Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2018, 08:23   #1
belwar
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-06-2016
Skąd: Józefów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Dragania na kierownicy powyżej 110 km/h

Cześć.
Mam problem z moim Galaxy. Rocznik 2010, 2.0 tdci.
Przy jeździe na wprost powyżej 110 km/h zaczynają się wibracje na kierownicy.
Podejrzana było prawe przednie koło, albowiem gdy go kupiłem (2 lata temu) miał wylany prawy amortyzator zaś na feldze alu był mały garb, delikatnie była tez ruszona była prawa pół oś (podejrzewałem wpadnięcie jakąś większą dziurę lub krawężnik).
Jak do tej pory wymieniłem prawą przednią pół oś, piastę, amory przód i tył, tuleje tarcze i klocki (było też bicie przy hamowaniu, aktualnie nie ma), sprawdzony został tez luz na drążku kierownicy.
Samochód posiada dwa komplety opon z felgami, letnie 17 calowe alu i zimowe 16 calowe stalowe, na obu kompletach opon ten sam objaw,

Kasy zostało utopione dużo, problem nie znika kończą się pomysły i fundusze. Nikt nie potrafi znaleźć przyczyny.

Pomocy!!!

belwar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2018, 10:02   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Dragania na kierownicy powyżej 110 km/h

czy to mocne czy delikatne wibracje.
koła wyważone rozumiem
pół oś nowa czy używana.
drgania sa przy dodawaniu gazu czy przy puszczonym gazie tez
jak ma sie druga półoś?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2018, 14:53   #3
belwar
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-06-2016
Skąd: Józefów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dragania na kierownicy powyżej 110 km/h

Wibracje są jednostajne, rosną od 110-120 km/h, wymieniona półoś prawa jest nowa podobnie jak piasta, nie wiem czy wymieniań lewą w ciemno. Nic nie wskazuje aby lewa była podejrzana. Opony wyważane są przy każdej zmianie, drgania występują na obu kompletach felg i opon.
Szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi czy przy puszczeniu gazu nie ma drgań, na pewno są przy wciśniętym.
Jak tak myślę to zdarzył się jeszcze raz na jakiś czas (bardzo rzadko raz dwa razy w roku) taki objaw że po wjechaniu na grab był taki metaliczny odgłos z podwozia jakby coś było wleczone ale po zatrzymaniu znikał. Nie wiem czy to jest powiązane. Mechanik poza wymianą tego co wskazałem nie widział żadnych uszkodzeń zawieszenia.

Ostatnio edytowane przez belwar ; 26-12-2018 o 14:56
belwar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2018, 15:14   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Dragania na kierownicy powyżej 110 km/h

Zobacz czy przy odpuszczeniu gazu dalej są.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2018, 18:45   #5
cursarius
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2009
Skąd: Kłodzko
Model: Galaxy Mk1 polift, S-Max Ecoboost
Silnik: 2.3 B + LPG, 2.0 240kM
Rocznik: 2005 i 2010
Postów: 72
Domyślnie Odp: Dragania na kierownicy powyżej 110 km/h

Miałem kiedyś takie objawy, tylko w innej klasie samochodu. Przy przyspieszaniu od pewnego zakresu prędkości, kierownica wpadała w drgania. Powodem był dogorywający przegub wewnętrzny. Szczególnie dawało to oznaki podczas przyśpieszania pod górę. Później już nawet na prostej drodze było źle. Walczyłem również w swoim Galaxy z drganiami kierownicy podczas zjeżdżania z góry, czy to pedał przyśpieszenia był wciśnięty czy nie, drgania były duże. Winą były źle wyważone koła. Długo z tym się męczyłem, jeździłem po różnych mechanikach, nawet tarcze hamulcowe zmieniłem na nowe i nic. Dopiero któryś już z kolejnych mechaników polecił mi, abym pojechał do innego wulkanizatora. Okazało się, że ten co do którego zawsze jeździłem miał źle skalibrowaną maszynę do wyważania kół. Po ponownym wyważaniu u innego problem jak ręką odjął.
cursarius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 08:47   #6
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dragania na kierownicy powyżej 110 km/h

Cytat:
Napisał cursarius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miał źle skalibrowaną maszynę do wyważania kół
kurcze maszyna jest skalibrowana ok tylko ten pierwszy nie umie jej używać, albo miał straszny badziew za 2-3 klocki,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . A w głównym temacie, Drążki, przeguby, sworzeń, przegub może wystarczy wymienić smar a może jest fabrycznie niewyważony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , niestety tylko wymiana po kolei nie ma na to patentu. A jeszcze popatrz z drugiej strony może nosić wibracje, jeszcze magiel sprawdź mam w firmowym autku wygięty fabrycznie i stuka czasami przy pewnych prędkościach, tak twierdził serwis ale nie wymieniają bo coś tam )

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 29-12-2018 o 08:52
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.