakiś związek z p132b??

Pozdrawiam
vvaldes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 22:52   #28
robsoniccc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2008
Skąd: CLI
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

To raczej normalny klekot tego silnika. 20 na godzine na trzecim biegu to zdecydowanie za mało. Staraj się trzymać go w wyższych granicach obrotów, jazda przyjemniejsza i zdrowsza dla autkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robsoniccc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 05:09   #29
lisu_82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2008
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2,0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Rowniez mialem ten blad. Jak ktos jest z okolic Czestochowy to ja naprawilem to u mechanika(400zł). Wymienil cala plytke z wewnatrz. Turbinka smiga jak nowa. Szukajcie warsztatu Aniola w Czestochowie.
Pzdr
lisu_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 11:12   #30
jackuss80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Odp: Wymiana/naprawa turbiny TDCi - P132A

Witam wszystkich na forum, czytam co piszecie od 4 miesięcy gdyż problem mam oczywiscie ten sam Błąd 132A.
Zaciekawił mnie dziś przeczytany post olowawa.:
Przepraszam, że nie opisuję od razu „przepisu” na naprawę modułu ale chciałbym najpierw przetestować naprawę na sobie oraz przygotować pełen opis naprawy wraz ze zdjęciami.

Czy możesz wkleić na forum owe powyższe zdjęcia ?
jackuss80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.